Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ya Kabid Okuyanların Yorumları – Ya Kabid Esmasının Fazileti

Ya Kabid Okuyanların Yorumları – Ya Kabid Esmasının Fazileti

Ya Kabid Okuyanların Yorumları ve Ya Kabid Esmasının Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Anlam bakımından daraltan, kısan anlamına gelen Kabid kelimesi Allah’ın isimlerinden biridir. Zor durumda kalan insanların bu Esma-ül Hüsna ile birçok durumdan kurtulduğunu gördük. Bu yüzden özellikle yoksul, aç kalan insanların sürekli okuduğu Esma-ül Hüsna’dır. Yazımız içerisinde sizlere bunları okuyanlardan bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Ya Kabid Esmasının Fazileti

Ya Kabid Esmasının Fazileti
Ya Kabid Esmasının Fazileti

Bu Esma-ül Hüsna’nın faziletleri say say bitmez. Çünkü özellikle Allah’ın korumasına sığınan kullar tarafından sık sık zikredilmektedir. Bu yüzden fakirlik çeken ve durumu iyi olmayan insanlar Ya Kabid zikri çekerek Allah’tan yardım istemektedirler. İşte Ya Kabid Esmasının Fazileti şunlardır:

  • 903 kere Ya Kabid diyen kişiler zalimlerin zulmünden kurtulacaktır.
  • Zikir saatlerinde Ya Kabid diyen insanlar en kısa zamanda muratlarına nail olur ve bütün işleri yoluna girer.
  • Her gün 903 kere Ya Kabıd diyen kişi bütün sıkıntılarından kurtularak kalbi temizlenir.

Ya Kabid Esması Okuyanların Yorumları

Yüce Allah Kabıd ismi ile bazenleri insanların durumlarını kısar, rızkını daraltır. Böylece kendisine muhtaç eder. Çünkü onları rahat yaşamdan uzaklaştırarak kendisine muhtaç olunmasını ister. Bu yüzden borcunu ödemeyen, iflas edip malını kaybeden insanlar bu isim ile Allah’tan yardım istemektedirler. İşte Ya Kabid Esması Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Babamı kaybettiğimiz günden beri eve ben bakıyordum. Zor durumlardan geçtik. Her zaman Ya Kabid esmasını okurdum.
  • Çok şükür maddi durumum düzeldi. Yoksul olan insanlara kesinlikle tavsiye ederim.
  • Rızkın açılması için okunması gerekiyormuş. Bugünden itibaren her gün okuyacağım inşallah etkili olur.

Ya Kabid Esması Ne İçin Okunur?

El kabid ismi Kur’an da birçok surede ve ayette geçmektedir. Zor durumda kalmış insanların Allah’tan yardım istemesi için bu Esma-ül Hüsna okunmaktadır. Gündelik hayatınızda istediğiniz yerde ve istediğiniz zamanda zikredebilirsiniz. Bunun için herhangi bir gün veya saat yoktur. Özellikle harama yönelen insanların rızıklarını keserek onları sınar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Böylece Ya Kabid Esması Ne İçin Okunur? Sorusunu cevaplamış olduk.

Ya Kabid Mucizesi

El Kabid yalnızca rızık kesen anlamına gelmemektedir. Ayrıca ölen kişilerin ruhlarını almak anlamına da gelir. Bu yüzden insan sadece öldüğü zaman değil uyurken de ruhlarını korur ve onları Allah katına çıkarmaktadır. Bunun dışında kesinlikle yasaklanmış olan bir şeyi yapan insanların rızıkları kesilir. Böylece onları muhtaç duruma getirir. Böylece Ya Kabid Mucizesi yaşanmış olur.

Ya Kabid Esması Zayıflayanlar

El Kabid duasıyla insanlar zayıflayabileceklerini düşünmektedir. Fakat şuna açıklık getirelim. El Kabid ismini bir parça ekmeğe 40 gün boyunca 903 defa ara vermeden okuyup her sabah aç karnına bu ekmek parçası yendiği zaman insanların açlık hissinin gideceği ve böylece zayıflanacağı söylenmektedir. Ya Kabid Esması Zayıflayanlar ile ilgili birçok yorum gördük. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 1000 Salatı Münciye Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Kabid Fazileti Mucize Dualar

El Kabid Fazileti çok fazla olan Esma-ül Hüsna’dır. Özellikle maddi sıkıntı çekip yoksul kalan insanların zikrettiği bir isimdir. Ya Kabid Fazileti Mucize Dualar olarak çok fazla okunmaktadır. Kelime anlamı olarak ise rızkını daraltan anlamına gelir. Bu yüzden insanlar sıkıntı durumlarından kurtulmak için bu ismi zikretmektedir. Böylece El Kabid Ne Demek? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.8/5 - (5 Oy)
Yorum yapın