Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumları – Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri

Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumları – Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri

Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumları ve Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri yazımız ile karşınızdayız. Maalesef bazı insanlar yaşına göre daha kısa boyda olabilir. Bu yüzden sizde çocuğunuzun yaşıtlarına göre daha kısa boyda olduğunu düşünüyorsanız doktora gitmeniz gerekir. Çünkü beyinde bulunan hipofiz bezi yeterli seviyede büyüme hormonu salgılayamadığından dolayı bu sorun ortaya çıkmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere bunun çözümü olarak iğne vurduran insanların yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer önemli ilaçlar için kullananlar neler söylemiş görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Büyüme Hormonu İğnesi Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Büyüme hormonu sorunu sorunu yalnızca çocuklarda değil yetişkinlerde de görülmektedir. Bu yüzden hangi yaşta olursanız olun boyunuz yaşıtlarınıza göre kısaysa kesinlikle doktora görününüz. Çünkü bu sorun zeka seviyesiyle ilgili değildir. Bunun sorunu beyindeki hipofiz bezinin yeterli seviyede büyüme hormonu üretememesidir. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Fakat 2 yaşından sonra kullanılması tercih edilir. Böylece Büyüme Hormonu İğnesi Kaç Yaşına Kadar Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Büyüme Hormonu Tedavisi Görenlerin Yorumları

Büyüme Hormonu Tedavisi Görenlerin Yorumlarını incelediğimizde insanlar birçok faydasını görmüştür. Çünkü yaşıtlarına göre daha kısa kalan çocukları için endişelenen aileler bu iğne sayesinde çocuklarının uzadığını görmüşlerdir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumları şu şekildedir:

  • Çocuğum arkadaşlarının yanında çok kısa kalıyordu. Bu yüzden doktora gittik ve büyüme hormonu iğnesi vurması gerektiğini söyledi. Şuan da arkadaşlarıyla aynı boyda. Özellikle en sevdiği arkadaşını da geçti.
  • 18 yaşına gelen kuzenimin de boyu çok kısaydı. Bu iğneyi kullandıktan sonra benim boyumu da geçti.
  • Küçükken çok kısa olduğum için bende kullanmıştım. Fakat söylenildiği gibi hiçbir yan etkisi yok arkadaşlar. Çok da etkili oldu tavsiye ederim.
  • Çocukluk arkadaşımla aynı yaştayız. Fakat o benden çok daha kısa olduğu için bu iğneyi vurdurmuştu. Bu yüzden benim boyumu geçti.

Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri

Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri
Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi büyüme hormonu iğnesinde de mevcut yan etkiler mevcuttur. Fakat korkulacak gibi ciddi yan etkileri yoktur. Sizde aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz doktorunuza gidiniz. İşte Büyüme Hormonu İğnesi Yan Etkileri şunlardır:

  • Baş ağrısı
  • Eklem şişliği
  • Hipertansiyon
  • Böbreklerde sodyum ve sıvı birikmesi

Büyüme Hormonu İğnesi Fiyatı 2022

Büyüme hormonu sorunu olan insanlar için en çok kullanılan tedavi yöntemi iğnedir. Çünkü büyüme hormonu iğne sayesinde yaşıtlarınız gibi görünebilirsiniz. Özellikle büyüme hormonu eksikliği boy kısalığıyla belli olmaktadır. Fakat bu durumda küçük yaştaki bir çocuk için özgüven sorununa yol açabilir. Tek bir Büyüme Hormonu İğnesi Fiyatı 2022 yaklaşık olarak 3200 TL’dir.

Büyüme Hormonu İğnesi Nereye Vurulur?

Büyüme hormonu, çocuklukta büyümeyi besler ve yaşam boyunca doku ve organların korunmasına yardımcı olur. Beynin tabanında bulunan bezelye büyüklüğündeki hipofiz bezi tarafından üretilir. Ancak orta yaştan itibaren hipofiz bezi ürettiği büyüme hormonu miktarını yavaş yavaş azaltır. Deri altı enjeksiyon ile bu iğne yapılmaktadır. Göbek çevresinin 5 parmak uzaklığındaki çevresine yapılmalıdır. Böylece Büyüme Hormonu İğnesi Nereye Vurulur? Sorusunu cevaplamış olduk.

Büyüme Hormonu İğnesi Kilo Aldırır Mı?

Büyüme Hormonu İğnesi Kilo Aldırır Mı? Sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu soru ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Özellikle Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumlarını incelediğimizde insanlar boy uzamanın yanında kilo aldıklarını da belirtmişlerdir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Coledan D3 Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Büyüme Hormonu İğnesi Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.3/5 - (6 Oy)
Yorum yapın