Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları – Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü?

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları – Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü?

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmakta olan bir antibiyotiktir. Etken maddesi nitrofurantoin, hızlı bir şekilde idrar yoluna geçerek enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hale getirmektedir. Yazımız içerisinde bu ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, ne için kullanıldığından vs. bahsedeceğiz. Diğer önemli ilaçlar için kullananlar neler söylemiş görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Piyeloseptyl 50 Mg Nedir?

Piyeloseptyl 50 mg ilaca dirençli bakterilerin gelişimini azaltmak ve Macrodantin ve diğer antibakteriyel ilaçların etkinliğini korumak için, Macrodantin yalnızca duyarlı bakterilerin neden olduğu kanıtlanmış veya kuvvetle şüphelenilen enfeksiyonları tedavi etmek veya önlemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Piyeloseptyl soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında işe yaramaz.

Buna benzer olarak Enfluvir Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Piyeloseptyl 50 Mg Ne İşe Yarar?

Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. İlacın her türlü enfeksiyon üzerinde etkili olduğu düşünülse de bu bilgi yanlıştır. Sadece üretra enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu, böbrek enfeksiyonu tedavilerinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Böylece Piyeloseptyl 50 Mg Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Piyeloseptyl Ne İçin Kullanılır?

Piyeloseptyl ilacın kullanılmasındaki en temel problem idrar yolu enfeksiyonudur. Bu ilaç rahatsızlığın hızlı bir şekilde tedavisini sağlıyor olması ve bakterilere hızlı ulaşabilmesi nedeniyle bu ilaç idarar yolu enfeksionu için kullanılan en yaygın ilaçtır. İdrar yoluna filtrelenen ilaç enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hala getirmektedir.

Diğer Benzer Konulara Göz Atın Xanax Kullananlar Yorumları – Uyku Yapar MI?

Piyeloseptyl Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde ağız yoluyla, yiyecek veya sütle birlikte alınız. Bu ilaç genellikle bir enfeksiyonu tedavi etmek için günde dört kez veya enfeksiyonları önlemek için günde bir kez yatmadan önce alınır. İlacı bütün olarak yutunuz. Magnezyum trisilikat içeren antasitler, Piyeloseptil ile bağlanarak tam emilimini engeller. Bu yüzden bu ilacı kullanırken trisilikat içeren antasitler kullanmaktan kaçının.

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları
Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları

Piyeloseptyl Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur veya önemsizdir. Bu en yaygın yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya rahatsız edici hale gelip gelmediğini doktorunuza danışın. İşte Piyeloseptyl 100 mg Yan Etkileri şu şekildedir:

 • Sulu ve kanlı ishal
 • Göğüs ağrısı
 • Baş Ağrısı
 • İştah Kaybı
 • Mide Bulantısı

Piyeloseptyl Günde Kaç Defa İçilir?

Piyeloseptyl ilacı günde kaç defa kullanılacağını doktorunuz size söyleyecektir. Fakat genellikle enfeksiyon tedavisi için önerilen doz 7 gün boyunca günde 4 doz 50 mg veya 100 mg tablettir. Ameliyat sırasında oluşabilecek enfeksiyonları önlemek için ameliyat günü ile sonraki 3 gün boyunca günde 4 doz 50 mg tablet veya kapsül kullanılmaktadır. Böylece Piyeloseptyl Günde Kaç Defa İçilir? Sorusunu cevaplamış olduk.

Piyeloseptyl 100 Mg Nedir?

Piyeloseptyl sistit yani mesane enfeksiyonu, böbrek enfeksiyonu yada idrar yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmakta olan bir ilaçtır. İlacın içerisindeki etken madde nitrofurantoin, son derece hızlı bir şekilde idrar yollarına ulaşabiliyor ve dolayısıyla enfeksiyonun tedavisinin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. Ayrıca buna benzer olarak hazırladığımız Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Piyeloseptyl Reçetesiz Verilir Mi?

Piyeloseptyl ilaç, içeriğindeki nitrofurantoin etken maddesi nedeniyle antibiyotik bir ilaçtır. Bu yüzden Piyeloseptyl reçetesiz satılmamaktadır. Doktorunuz size önermediği sürece lütfen kullanmayın. Oldukça ciddi yan etkileri olabilmektedir.

Piyeloseptyl 100 mg Kullananlar Yorumları

Piyeloseptyl 100 mg Kullananlar Yorumlarını incelediğimizde kullanıcılar bu ilaçtan son derece memnun kalmışlardır. İdrar yolu enfeksiyonlarını temizlediği için çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • İdrar yolu enfeksiyonum vardı onun için kullandığım bir ilaç.
 • Faydalı bir ilaç olduğu kesin herkese tavsiye ederim. Artık sağlık sorunum kalmadı.
 • Doktorum önerdi tam bilmiyorum ne işe yaradığını ama sağlığım düzeldi.

Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü?

Evet, çok fazla merak edilen Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü? Sorusunun cevabı söktürür. Çünkü bu ilaç idrar yolu enfeksiyonu durumunda mesanede ya da böbrekte bulunan bakterileri temizlemesi için kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak doktorların idrar yolu enfeksiyonu için reçete ettiği ilaçların başında Piyelseptyl gelmektedir.

Piyeloseptyl Kaç Gün Kullanılır?

Son zamanlarda Piyeloseptyl Kaç Gün Kullanılır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaç yetişkinlerde idrar yolu enfeksiyonu için 7 gün boyunca günde 4 kez 50 mg kullanılmalıdır. Ciddi kronik nüksetmede ise 7 gün boyunca günde 4 kez 100 mg alınmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Atarax Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Piyeloseptyl Antibiyotik Mi?

Evet, Piyeloseptyl Antibiyotik Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Bu ilaç idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Piyeloseptyl kullananlar yorumlarını incelediğimizde insanlar kullanıcılar bu ilacın çok etkili olduğunu belirtmektedir.

Piyeloseptyl 50 Mg Kullananlar

Özellikle Piyeloseptyl kullananlar bu ilacın etkisini genel olarak görmektedirler. İlacı kullanmadan önce işinize yarayacak kullanıcı yorumları sizlerle;

 • Son 6 aydır yaşadığım prostat yüzünden yaklaşık 1 haftadan beri kullandığım bu ilaç, etkisini az da olsa gösteriyor.
 • Doktorum ben sistir olduğum zaman bu ilacı vermişti. Ve bebeğe bir zararı olmadı, iyi bir ilaç.
 • Merhaba ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum ve bana tek iyi gelen ilaç bu.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.6/5 - (9 Oy)
“Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları – Piyeloseptyl İdrar Söktürür Mü?” üzerine 11 yorum
 1. Ben bu ilacı Ağustos ayında on gün kullandım tam bitmedi yarım bıraktım şimdi tekrar kullanayımmı biraz enfeksiyon var gibi bende

  Cevapla
 2. ilaç çok kötü baş ağrısı yaptı ve tüm vücudum ķırmızı kabarcıklarla kaşınıyor sakın içmeyin!

  Cevapla
 3. Bu ilacın tüm yan etkilerini gördüm son olarak sinir sistemimi yıprattı asla kullanmayın
  Yüzüm şişti tek gözüm kapandi vücudumda kabarcıklar çıktı baygınlık geçirdim sadece 2 gün kullanmayla asla kullanmayın

  Cevapla
 4. İdrardan çok rahatsızdım hem ağrı hem sancı vardı piyeloseptyl i ve kalidreni birlikte kullandım çok iyi geldi hiç bir yan etkisi de olmadı

  Cevapla
 5. Yaklaşık 15 gündür karın ağrım vardı çok şiddetli değildi. 1 hafta önce agrim şiddetlendi ve hastaneye gittim idrar tahlili kan ve ultrason istedi doktor. Idrarımda enfeksiyon çıktı sistit dedi doktor. Antibiyotik ve koruyucu bir hap yazdi içtim aşırı kötü yapti beni ilaçlar. Daha sonra sağlık ocağına gittim piyoloseptiyl yazdı günde 3 kere içmem lazımmış tek bu ilaç geçirir mi acaba belirtilerimi.

  Cevapla
 6. Bu ilacı sakın kullanmayın bütün vücudum kızardı kabardı sac diplerim bile 2 gün içtim sadece çok kötü ilaç kendinizi riske atmayin

  Cevapla
 7. piyoloseyptl+cipro+munurol gece içilen toz şaseler hepsi benim önce dış bedenemi eğer kortizon iğne yapılmazise içorganlarımı şişirdi.hemde içtikten 6 gün sonra çıkıyor belirtiler bu ilaçlar yüzünden karaciğerim hasar almış biyopsi oldum siroz gibi lekeler oluşmuş 18 gün hastanede yattım şimdi ilerlemesin diye sık sık karaciğer doktorumun yanındayım bu ilaçlar kaldırılsın piyasadan

  Cevapla
Yorum yapın