Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri – Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri – Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Tinea inguinalis, kasık bölgesi ve çevresinde kızarıklık, kaşıntı ve pullanma ile karakterize, dermatofit adı verilen bir grup mantarın neden olduğu bir hastalıktır. Bunun yanında dermatofitik mantarlar, enfekte bir kişiden olduğu kadar hayvanlardan veya topraktan da yayılabilir.

Bu yazımızda sizlere kasık mantarının tedavisi için kullanılan ilaçlardan ve doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Erkek Kasık Mantarı İlacı

Erkek Kasık Mantarı İlacı erkeklerde daha sık görülen kasık mantarı olarak bilinen bu hastalıkta terleme, sıcaklık artışı, obezite veya sürekli ıslak mayo giymek erkeklerin kasık mantarı geliştirmesinin önünü açıyor. Tekrarlamayı önlemek için bu risk faktörleri düzeltilmelidir.

Erkek Kasık Mantarı İlacı
Erkek Kasık Mantarı İlacı

Ağızdan mantar önleyici ilaçlar, klinik tablonun kötü olduğu hastalarda ve mantarın yaygın olduğu durumlarda kullanılır. İnatçı kasık mantarı ise ve merheme rağmen halka geçmiyorsa oral antifungal ajanlar için kullanabiliriz. Ayrıca bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adet Geciktirici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kasık Mantarı İçin En Etkili İlaç

Hastalığın ilerlemesi ve klinik görünümü tedavi için çok önemlidir. Hastalığın çok ileri düzeyde olmadığı durumlarda, sistemik semptomları olmayan hastalarda antifungal ilaçlar genellikle yeterlidir. Bunun yanında antifungal ilaçlarla tedavi edilen vakalarda kahverengi bir nokta kalabiliyor.

Kasık Mantarı Nedenleri Nelerdir?

Kasık mantarı enfeksiyonu erkeklerde daha sık görülmekle birlikte kadınlarda da görülebilmektedir. Her yaşta görülebilen kasık mantarının ergenlikten sonra ortaya çıkma olasılığı daha fazladır. Nedenlerinden bir kısmı şunlardır;

  • İleri yaş
  • Hijyen yetersizliği
  • Obezite
  • Bağışıklık sisteminin güçsüz olması
  • Ortak eşya kullanımı sonrası bakteri bulaşması
  • Uzun süre boyunca antibiyotik kullanımı
  • Diyabet

Mantar Hastalığına Hangi Krem İyi Gelir?

Itrakonazol ve Flucanozol tipi ilaçlar en sık reçete edilen fungisitlerdir. Oral antifungal ilaçlar kana karışır ve vajinal dokudaki mantar hücrelerini yok eder. Dış genital bölgede tahriş varsa tedaviye antifungal cilt kremleri de ekleyebilirsiniz.

Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Son olarak eğer dilerseniz sağlık kategorimizde bulunan son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza da ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın