Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Deniz Suyu Uyuza İyi Gelir Mi? – Deniz Suyunun Cilde Faydaları

Deniz Suyu Uyuza İyi Gelir Mi? – Deniz Suyunun Cilde Faydaları

Deniz Suyu Uyuza İyi Gelir Mi? adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bilindiği üzere deniz suyunun birden çok şifalı yanı vardır.  İnternet üzerinde en çok uyuza deniz iyi gelir mi ve denize girmek uyuza iyi gelir mi aramaları yapılmaktadır. Aynı zamanda diğer Sağlık adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Deniz Suyunun Cilde Faydaları

Deniz Suyunun Cilde Faydaları
Deniz Suyunun Cilde Faydaları

Günümüzde Deniz suyu cilde iyi gelir mi veya deniz suyu sivilcelere iyi gelir mi diye soracak olursanız eğer birçok bilim insanının araştırmalarına göre cilde iyi geldiği kanıtlanmıştır. Deniz suyunun cilde olan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Cildi canlı ve genç hale getirir.
 2. Sivilcelerin kurutulmasında etkilidir.
 3. Cildin yenilenmesine katkı sağlar.
 4. Siyah noktaların yok olmasına destek verir.
 5. Ciltte meydana gelen kızarıklıklara iyi gelir.
 6. Pürüzlülük ve iltihaplı durumlar için iyileştirici etkisi vardır.

Deniz Suyunun Faydaları

Cildi güzelleştirdiği bilinmekte olan deniz suyu aynı zamanda birçok cilt rahatsızlığına ve çok derin olmayan cildin üst tabakasında oluşmuş yaralara da iyi gelmektedir. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle vücudumuza oldukça faydası bulunmaktadır. Deniz suyunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Deniz suyu yüzme sırasında kolayca vücut tarafından emilir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Dolaşımı arttırarak vücuttaki kan dolaşımını arttırır.
 • İçerisinde bulunan magnezyum hidrat cildin genç görünmesini sağlar ve cilt sağlığını destekler.
 • Deniz suyu stres ve depresyon ile savaşır ve sakinleştirici etkiye sahiptir.
 • Deniz suyunun içerisinde bulunan mineraller kaliteli uyku sağladığı için uykusuzluğu tedavi eder.
 • Astım, öksürük ve balgamlı şikayeti olan kişilere deniz suyu oldukça iyi gelmektedir. Bu sebeple deniz suyu özellikle burun spreylerinde ve diğer ilaçların üretiminde kullanılmaktadır.
 • Hücreleri yenileme özelliği olan deniz suyu karaciğer ve böbrek sorunlarına iyi gelmektedir.
 • Zihni sakinleştirdiği kanıtlanmış olan deniz suyu, aynı zamanda zihni tazeler.
 • Kronik bir cilt rahatsızlığı olan Atopik Dermatit rahatsızlığını tedavi eder.
 • Egzamaya iyi gelir.

Ayrıca Bebeğine İburamin Zero Kullananlar hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tuzlu Deniz Suyunun Faydaları

Deniz sularının yaklaşık olarak %3.5’i tuzdan oluşmaktadır. Bu oran her litre deniz suyu için yaklaşık olarak 35 gram çözünmüş tuz demektir. Deniz suyunun içinde birçok mineral bulunmaktadır. Bunlar:

 1. Nitrojen
 2. Fosfor
 3. Potasyum
 4. Sülfür
 5. Magnezyum
 6. Kalsiyum

Bu mineraller dışında birçok farklı mikroorganizmalarda bulunmaktadır. Denize veya okyanusa girip yüzdüğümüzde cildimiz bu mineralleri emerek vücudumuzda depolama yapar. Depolanan bu mineraller bağışıklık sistemini güçlendirir, cildi güzelleştirir, cildi ve vücudu onarır.

Güneşlenmek Uyuza iyi gelir mi?

Deniz, güneş ve kum birleştiğinde sedef, uyuz ve mantar gibi kaşıntı yapan hastalıklara iyi geldiği söylenmekte ve önerilmektedir. Uyuz hastalığına sekiz bacaklı akarlar sebep olmaktadır. Soğuk havalarda daha çok artmaktadır. Çevrenizde uyuz hastalığına yakalananlara dikkat edecek olursanız eğer geneli kış aylarında yakalanmaktadır. Güneşli yani sıcak havalarda bulaşma hızı düşmektedir. Çünkü uyuza sebep olan mikroskobik sekiz bacaklı akarlar güneşi sevmezler. Uyuza yakalandığınız zamanlar bol bol güneşlenmeniz sağlığınız açısından daha iyi olacak ve hastalığı daha çabuk atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Kekik Suyu Uyuza İyi Gelir Mi?

Uyuz ve parazitlerin vücudumuzdan uzaklaşmasına yardımcı olan bazı bitkiler vardır. Doğal bitkileri kullanarak uyuzu vücudunuzdan daha kolay bir şekilde uzaklaştırabilirsiniz. Çünkü uyuza neden olan mikroskobik canlılar ilaçlara yüksek direnç göstermektedir ve tedavinin uzamasına neden olmaktadır. Sizlere vereceğimiz doğal formül sayesinde tedavinizi hızlandırabilirsiniz.

 • 500 ml kekik hidrosolü
 • 500 ml lavanta hidrosolü
 • 200 ml sirke
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 10 ml ardıç kadranı

Yukarıdaki malzemeleri cam bir kapta karıştırın. Akşamları kaşıntı olan bölgelerin üzerine sürün ve en az iki saat beklettikten sonra duş alın. Uygulamayı her gün iyileşene kadar tekrar edin.

Deniz Suyu Yaraya İyi Gelir mi?

Deniz suyunun içerinde oldukça fazla miktarda tuz olduğu bilinmektedir. Ata sözlerinde de söylendiği gibi “yaraya tuz basmak” biraz canınızı yakar ama işe de yarar. Ancak vücudunuzdaki yaranın küçük ve kapalı olması gerekmektedir. Aynı zamanda Açık yaralarınız varsa deniz suyu tavsiye edilmemektedir. İçinde birçok yararlı mineraller bulunduğu gibi denizde yaşayan bakteriler de bulunmaktadır. Bu nedenle deniz suyu açık yaraların temizlenmesinde tehlikeli ve uygun değildir.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Deniz Suyu Uyuza İyi Gelir Mi? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

3.4/5 - (5 Oy)
Yorum yapın