Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmakta olan bir antibiyotiktir. Etken maddesi nitrofurantoin, hızlı bir şekilde idrar yoluna geçerek enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hale getirmektedir. Yazımız içerisinde bu ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, ne için kullanıldığından vs. bahsedeceğiz.

Piyeloseptyl 50 Mg Nedir?

İlaca dirençli bakterilerin gelişimini azaltmak ve Macrodantin ve diğer antibakteriyel ilaçların etkinliğini korumak için, Macrodantin yalnızca duyarlı bakterilerin neden olduğu kanıtlanmış veya kuvvetle şüphelenilen enfeksiyonları tedavi etmek veya önlemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Piyeloseptyl soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında işe yaramaz.

Buna benzer olarak Enfluvir Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Piyeloseptyl 50 Mg Ne İşe Yarar?

Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. İlacın her türlü enfeksiyon üzerinde etkili olduğu düşünülse de bu bilgi yanlıştır. Sadece üretra enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu, böbrek enfeksiyonu tedavilerinde kullanılan etkili bir ilaçtır.

Piyeloseptyl Ne İçin Kullanılır?

Piyeloseptyl ilacın kullanılmasındaki en temel problem idrar yolu enfeksiyonudur. Bu ilaç rahatsızlığın hızlı bir şekilde tedavisini sağlıyor olması ve bakterilere hızlı ulaşabilmesi nedeniyle bu ilaç idarar yolu enfeksionu için kullanılan en yaygın ilaçtır. İdrar yoluna filtrelenen ilaç enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hala getirmektedir.

Piyeloseptyl Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde ağız yoluyla, yiyecek veya sütle birlikte alınız. Bu ilaç genellikle bir enfeksiyonu tedavi etmek için günde dört kez veya enfeksiyonları önlemek için günde bir kez yatmadan önce alınır. İlacı bütün olarak yutunuz. Magnezyum trisilikat içeren antasitler, Piyeloseptil ile bağlanarak tam emilimini engeller. Bu yüzden bu ilacı kullanırken trisilikat içeren antasitler kullanmaktan kaçının.

Piyeloseptyl Kullananlar YorumlarıPin
Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları

Piyeloseptyl Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur veya önemsizdir. Bu en yaygın yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya rahatsız edici hale gelip gelmediğini doktorunuza danışın:

  • Sulu ve kanlı ishal
  • Göğüs ağrısı
  • Baş Ağrısı
  • İştah Kaybı
  • Mide Bulantısı

Piyeloseptyl Günde Kaç Defa İçilir?

Piyeloseptyl ilacı günde kaç defa kullanılacağını doktorunuz size söyleyecektir. Fakat genellikle enfeksiyon tedavisi için önerilen doz 7 gün boyunca günde 4 doz 50 mg veya 100 mg tablettir. Ameliyat sırasında oluşabilecek enfeksiyonları önlemek için ameliyat günü ile sonraki 3 gün boyunca günde 4 doz 50 mg tablet veya kapsül kullanılmaktadır..

Piyeloseptyl 100 Mg Nedir?

Piyeloseptyl sistit yani mesane enfeksiyonu, böbrek enfeksiyonu yada idrar yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmakta olan bir ilaçtır. İlacın içerisindeki etken madde nitrofurantoin, son derece hızlı bir şekilde idrar yollarına ulaşabiliyor ve dolayısıyla enfeksiyonun tedavisinin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır.

Buna benzer olarak Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Piyeloseptyl Reçetesiz Verilir Mi?

Piyeloseptyl ilaç, içeriğindeki nitrofurantoin etken maddesi nedeniyle antibiyotik bir ilaçtır. Bu yüzden Piyeloseptyl reçetesiz satılmamaktadır. Doktorunuz size önermediği sürece lütfen kullanmayın. Oldukça ciddi yan etkileri olabilmektedir.

Piyeloseptyl 50 Mg Kullananlar

Piyeloseptyl kullananlar bu ilacın etkisini genel olarak görmektedirler. İlacı kullanmadan önce işinize yarayacak kullanıcı yorumları sizlerle;

Son 6 aydır yaşadığım prostat yüzünden yaklaşık 1 haftadan beri kullandığım bu ilaç, etkisini az da olsa gösteriyor.

Serdar Bey

Doktorum ben sistir olduğum zaman bu ilacı vermişti. Ve bebeğe bir zararı olmadı, iyi bir ilaç.

Hazal Hanım

Merhaba ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum ve bana tek iyi gelen ilaç bu.

Elif Hanım
Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü?

Bu ilaç idrar yolu enfeksiyonu durumunda mesanede ya da böbrekte bulunan bakterileri temizlemesi için kullanılıyor.

Piyeloseptyl Antibiyotik Mi?

Bu ilaç idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir.

Piyeloseptyl Kaç Gün Kullanılır?

Enfeksiyon tedavisinde: Tavsiye edilen doz 7 gün boyunca günde 4 doz 2 – 4 ölçektir.

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
“Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
  1. Ben bu ilacı Ağustos ayında on gün kullandım tam bitmedi yarım bıraktım şimdi tekrar kullanayımmı biraz enfeksiyon var gibi bende

    Cevapla
Yorum yapın

1