Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Famoser Kullananlar Yorumları

Famoser Kullananlar Yorumları

Famoser Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın içerisindeki etken madde Famotidin maddesidir. Famoser ilaç genellikle mide asidinin dengelenmesinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Mide rahatsızlığı çeken hemen hemen her insan bu ilacı kullanmıştır. Doktorlar tarafından çok fazla önerilen bir ilaçtır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne için kullanıldığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Famoser 40 Mg Nedir?

Famoser mg nedir? Sorusu son zamanlarda oldukça merak edilen bir konudur. Midede üretilen asidi azaltarak etki eden ilaçların başında gelmektedir. Mide ve ince bağırsağın ilk bölümündeki ülser, mide asidinin çok fazla salgılanmasından dolayı Zollinger sendromunda kullanılmaktadır. Eczanelerde 30 film tabletler halinde satılan Famoser 40 mg pembe renkte ve yuvarlak bir şekildedir. Bu ilaç histamin reseptör adındaki ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Famoser ne ilacı? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Famoser Ne İçin Kullanılır?

Famoser Ne İçin Kullanılır?
Famoser Ne İçin Kullanılır?

Son zamanlarda oldukça merak edilen Famoser ne işe yarar? Sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Bu ilaç mide asidinin dengelenmesinde çok etkilidir. Bununla birlikte gastrik ülseri ve peptik ülseri rahatsızlıklarının tedavilerinde de kullanılmaktadır. Famoser midenin çok fazla asit ürettiği zaman ve asidin yemek borusundan geçerken yanmaya neden olduğu durumlarda sorunu çözmektedir. Son dönemde oldukça merak edilen Famoser 40 mg ne işe yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Famoser Nasıl Kullanılır?

Her ilacın kendine göre etkileşim süresi olduğu gibi bu ilacında etki etme süresi değişiklik gösterebilmektedir. Fakat doğru ve düzenli bir kullanımda çok kısa sürede etkisini gösterecektir. Doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Eğer doktorunuz söylemediyse şu şekilde kullanılmalıdır. Bir bardak su ile sabah ve akşam olacak şekilde günde 2 kere öğün aralarında alınmalıdır. Kullanım süresi 6 ila 12 hafta arasındadır. İnsanların merak ettiği Famoser Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Famoser aç mı tok mu kullanılır? Diye merak ediyorsanız öğünlerle birlikte veya öğün arasında tüketilebilir.

Famoser Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Famoser Fiyat 75,28 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İbu Fort Şurup Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Famoser Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen en yakınınızdaki hastaneye gidin. Famoser Yan Etkileri şu şekildedir;

  • Baş ağrısı
  • Sersemlik
  • İshal
  • İştahsızlık
  • Tat alma bozukluğu
  • Bulantı
  • Kusma

Famoser Kullanıcı Yorumları

Bu ilaç hakkında Famoser Kullanıcı Yorumları ilacın genel olarak olumlu etki ettiğini ve mide asidini azalttığını söylemektedir. Doktorunuz önerdiyse rahatlıkla kullanabileceğinizi ve yan etkisinin oldukça az olduğunu belirtmişlerdir. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle;

Ülser, gastrit ve mide ağrısına gerçekten iyi geliyor. Uzun süre kullanmayın derim ama rahatladığınız için kullanmak istiyorsunuz. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz etki de görmedim.

Kullanıcı Yorumu

Reflüme iyi gelmişti düzenli kullanımda iyi etki ediyor herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumu

Ciddi derece de mide ağrım vardı ve buna iyi cevap verdi. Mide ağrımdan eser kalmadı diyebilirim. Mide ağrısı, hazımsızlık ve şişlik durumlarına iyi gelen hap diyebilirim.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Famoser Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın