Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ya Habir Okuyanların Yorumları – Ya Habir Esması Fazileti

Ya Habir Okuyanların Yorumları – Ya Habir Esması Fazileti

Ya Habir Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Dua etmek insanın dileklerini Allah’a iletmenin en iyi yoludur. Çünkü insan hayattaki isteklerini ve dileklerinin yerine getirilmesi için dua etmektedir. Fakat bazı insanlar dualarının kabul olmamasından şikayetçidir. Bu son derece yanlış bir düşüncedir. Dua ettikten sonra sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekmektedir. Çünkü Yüce Allah kimsenin duasını geri çevirmemektedir. Ayrıca yazdığımız diğer okunacak dualar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ya Habir Duası

Ya Habir Duasının anlamı Yüce Allah’ın her şeyi bildiğini belirtmektedir. Allahtan hiçbir şeyin gizlenemeyeceğini ve Allah’ın herkesin içindekini görebildiğini anlatmaktadır. Ayrıca zikrin asıl niyetine göre kulun isteyeceği bazı faziletler bulunmaktadır. Ya Habir duası bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Habir Okuyanların Yorumları

Ya Habir Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde insanların dualarının kabul olduğunu fark ettik. Özellikle gece yatmadan önce rüyada görmek istedikleri şey için dua edenlerin dualarının kabul olduğunu gördük. İşte o yorumlar şunlardır:

  • Çok etkili bir dua, gerçekten rüyamda annemi görmek istedim ve sonunda gördüm.
  • Her gün okumaya çalıştığım bir dua umarım kötülüklerden arınırım.
  • Tüm işlerime yoluna girdi ve çok şükür maddi durumum düzeldi. Kesinlikle bu duayı okumaya devam edin.

Ya Habir Mucize Dualar

Ya Habir duasının çok derin anlamı bulunmaktadır. Hiç kimse Allahtan gizli bir şey yapamaz. Çünkü her şeyin içini Yüce Allah bilmektedir. Özellikle Kur’an-ı Kerimin tam 26 ayetinde Allah’ın insanın tüm yaptıklarını bilmesiyle ilgili ayetler bulunmaktadır. Allah kullarının neye ihtiyacı olduğunu ve neler yaptığını bilmektedir. Ayrıca Ya Habir Mucize Dualar her sabah okunduğu zaman bazı manevi sırların öğrenilmesine vesile olur.

Ya Habir Esması Fazileti

Ya Habir Esması Fazileti
Ya Habir Esması Fazileti

Dua etmek insanın kalben Allah’a karşı isteğini belirtmesidir. Özellikle insanlar zor durumda olduğu zaman, sağlık sorunu olduğunda veya sevdiği bir insan ile ilgili istekte bulunacağı zaman dua etmektedirler. Fakat dualarımı kabul olmadığı zaman kızıp, isyan etmek yerine bizim için hayırlı olmadığını düşünmemiz gerekmektedir. Çok etkili bir dua olan Ya Habir Esması Fazileti ise şu şekildedir:

  • Yatmadan önce Ya Habir duası okunursa Allah’ın da izni ile kul istediği şeyleri rüyasında görebilecektir.
  • İsmi zikreden her kim olursa olsun, kötülüklerden ve düşmanların fesatlıklarından korunacaktır.
  • Bu esmayı her gün okuyan kimse hafızası güçlenecektir. Bununla birlikte ilim konularındaki başarısı artacaktır.
  • Ayrıca ya Habir tesbihatı düzenli olarak yapılırsa bir müddet sonra kullar işledikleri günahlardan uzaklaşarak iyiye yönelmektedir.

Ya Habir Esmasının Hüddamı

Melekler 30 gün boyunca aralıksız 7000 defa Ya Habir duasını okuyanlar için gelip onların isteklerini ve dileklerini yerine getirmektedir. El Habir Allah’ın her şeyden haberdar olduğunu belirten bir duadır. Özellikle yerde ve gökte daha bilinmeyen her ne kadar varlık varsa bunların hepsinden Yüce Allah haberdardır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ya Habir Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (19 Oy)
Yorum yapın