Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Salazopyrin Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Yorumlar

Salazopyrin Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Yorumlar

Salazopyrin kullananlar yorumları incelenecek olduğu zaman birçok farklı yargı ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden bazen insanların kesin kısa sürede etki edecektir. Ek olarak bazı kişilerde uzun süreli etkileri olabilmektedir. Bu noktada herkesin direk kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmemesi gerekir. Çünkü genel olarak bakılacak olduğu zamanlarda kişilerden kişiye göre farklı etkileri olan bir ilaç olmaktadır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Salazopyrin kullananlar yorumları kısmında birçok detayı göz önüne almak gerekir. Fakat genel anlamda doktor kontrolünde olmasına özen göstermek gerekir. Çünkü kişilerin kendi kafalarına göre karar vermesi beraberinde birçok sorunun gelmesine neden olur.

Salazopyrin Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salazopyrin kullanırken nelere dikkat edilmeli sorusu merak edilen detaylar arasındadır. Zaten ilacı yazan doktorlar bu konuda bilgilendirmelerde bulunacaktır. Doktor kontrollerini  yanı sıra midede meydana gelebilecek yanlamaların önüne geçebilmek bazı yöntemler mevcuttur. Yemek ardından hemen bol su içmeye özen göstermek gerekir. Tedavi sırasında ne kadar çok su içilirse o kadar iyi olacaktır. Bol sıvı alınmadığı takdirde böbreklerde farklı sorunların olmasına ya da taş dökülmesine neden olabilmektedir.

Salazopyrin kullanıcı yorumları kısmında öne çıkan noktalardan bir tanesi de ilaçlar güneşe karşı hassasiyet oranlarının daha çok artıracağı noktasındadır. Bu yüzden ilacı kullandığınız sırada mümkün olduğu kadar güneşten korumak ve güneş kremi kullanmak önerilenler arasındadır.

İçerik Önerisi: Levmont Kullananlar Yorumları

Salazopyrin Yan Etkileri Yorumlar

Salazopyrin Yan Etkileri Yorumlar bir hayli merak edilen konular arasında yerini alıyor. Genel olarak antibiyotik ve iltihap giderici olarak yer alan ilaç olmaktadır. İltihaplı olan bağırsakların hastalıklarının tedavisi sırasında tercih edilmektedir. Salazopyrin Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Yan etkileri genel olarak şöyledir;

 1. Midede rahatsızlık hissi
 2. Döküntü oluşumları
 3. Bağ ağrıları
 4. Beyaz kan hücreleri ile trombositlerde azalma
 5. Karaciğerde yağlanma gibi birçok yan etkileri ile gün yüzüne çıkabilmektedir.

Salazopyrin kullananlar yorumları ön plana çıkarken herkeste farklı etki edeceğini bilmek gerekmektedir. Bu yüzden doktor kontrolünde olmasına özen göstermek gerekir.

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Özellikle Salazopyrin Yan Etkileri Yorumlar başlığımıza sizin belirtilerinizi de ekleyeceğiz.

Salazopyrin Kullananlar

Salazopyrin, inflamatuvar barsak hastalıkları (örneğin ülseratif kolit, Crohn hastalığı) gibi bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca bazı romatizmal hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.

Salazopyrin kullanımıyla ilgili olarak, ilacın ciddi yan etkileri olabileceği ve bu nedenle dikkatli kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Bazı yaygın yan etkiler arasında mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, cilt döküntüleri ve karın ağrısı bulunurken, daha ciddi yan etkiler arasında karaciğer ve böbrek problemleri, kan bozuklukları ve enfeksiyon riskinde artış sayılabilir. Aşağıda Salazopyrin Kullananlar tarafından yapılan görüşler sizlerle:

 • Gayet iyi bir ilaç sorunu resmen kökünden çözdü, teşekkürler.
 • Birkaç gündür aktif olarak kullanıyorum fakat midemde sıkıntılar başladı.

Salazopyrin Kullananlar Yorumları

Salazopyrin Kullananlar Yorumları
Salazopyrin Kullananlar Yorumları

İlk olarak Salazopyrin Kullananlar Yorumları hakkında bu ilacı kullanıp hem olumlu hem de olumsuz yorum yapan kişiler bulunsa da olumlu taraf daha ağır basmaktadır. Düzenli ilaç kullanmakta oldukça önemlidir. Bu sayede ilacın etkisini daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında doktor veya eczacınız eğer bu ilacı vermediyse kullanmamalısınız. Sizler için Salazopyrin kullanıcı yorumları iyi midir? Kullananlar neler demiş bir bakalım.

“Uzun zamandır piyasada çok zor bulunan ilaç.”

“İlaçın etki süresi oldukça uzun, düzenli ve uzun zamanlı kullanmak gerekiyor.”

“Şu sıralar hiçbir yerde bulunmayan, muadili olmayan, pfizer şirketinin ürettiği ilaç.”

Salazopyrin Kullanıcı Yorumları

Özellikle Salazopyrin kullanıcı yorumları noktasında herkeste aynı sürede aynı etkileri vermeyecektir. Bu yüzden kişiler sadece çevrede yer alan insanların dediklerine göre hareket etmemesi gerekir. Söz konusu sağlık olduğu için Salazopyrin kullanımları sırasında sadece doktor ne derse ona dikkat etmek en iyisi olacaktır. Farklı Salazopyrin Kullananlar Yorumları da aşağıdaki gibidir.

 • Son derece iyi ilaç, bende etkisi baya fazla oldu. Eklemlerim ağrıyordu, bu ilaç sayesinde problemler ortadan kalktı.
 • Başlarda iyiydi özellikle kollarımdaki ağrı son buldu. Ama sonradan yeniden ağrımaya başladı.

Salazopyrin Kısırlık Yapar Mı?

Salazopyrin kısırlık yapar mı sorusu ilaç kullanma düşüncesinde olan kişiler tarafından merak edilen detaylar arasına yerini alıyor. Tedavi noktasında sperm sayılarında azalma ya da kısırlık gibi sorunları beraberinde getirdiği gözlenmiştir. Fakat bu durum ilaç kullanımı bırakıldıktan sonra ortalama olarak 2 ila 3 aylık kadar süreçlerde düzelmeye başladığı da bilinmektedir. Kalıcı olarak kısırlık gibi etkiler bırakmaz. Bu yüzden korku ya da endişe edilmesine gerek kalmaz.

Salazopyrin Uzun Süre Kullanılır Mı?

Salazopyrin uzun sürek kullanılır mı soruları ön plana çıkmaya devam etmektedir. Genel olarak ilacın etki oranlarına baktığımız zaman geç etki etmeye başlayan ilaçlar arasında yerini alacaktır. Tedaviden fayda görmek isteyen kişilerin tabi ki de doktor kontrolünde olacak şekilde ortalama olarak 4 ila 8 hafta arasında bir süre boyunca kullanması gerekir. Fakat bu durum tamamen doktor kontrolünde olması gerektiğini göz ardı etmemek gerekir.

Salazopyrin kullanıcı yorumları kısmında genel olarak bazı kişilerde kısa sürede etki ettikleri gözlenebilirken bazı kişilerde çok uzun sürelerde etki edebiliyor. Bu yüzden en iyisi doktor kontrolünde olarak doktorun yönlendirmelerine göre kullanmak olacaktır.

Salazopyrin Neden Bulunmuyor?

Bunun sebebi Kur farkı, pek çok ilaç firmasının ülkemize ilaç vermemesine ya da hammaddeleri yurt dışından gelen ilaçları üreten fabrikaların ilaçları üretememesine neden olmaktadır. Kısacası Salazopyrin Neden Bulunmuyor? sorusu bu şekildedir.

Bu ilaç ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda yanıt veriyor olacağız.

Özellikle Salazopyrin kullananlar yorumları ile alakalı bilgilendirici videoyu alt kısma ekledik. Yazımızın dışındaki bilgileri oradan izleyebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki diğer yazılara göz atmanızı öneriyoruz:

Ayrıca, buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Salazopyrin kullananlar yorumları yazımızın sonuna geldik. okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazıların devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (34 Oy)
“Salazopyrin Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Yorumlar” üzerine 5 yorum
 1. bende nefes darlığı ve hırıltı yapmaya başladı cigerlerden film çekildim birşeyin yok .böyle bir yan etkisi varmıdır acaba

  Cevapla
 2. Bende gözlemlediğim kadarıyla bu ilaç ağrılarıma iyi geldi ama cildimde az sayıda olan çillerimin çoğaldığını farkettim birsürü mini mini çil benzeri lekelerimin çoğaldığını düşünüyorum ,ilacın böyle bir yan etki yapması normalmi

  Cevapla
 3. 18 yaşımdan beri kullanıyorum.ankilozanspındilit hastasıyım.her hangi bir yan etkisini görmedim.ben ayrıdan 22 yaşına yürüyemiyorum.aprı kesici fayda etmiyordu.salazoprini kullandıktan sonra ağrılarım kesildi.üreten firma ğüçlü firma 28 senedir kullanıyorum.bu ilaç eski bir ilaç son pandemiden sonra ağrılarım artı.alman aşısı oldum.almanyada aşının kalıcı eklemlerde ağrı yaptığı kanıtlandı.ilaç tedavi anlamında iyi daha çok üretilmiş isterim.tek isteğim bu ankilozanspondilit ve diğer ağrılarından bir an önce kurtulmak

  Cevapla
 4. yaklasık 2haftadır kullanmaya basladım ramotaid artid için feci şekilde bunaltı ve aşırı agrılı karın agrısı çekiyorum gün içerisinde kendimi enerjisizz agrılı gecirmek çok kötü

  Cevapla
 5. Kemik ağrılarım ve ağız kuruması için verdi hocam bu ilacı bir hafta oldu şu anda pek birşey anlamadım umarım iyi gelir

  Cevapla
Yorum yapın