Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Sulinex 75 mg kullananların yorumları konusunda pek çok iyi ya da kötü yorum vardır. Gerçek kullanıcı yorumlarını sizler için derledik. Ancak bu durum tamamen kişisel birer fikir ve tecrübe olacaktır. Yani bu noktada sizin için bu ilaç reçeteye yazılmış ise bünyenize uygun bir doz da ayarlanmış olması muhtemel olacaktır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Psikiyatrınız tarafından reçeteye yazılmış olan Sulinex 75 mg hakkında bir araştırma yapmak istiyorsanız ilk olarak daha önce bu ilacı kullanan kişilerin ne gibi sonuçlar aldığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

İlaçların her birinde çeşitli bileşenler mevcuttur. Her insanın vücudunda farklı bünyesel özellikler yer aldığı için farklı tepkiler yaşanabilmektedir. Sulinex ve benzeri ilaçlar mutlaka ama mutlaka doktor kontrolü altında alınması gereken ilaçlardır.

Antidepresan grubuna dâhildir. Sulinex kırmızı reçeteli bir ilaç olduğu için doktor dışında hiç kimsenin tavsiyesi üzerine kullanılamaz. Sulinex kullananlar bu ilacı kendi kendine ve bir anda da bırakmamalıdır. Başlarken de bırakırken de doktor kontrolü altında olunması son derece büyük bir önem taşır. İlacı bırakırken her zaman için doz azaltarak bırakılması tavsiye edilir.

Sulinex 75 Mg Nedir, Ne İşe Yarar? ⭐

Sulinex nedir ya da Sulinex 75 mg nedir, ne işe yarar konusu için kısaca bir açıklama yapmamız gerekirse Sulinex antidepresan içeriğine sahip olan bir ilaçtır diyebiliriz. Bileşiğinde mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan serotin bulunan bir ilaç olması nedeniyle daha çok depresyon tedavisinde kullanılır. Majör depresyon tedavisi uygulanırken de Sulinex 75 mg kullanılabilmektedir.

Sulinex 75 Mg Nasıl Kullanılır?

Bir kutuda 14 ve 28 adet tablet halinde bulunan Sulinex 75 mg kullanımına başlamadan hemen önce Sulinex 75 mg nasıl kullanılır şeklinde de bir araştırma yapmanız söz konusu olmalıdır. Sulinex 75 mg zaten doktorunuzun ayarlamış olduğu bir dozdur. Bu sebepten dolayı doz ayarı yapmanıza gerek yoktur. Bu ilacın parçalanarak ya da ikiye bölünerek bir kullanımı söz konusu değildir. Tableti ambalajından çıkarttıktan sonra doktorunuzun ya da eczacınızın belirttiği zaman içinde bol su eşliğinde yutarak içmeniz gerekli olacaktır.

Sulinex Yan Etkileri Kullanıcı Yorumları

Antidepresanlar için genel olarak pek çok yan etkiden söz etmek mümkün olabilmektedir. Sulinex 75 mg yan etkileri için de şunları söylemek mümkün olacaktır.

 • Nefes darlığı
 • Göğüste sıkışma
 • Kaşıntı ve döküntü
 • Yüzde kızarma
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Uyku bozukluğu
 • Öksürme ve hırıltı

Sulinex 75 mg olası yan etkiler arasında, eğer ki bu ilacın bileşenlerine karşı bir hassasiyet söz konusu ise siyah dışkılama ve dışkıdan kan gelmesi, halüsinasyon görme, hiperaktif hareketler sergileme gibi bir takım durumlar da yaşanabilmektedir. Vücutta karıncalanma bütün gün sersem gibi hissetme ve baş dönmesi gibi bir durumdan da bahsetmek bu ilacın yan etkileri için mümkün olabilmektedir.

Sulinex 75 Mg Nadir Görülen Yan Etkiler

Sulinex 75 mg nadir görülen yan etkiler olarak da pek çok durumdan bahsedebiliriz. Mesela tat alma duyusunda azalma, güneş ışığına duyarlılık oluşabilmektedir. Denge bozukluğu ve diş gıcırdatma gibi pek çok rahatsızlık görülebilmektedir. Ancak bunlar sadece nadir görülen yan etkilerdir.

Sulinex 150 MG Kullanıcı Yorumları

Sulinex 150 MG Kullanıcı Yorumları
Sulinex 150 MG Kullanıcı Yorumları

Çeşitli bunalımlar, psikoloji depresyonlar, hüzün halleri, üzüntülü ve kederli duygu durumları gibi çeşitli sorunların tedavisi için kullanılmaktadır. 75mg ve 150mg gibi çeşitli dozları bulunmaktadır. Bu dozlar hastaların rahatsızlık boyutu, kullanım amacı, boy kilo gibi fiziksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda sizler için Sulinex 150 MG Kullanıcı Yorumlarını derledik:

 • İlaç gerçekten çok iyi, beni sıkıntılı olan zamandan çekip aldı desem yeridir.
 • Başlarda etkili olduğunu düşündüğüm bir ilaçtı. Sonradan pek fayda göremedim maalesef.

Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları

Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları
Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları

Çeşitli duygu yoğunlukları, psikolojik durumlar ve rahatsızlıklar için kullanılmaktadır. Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. Ülkemizde de hastalara sıklıkla reçete edilen bu ilaç ile alakalı birçok yorum yapılmıştır. İşte Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları:

“Seratonin salgılanmasına yardımcı olan güzel bir ilaç ama doz aşımı yapılırsa bazı sağlık sorunları yaşanabilmektedir.”

“Yan etkileri fazla olduğu için doktora danışmadan alınmamalı”

“Genel bir uyku hali yapan bir ilaç

Sulinex 225 MG Kullanıcı Yorumları

Dozaj, rahatsızlık boyutunuza ve boy kilo oranınıza göre ve hastalık seviyesine doz farklılıkları olacaktır. 225 mg gibi dozajları da kişiden kişiye kullanım farklılığına sebep olmaktadır. Sulinex 225 MG Kullanıcı Yorumları vücutta yaşadığı etkiler daha farklıdır. Ülkemizde de yaygın bir şekilde bu dozah tercih edilmektedir. Bazı yorumlar aşağıda belirtilmiştir.

 1. 1-2 haftadır kullanmaya başladım. Daha pek etkisi olmadı.
 2. Uyuyamıyordum. Bu ilaç etkisini yavaş yavaş gösterse de bana iyi geldiği kesin.
 3. Yaklaşık 7 aydır düzenli kullanıyorum. Psikolojik anlamda toparlandığımı söyleyebilirim.

Özellikle sulinex 75 kullanıcı yorumları arasına siz de katıldıysanız bu ilaç hakkındaki yorumlarınızı alt kısıma belirtebilirsiniz. Bu başlık altına yorumlarınızı ekleyeceğiz.

Sulinex 75 MG Kullananlar Yorumları

Depresyon bozukluğu durumlarında sık sık reçete edilen Sulinex, ülkemizde de oldukça sık tercih ediliyor. Hem olumlu hem de olumsuz birçok Sulinex 75 MG Kullananlar Yorumları bulunuyor. İşte bazıları

 • Piyasada Prozac adlı ilacı bulamadığım için muadil olarak verilen en etkili olan bir ilaçtır.
 • Ağlayamama sorunuma çözüm olmuş bir ilaçtır.
 • Psikiyatristim tarafından reçete edildi. Bakalım neler olacağını göreceğiz.

Sulinex Uyuşturucu Mu?

Özellikle etkili bir antidepresan olan Sulinex, bağımlılık yapabilmektedir. Bu noktada tedavi doğrultusunda dozajları dikkatli kullanılması gerekmektedir. Ayrıca uyuşturucu gibi bir bağımlılık yaptığı için alınmaması gibi durumlarda yoksunluk ortaya çıkmaktadır.

Son olarak Sulinex 75 kullanıcı yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak sulinex 37.5 kullanıcı yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (21 Oy)
“Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!” üzerine 15 yorum
 1. Sulinex uyuşturucu ve bağımlılık etkisi yapıyor. Yaklaşık 2.5 senedir kullanmaktayım. Kullanıma bağlı aşırı terleme yapıyor. Cinselliği tamamen bitiriyor. Öz güveninin tavan yapıyor ve aşırı saldırgan oluyorsun. Bir gün bıraksam dahi gözlerinde sağa sola, aşağı yukarı çevirdiğinde aşırı basınç oluyor. Basınca bağlı uyusam aşırı derecede uyku felci (halk arasında karabasan) yaşıyorum. Çok değişik rüyalar görünüyorsun. Uzun süre kullanımda kesinlikle rüyalar bitiyor. Bence yasaklanması gereken bir ilaç.

  Cevapla
 2. 6 seneye yakin oldu doz duzenlemeleri yapiliyordu duruma gore ama icmeyi geciktirdiginde halisunasyinlar karabasanlar bas donmesi mide bulantisi ellerde titreme boyle saglik sorunlarim yoktu gozlerim bulanik goruyor artik ve birakamiyorsun ilaci almadiginda bu etkiler dayanilamaz oluyor cok kotu ayrica ilaci icmeme ragmen ilk zamanlarda etki ediyordu depresif durumuma hic bir faydasi yok artik sadece uyuyorsun hayatin yatakta geciyor ve hic biseyden keyif alamiyorsun

  Cevapla
 3. Bende 1 Seneye Yakın Kullanıyorum Bu İlacı Bir Süre Bırakmıştım İlacı Fakat Yine Panik Atak Geri Geldi Ve Şuan Da Kullanıyorum Ama Çok Zihin Karışıklığı Yapmaya başladı Göğsümde Sıkıntı Olmaya Başladı

  Cevapla
 4. Ben 150 mg kullanıyorum ilk başlarda yavaş yavaş iyileştiğimi farkettim bana çok iyi geldi çok faydasını gördüm Allah herkese şifa versin

  Cevapla
 5. 2 ay 37mg 3 aydır 75mg kullanıyorum.şikayetim yillardir başimin sol tarafı boyuna kadar inen ağrısı çekiyordum.ilac kullandığım sürece güzeldi.ilacim bitti 4 gündür yine baş ağrısı çekiyorum.ancak ellerimde uyuşma tansiyonum düştü ve halsizlik oldu.ilac kullanırken bunlar yoktu.haftaya doktoruma randevum var bakım nediyecek devammi tamammi.

  Cevapla
 6. Sulinex 75 mg kullanıyorum bana artı yönleri çok oldu kesinlikle çok utangaçtım sosyalfobım vardı ilaçı kullandıktan snra utanma sıkılma herkesle konuşabiliyorum. Fakat bırakmak istiyorum gebelik için ama olmuyo başıma şimşekler çakıyo resmn dönüyo nasıl bırakıcam bilgisi olan yazabilirmi

  Cevapla
 7. Bende 75*2. 150mg kullanıyorum.İlk başladığımda 37,5 ile başlamıştım.1 yıl oldu en büyük sıkıntım aşırı iştahım açıldı 5-6 kg kilo aldım.Bırakınca inşallah normale dönerim

  Cevapla
 8. biri bu ilaçtan nasıl kurtulacağımızı söylesin eşim kullanıyor çok faydasını gördük ama ömür boyu mu kullanılacak

  Cevapla
Yorum yapın