Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları

Sulinex 75 mg kullananların yorumları konusunda pek çok iyi ya da kötü yorum vardır. Ancak bu durum tamamen kişisel birer fikir ve tecrübe olacaktır. Yani bu noktada sizin için bu ilaç reçeteye yazılmış ise bünyenize uygun bir doz da ayarlanmış olması muhtemel olacaktır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Psikiyatrınız tarafından reçeteye yazılmış olan Sulinex 75 mg hakkında bir araştırma yapmak istiyorsanız ilk olarak daha önce bu ilacı kullanan kişilerin ne gibi sonuçlar aldığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

İlaçların her birinde çeşitli bileşenler mevcuttur. Her insanın vücudunda farklı bünyesel özellikler yer aldığı için farklı tepkiler yaşanabilir. Sulinex ve benzeri ilaçlar mutlaka ama mutlaka doktor kontrolü altında alınması gereken ilaçlardır.

Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları
Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları

Antidepresan grubuna dâhildir. Sulinex kırmızı reçeteli bir ilaç olduğu için doktor dışında hiç kimsenin tavsiyesi üzerine kullanılamaz. Sulinex kullananlar bu ilacı kendi kendine ve bir anda da bırakmamalıdır. Başlarken de bırakırken de doktor kontrolü altında olunması son derece büyük bir önem taşır. İlacı bırakırken her zaman için doz azaltarak bırakılması tavsiye edilir.

Sulinex 75 Mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Sulinex nedir ya da Sulinex 75 mg nedir, ne işe yarar konusu için kısaca bir açıklama yapmamız gerekirse Sulinex antidepresan içeriğine sahip olan bir ilaçtır diyebiliriz. Bileşiğinde mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan serotin bulunan bir ilaç olması nedeniyle daha çok depresyon tedavisinde kullanılır. Majör depresyon tedavisi uygulanırken de Sulinex 75 mg kullanılabilmektedir.

Sulinex 75 Mg Nasıl Kullanılır?

Bir kutuda 14 ve 28 adet tablet halinde bulunan Sulinex 75 mg kullanımına başlamadan hemen önce Sulinex 75 mg nasıl kullanılır şeklinde de bir araştırma yapmanız söz konusu olmalıdır. Sulinex 75 mg zaten doktorunuzun ayarlamış olduğu bir dozdur. Bu sebepten dolayı doz ayarı yapmanıza gerek yoktur. Bu ilacın parçalanarak ya da ikiye bölünerek bir kullanımı söz konusu değildir. Tableti ambalajından çıkarttıktan sonra doktorunuzun ya da eczacınızın belirttiği zaman içinde bol su eşliğinde yutarak içmeniz gerekli olacaktır.

Sulinex 75 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Antidepresanlar için genel olarak pek çok yan etkiden söz etmek mümkün olabilmektedir. Sulinex 75 mg yan etkileri için de şunları söylemek mümkün olacaktır.

  • Nefes darlığı
  • Göğüste sıkışma
  • Kaşıntı ve döküntü
  • Yüzde kızarma
  • Mide bulantısı
  • Baş ağrısı
  • Uyku bozukluğu
  • Öksürme ve hırıltı

Sulinex 75 mg olası yan etkiler arasında, eğer ki bu ilacın bileşenlerine karşı bir hassasiyet söz konusu ise siyah dışkılama ve dışkıdan kan gelmesi, halüsinasyon görme, hiperaktif hareketler sergileme gibi bir takım durumlar da yaşanabilmektedir. Vücutta karıncalanma bütün gün sersem gibi hissetme ve baş dönmesi gibi bir durumdan da bahsetmek bu ilacın yan etkileri için mümkün olabilmektedir.

Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları

Sulinex 75 Mg Nadir Görülen Yan Etkiler

Sulinex 75 mg nadir görülen yan etkiler olarak da pek çok durumdan bahsedebiliriz. Mesela tat alma duyusunda azalma, güneş ışığına duyarlılık oluşabilmektedir. Denge bozukluğu ve diş gıcırdatma gibi pek çok rahatsızlık görülebilmektedir. Ancak bunlar sadece nadir görülen yan etkilerdir.

Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları

Sulinex 75 MG Kullanıcı Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Terbisil Kullananlar:

“Seratonin salgılanmasına yardımcı olan güzel bir ilaç ama doz aşımı yapılırsa bazı sağlık sorunları yaşanabilmektedir.”

“Yan etkileri fazla olduğu için doktora danışmadan alınmamalı”

“Genel bir uyku hali yapan bir ilaç

Son olarak Sulinex 75 kullanıcı yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Sulinex 75 Mg Fiyat 2022

Bu ilacın 2022 yılında eczane perakende fiyatı 35-40 TL arasındadır.

Sulinex hangi hastalıklara iyi gelir?

Etken maddesinde mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan serotin bulunan bir ilaç olması nedeniyle daha çok depresyon tedavisinde kullanılır.

Sulinex ne kadar süre kullanılır?

Hastalık seviyesine bağlı olarak bu süreler değişmektedir. Doktorunuzun tavsiyesinden dışarıya çıkmanızı önermiyoruz.

Sulinex antidepresan mı?

Özellikle Sulinex antidepresan içeriğine sahip olan bir ilaçtır.

Sulinex nasıl bir ilaç?

Depresyon tedavisinde kullanılan etkili bir ilaç olarak bilinmektedir.

Son olarak buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın