Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Benipin Kullananların Yorumları

Benipin Kullananların Yorumları

Benipin Kullananların Yorumları, genel olarak oldukça olumlu olmaktadır. Benipin yüksek tansiyon hastalığı tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. En etkili tansiyon ilaçlarından birisi olan Benipin, sadece doktor reçetesi ile kullanılabilmektedir. Hidroklorür etken maddesine sahiptir. Benipin, 4 mg’lık tabletler içeren 30 tabletlik kutular olarak, sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Bu Benipin tablet, hipertansiyon hastalığı tedavisinde kullanılmasının yanı sıra, böbrek hastalıklarına bağlı olarak gelişen tansiyon yüksekliği tedavilerinde de, doktorlar tarafından hastalara reçete edilebilmektedir. Benipin tedavilerinde kesinlikle ilacın doktorun haberi olmadan bırakılmaması gerekmektedir. Ancak kademeli olarak azaltılarak Benipin kullanımı bırakılabilmektedir.

Benipin Kullanım Alanları Nelerdir?

Benipin tablet, aynı zamanda kan basıncını en iyi düzenleyen ilaçlardan birisi olmaktadır. Sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir ilaç olan Benipin, 4 mg’lık tablet olarak alınmaktadır. Benipin tablet kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yüksek tansiyon, yani hipertansiyon tedavilerinde
 • Böbrek rahatsızlıklarına bağlı olarak gelişen yüksek tansiyon hastalığı tedavilerinde
 • Damar tıkanıklıklarına bağlı olarak gelişen rahatsızlıkların tedavisinde

Benipin Kullanım Şekli Nasıldır?

En etkili yüksek tansiyon ilaçlarından birisi olan Benipin tablet kullanım şekli, sadece doktorun tavsiye edildiği şekilde olmaktadır. Benipin tablet kullanım süresi ve dozları ancak doktor tarafından ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda Benipin tabletin aniden kesilmemesi gerekmekte olup, doktorun söylediği şekilde kademeli olarak azaltılarak ilacın kullanılmasının bırakılması gerekmektedir.

Benipin tablet kullanım şekli ve dozları, her zaman için hastaların yaşına ve sahip oldukları rahatsızlıklara bağlı olarak doktorlar tarafından ayarlanmaktadır. Benipin Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bunlara bağlı olarak Benipin tablet günde 1 defa kahvaltıdan sonra bütün bir tablet ya da yarım tablet olarak alınmaktadır.

Benipin tablet her gün bir bardak su ile birlikte içilmektedir. Benipin tablet kullanımında, ilacın en iyi etkiyi gösterebilmesi için ilacın her gün aynı saatte alınması gerekmektedir. Çocuklar Benipin tablet kullanamamaktadır.

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastaların Benipin tableti mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Benipin tablet diğer tansiyon ilaçları ile birlikte kullanılırken istenmeyen bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Benipin ilaç tedavisine başlamadan önce kullanılan diğer ilaçların mutlaka doktora bildirilmesi gerekmektedir.

Benipin Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Benipin tablet ile olan tedavilerde de, hastaların bünyelerine de bağlı olarak bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bu gibi durumlarda ilacın alınmasının hemen kesilerek, doktora haber verilmesi ve en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Benipin yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kalp atışlarının hızlanması
 • Kan basıncının çok düşmesi
 • Kalp atışının çok azalması
 • Çok sık idrara çıkma
 • Deride döküntülerin oluşması
 • Baş dönmesi
 • Kabızlık
 • Baş ağrısı
 • Ateş basması
 • Diş etlerinde şişme olması
 • Bulanık görme

Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları

Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları
Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları

Hipertansiyon yani yüksek tansiyon şikayeti olanların kullandığı bir ilaçtır. Özellikle yaşça büyük kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir ilaç niteliğindedir. Benipin 4 MG Kullanıcı Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Benipin kullananların yorumları:

“Kullansan bir dert kullanmasan bin dert ilaç olarak görmekteyim.”

Kullanıcı Yorumu

“Yan etkisini pek yaşamadım ama akşam içtiğim baş ağrısı yapıyor eğer tuz kullanımını aşırıya kaçarsanız durumlar kötüleşebilir. “

Kullanıcı Yorumu

“Etkisini görmek için oldukça düzenli kullanılması gerekiyor.”

Kullanıcı Yorumu

Benipin 8 MG Kullanıcı Yorumları

Benipin 8 MG Kullanıcı Yorumları
Benipin 8 MG Kullanıcı Yorumları

Yüksek tansiyon rahatsızlığının birçok sebebi olabilmektedir. Yeme içme alışkanlıkları, genetik gibi nedenlerden bazılarıdır. Ülkemizde sıklıkla görülen bu rahatsızlıkları doktorlar Benipin reçete ederek tedavi etmektedirler. Benipin tablet kullanıcı yorumları çok iyi olup, genel olarak bu ilacı kullanan yüksek tansiyon hastaları ilacın rahatsızlıklarına çok iyi geldiğini belirtmektedir. Bunlara bağlı olarak bazı Benipin 8 MG Kullanıcı Yorumları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Benipin tablet kullanmaya başladığından beri tansiyonum her zamanki değerlerinden en iyi durumda olmaktadır.  Herkese tavsiye ederim.
 • Benipin tablet ile tansiyonum çok iyi bir duruma geldi. Çok memnun kaldım.
 • Daha önce tansiyon hastalığım için çok ilaç denedim ama en iyi sonucu Benipin tablet ile aldım, kesinlikle çok iyi bir ilaç.

Son olarak Benipin Kullananların yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Son olarak buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Benipin Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (17 Oy)
“Benipin Kullananların Yorumları” üzerine 14 yorum
 1. Bende bugün başladım benipin 8 mg kullanmaya. Tansiyonum 18-19a kadar çıkmıştı hatta bir ara 22’yi falan bulmuştu şu an çok şükür bu hapı kullanalı iyiyim ben memnunum şu anlık ama eğer ki Bir sıkıntı olursa yine paylaşırım burada

  Cevapla
 2. Aşırı idrar sıklığı yaşıyorum buda günlük yaşantımı etkiliyor çok rahatsizim

  Cevapla
 3. Yaklaşık iki aydır Benipin 4 mg. Kullanıyorum. Bende olumlu etkisini görmedim. Kulağımda nabız atımı nın sesi ve Çarpıntı oluyor.

  Cevapla
 4. Yaklaşık iki aydır Benipin 4 mg. Kullanıyorum. Bende olumlu etkisini görmedim. Kulağımda nabız atımı nın sesi ve Çarpıntı oluyor.

  Cevapla
 5. Benipin Kullandığım süre ayaklarımda şişme oluyor benipini kesersem şişme de azalıyor ,geçiyor benipin hapının yan etkisi olabilir mi .

  Cevapla
 6. Ben 4 mg. lıkla doktorumun reçete etmesi üzerine başladım. 3 gündür kullanıyorum, tansiyonu güzel dengeliyor, biraz baş ağrısı yaptı ama azıcık sabredeceğiz bakalım 🙂 Onun dışında fena bi ilaç değil gibi.

  Cevapla
 7. 2 aydır 4 mg kullanıyorum.Butun mide ve karın dengem bozuldu.Karin agrisi yaşayan var mı.Ya da yapar mı bilemedim.

  Cevapla
  • 6 senedir kullanıyorum.Baş ağrısı yaptığı icin tekrar gittim kardeolojiye devam dedi.Karın agrı yapmıyor.

   Cevapla
 8. 10 gündür 8 mg kullamıyorum tansiyonumu güzel dengeledi fakat ilk günler baş ağrısı yaptı bir hafta sonrasında ayak bileklerimde şişmeler oldu ve bacak ağrısı oldu

  Cevapla
 9. 6 senedir kullanıyorum.Baş ağrısı yaptığı icin tekrar gittim kardeolojiye devam dedi.Karın agrı yapmıyor.

  Cevapla
Yorum yapın