Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları

Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları

Bugün Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Ceftinex şurup hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Ceftinex nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, yan etkileri, fiyatı ve Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, benzer ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ceftinex Nedir?

Ceftinex Nedir?
Ceftinex Nedir?

İlk olarak Ceftinex nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Ceftinex etkin maddesi olan sefdinir, yarı sentetik, oral geniş spektrumlu, üçüncü kuşak sefalosporin grubunda yer alan bir antibiyotiktir. Bu ilaç, 10, 14 ve 20 adet beyaz renkli, oblong, bikonveks, bir yüzü çentikli film kaplı tabletler içeren blisterlerde ve kullanma talimatı ile birlikte karton kutuda ambalajlanmıştır ve piyasaya sunulmuştur.

Ceftinex Nasıl Kullanılır?

Ceftinex’i daima doktorunuzun söylediği şekilde kullanınız. İşte Ceftinex nasıl kullanılır hakkında bilgiler.

Ergen ve yetişkinlerde:

 1. Toplum kaynaklı akciğer iltihabında (Zatürre), günlük toplam doz 600 mg olacak şekilde iki doz ile (doz başına 300 mg olacak şekilde) 10 gün boyunca kullanılmalıdır.
 2. Kronik bronşitin akut alevlenmesinde, günlük toplam doz 600 mg olacak şekilde iki doz ile (doz başına 300 mg olacak şekilde) ya da bir doz şeklinde (600 mg) 5-10 gün kullanılmalıdır.
 3. Akut bakteriyel maksiller sinüzitte; günlük toplam doz 600 mg olacak şekilde iki doz ile (doz başına 300 mg olacak şekilde) ya da tek doz şeklinde (600 mg) en az 7-14 gün kullanılmalıdır.
 4. Bademcik / Yutak iltihabında; günlük toplam doz 600 mg olacak şekilde iki doz ile (doz başına 300 mg olacak şekilde) 5-10 gün veya tek doz şeklinde (600 mg) 10 gün boyunca kullanılmaktadır.
 5. Komplike olmayan cilt ve yumuşak doku iltihaplarında; günlük toplam doz 600 mg olacak şekilde iki doz ile (doz başına 300 mg olacak şekilde) 10 gün boyunca kullanılmaktadır.

Ceftinex Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Ceftinex Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Ceftinex aşağıda gördüğünüz hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Ergen ve yetişkinlerde:

 • Toplum kökenli akciğer iltihabı
 • Kronik bronş iltihabının akut alevlenmesi
 • Yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının iltihabı
 • Bademcik/yutak (farenjit) iltihabı
 • Komplike olmayan cilt ve yumuşak doku iltihapları

Ceftinex Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Ceftinex şurup içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Yaygın Yan Etkiler

 • Vajina iltihabı (vajinit)
 • Vajinada pamukçuk (vajinal moniliyaz)
 • Bulantı
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Baş ağrısı
 • İdrarda akyuvar ve protein yükselmesi
 • Kanda bir karaciğer enzimi olan GGT (gama-glutamil transferaz) seviyesinde artış
 • Bir beyaz kan hücresi olan lenfosit sayısında artma ya da azalma,
 • İdrar tahlillerinde çok sayıda alyuvar bulunmasında artış

Ceftinex Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Ceftinex Fiyatı yaklaşık olarak 174 TL‘dir. Ayrıca, ilacı alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. İlacı kontrol etmeden lütfen satın almayınız.

Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları

Özellikle Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Bu yüzden Ceftinex muadili vardır. İşte sizlere bu ilacı kullananların yorumlarından bazılarını derledik. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Bilaxten Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Ceftinex 600 mg Film Kaplı Tablet hakkında birkaç kullananlar yorumları:

Bunca yıllık farenjitim, ben böyle işe yarayan bir ilaç görmedim arkadaş. Mucizenin bir başka adı adeta.

Kullanıcı yorumu

Ben bu ilacı kullandığımda bir günde ayağa kaldırmışlığı vardı. Gayet memunum.

Kullanıcı yorumu

Geçmeyen sinüzit nedeniyle doktorumun yazdığı bir ilaç. Günde bir defa 600 mg kullanacak olanlara önerim akşam vakti almaları yönündedir. Çünkü bende uyku hali yaptı.

Kullanıcı yorumu

Ceftinex Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (9 Oy)
“Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları” üzerine 2 yorum
 1. Yorumları okuyunca acaba ben farklı bir ilaç kullanıyorum şüphesi oldu. Faranjit için doktor verdi. Günde 1 doz 600 mg ilk gün hiç bir faydasını görmedim desem yeridir. Ateşim düşmedi ağrım inanılmaz sabaha kadar uyuyamıyorum. Yutkunamıyorum. Bakalım 2 nci dozdan sonra ne olacak.

  Cevapla
Yorum yapın