Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!

Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!

Duxet kullananlar yorumlar özellikle de bu ilacı kullanmaya başlayacak kişiler tarafından araştırılmaktadır. Ağızdan alınarak kullanılan bu ilaçların nasıl etkilerinin olduğu kullanıcılardan gelen bilgiler ile daha iyi şekilde öğrenilmektedir. Özellikle de etkisinin ne derecede olduğu pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır.

Peki, Duxet Kullananlar Yorumlar nasıldır? Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yine bu ilacın ne için kullanıldığı ve ne işe yaradığı gibi konular da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Opak olan beyaz ve lacivert renklerinden oluşan jelatin kapsüllerin etki alanları ve kullanım alanları araştırılmaya devam edilmektedir. Bu ilaçlar 28 kapsüllük ambalajlarda yer almaktadır. Aynı zamanda 30 mg olacak şekilde üretilmektedir.

Ayrıca, benzer bir yazımız olan Medikinet Kullananlar Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Duxet Yan Etkileri Nelerdir? 🌟

Duxet yan etkileri de pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Her ilacın olduğu gibi bu ilacın da belirli yan etkileri bulunabilmektedir.

 • Karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüz, dudak, dil veya boğaz gibi bölgelerde şişlik

Yine ilacın kullanım şekli de yan etkilerinin meydana gelmemesi açısından son derecede önem taşımaktadır. Alınması gereken dozdan daha fazla alındığı zaman da bu yan etkilerin meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de ilaç kullanımı esnasında doktorun tavsiyelerine ve talimatlarına birebir uymak gerekmektedir.

Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları

Duxet 30 Mg Kullananların YorumlarıPin

Duxet dozu, rahatsızlık boyutunuza veya boy, kilo dengenize göre farklılık gösterebiliyor. Piyasada 30 ve 60 MG dozları bulunuyor. Ancak en sık uygun görülen doz ise 30 Mg oluyor.

Depresyon, endişe ve kaygılar için bol bol reçete edilen Duxet 30 Mg, ülkemizde de oldukça biliniyor. Hem olumlu hem olumsuz birçok Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları bulunuyor. İşte bazıları:

 • Mutsuzluk evremi bitiren ilaç. Oldukça etkili ancak yan etkilerini yaşadım.
 • Başlarda çok mutlu hissediyordum sorunlarım aşılmış gibiydi. Şimdi kronik mutsuzum.
 • Uyuşukluk ve yorgunluk halime iyi gelen etkili ilaçtır.
 • Migren ağrılarına son. Beynim rahatladı adeta.

Duxet Kullananlar Yorumları

Duxet kullananlar yorumlarıPin
Duxet kullananlar yorumları

Öncelikle Duxet Kullananlar Yorumları hakkında bu ilacı kullanıp hem olumlu hem de olumsuz yorum yapan kişiler bulunsa da olumlu taraf daha ağır basmaktadır. Düzenli ilaç kullanmakta oldukça önemlidir. Bu sayede ilacın etkisini daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında doktor veya eczacınız eğer bu ilacı vermediyse kullanmamalısınız. Sizler için duxet kullanıcı yorumları iyi midir? Kullananlar neler demiş bir bakalım.

Şiddetli migren ağrılarım nedeni ile gittiğim doktorumun, bir yıl önce anksiyete ilacı kullandığımı görüp, yazdığı ilaçtır.

“İki senedir düzenli kullanıyorum, son bir iki aydır gözlerde bulanıklık, sabahlar ağız kuruluğu yapıyor”

“Almayı 3 gün üst üste atlayınca çirkin yan etkileri oluşan ilaç.”

Duxet 30 mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 30 mg Kullanıcı YorumlarıPin
Duxet 30 mg Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Duxet 30 mg Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde bu ilacı kullanan hastalar genellikle bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Fakat yan etkiler gören hastalarımız kısa sürede atlattığını duxet 30 mg yorumlarında belirtmişlerdir. İşte Duxet kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Depresyona girdiğim zaman kullanmıştım, etkisini gördüm.
 • Doktora gittiğim zaman o bu ilacı önermişti. İlk başta anlamamıştım fakat antidepresan bir ilaçmış.
 • Antidepresan olduğu için kullanmanızı tavsiye etmem. Fakat son derece etkili bir ilaçtır.
 • Kaygılarım ve endişelerim varken kullandım, bir nebze de olsa da rahatladım.

Duxet 60 mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 60 mg Kullanıcı YorumlarıPin
Duxet 60 mg Kullanıcı Yorumları

İnsanlar Duxet ilacını kullanmadan önce bu ilacı daha önceden kullanmış kişilerin tecrübelerini duymak isterler. Bu sayede ilaç hakkında fikir sahibi olabilirler. Acaba işe yarıyor mu? veya yan etkileri nasıldır? gibi sorulara cevap alabiliyorlar. Bizde Duxet 60 mg Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • Aksiteye bozukluğumun olması sebebiyle doktorum tavsiye etti ve kullandıktan sonra sinirlerin daha da arttı. Daha çok sabırsızlaştım ve tahmamül seviyem azaldı.

Duxet Ne İçin Kullanılır?

Duxet ne için kullanılır konusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu ilaçlar depresyon, endişe ve kaygılar için kullanılmaktadır. Etken maddesi ise “Duleksetin hidroklorür” olmaktadır. Beyinde zaman içerisinde dengesiz bir hal alarak depresyonları tetikleyen kimyasalların engellenmesi sağlamaktadır.

Bu nedenle de depresyon sorunu yaşayan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Beyin içerisinde depresyona neden olan maddelerin üretimleri yaşam kalitesinin ciddi anlamda bozulmasına neden olmaktadır. Ancak bu kimyasalların engellenmesi durumunda depresyonla da kolay bir biçimde mücadele edilebilmektedir.

Duxet aynı zamanda tükenmişlik sendromu yaşayan kişiler için üretilmiş olan bir ilaçtır. Kronik ağrı sendromu, kronik yorgunluk sendromu ve aşırı derecede gerginlik hali gibi durumların engellenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda sinir hastalığına bağlı olarak meydana gelmiş olan nöropatik ağrılar için de bu ilaçlar kullanılmaktadır.

Yine depresyon ile birlikte kas, kemik ve eklemlerde de belirli ağrılar meydana gelmektedir. Ancak kullanılan bu ilaçlar ile birlikte depresyon nedeni ile meydana gelen bu ağrılar da ciddi anlamda giderilmektedir.

Yaşam kalitesini ciddi anlamda bozan kaygı ve depresyon için kullanılan bu ilaçlar pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi kullanım alanlarının yanı sıra kullanım şekli ve olası yan etkileri gibi detayları da araştırmaktadır.

Duxet Kullanım Şekli Nasıldır?

Duxet kullanım şekli de bu ilacı kullanan ya da kullanmaya başlayacak olan pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Bu ilacın kullanım şekline kesinlikle doktorların karar vermeleri gerekmektedir. Doktorlar bu noktada ilacı nasıl reçete ettiler ise hastaların da bu biçimde kullanmaları son derecede önemli olmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır.

İlacın belirtilen talimatların dışında kullanılması durumunda hastalık daha olumsuz şekilde etkilenebilmektedir. Bu durum da hastaların sağlıklarına ciddi zararlar verebilmektedir. Aynı zamanda ilacın dozu ayarlanırken de bir bardak dolusu su ile alınması önem taşımaktadır. Yine yemek sırasında ya da öğün aralarında alınabilmektedir. Bu ilacın kullanımı esnasında her gün aynı saatlerde olacak şekilde kullanmak da önem taşımaktadır.

Duxet 30 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Duxet 30 Mg Fiyat 77 TL’dir. İlacı satın almadan önce açılmamış olduğundan ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayınız.

Duxet Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Duxet Etkisini Ne Zaman GösterirPin
Duxet Etkisini Ne Zaman Gösterir

Doktorların antidepresan olarak çok fazla önermediği ilaçlardan biri olan Duxet’i hastalar kullandıktan 5-6 saat içerisinde etkisini gördüğünü belirtmişlerdir. Doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayınız. Aksi taktirde yan etkilerden dolayı ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Duxet Etkisini Ne Zaman Gösterir? sorusu bu şekildedir.

Duxet Bağımlılık Yapar Mı?

Duxet ilacın bağımlılık yapması söz konusu değildir. Fakat antidepresan bir ilaç olduğu için bazı hastalarda bağımlılık yapabilir. Bununla birlikte Duxet Kullananlar Yorumlar da gördüğümüz kadarıyla bu ilacı sürekli kullanmak istemektedirler. İşte Duxet Bağımlılık Yapar Mı? sorusu hakkındaki bilgiler bu şekildedir.

Duxet 30 Mg Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Özellikle depresyon tedavisinde sık sık Duxet 30 Mg reçete ediliyor. Bunun yanında endişe sorunlarıyla baş edemeyen hastalar için de oldukça etkili olduğunu belirtelim. Kaygı problemlerini çözmede de oldukça faydalı bir ilaçtır.

Duxet Eşdeğerleri Hapı Hangisi?

Aşağıda görmüş olduğunuz ilaçlar Duxet muadili yani eşdeğerleri olarak bilinmektedir. Ancak yine de doktorunuza danışmadan bu muadil ilaçları kullanmayınız.

Duxet Esneme Yapar Mı?

Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları dikkate alındığında esneme yaptığı belirtilmiştir. Ancak bilinen yan etkileri arasında esneme yapması yoktur.

Ancak bu tarz bilinmeyen yan etkiler arasında dayanılmayacak seviyede olan ve beklenenden uzun süren etkiler için kesinlikle doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Duxet 30 mg Kullananların Yorumları hakkında çok sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Duxet Kullananlar Yorumlar yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (17 Oy)
“Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!” üzerine 31 yorum
 1. Trigminal nevralji hastasıyım en son gittigim nöroloji doktorum bana duxset ilacı nı kullanmaya başladıö ve aşırı terleme yaşıyoeum normalmi

  Cevapla
 2. 2 hafta oldu kullanalı vücutta ki titremelerime çok iyi geldi rahatlattı fakat gözde çif görme kafa karışıklı banik görme arada unutkanlık oluyor bırakmalımıyım devamını ettirmeliyim lütfen bilgi alabilirmiyim kullanan arkadaşlardan acil yardım

  Cevapla
  • Eğer yaşadığınız yan etkiler ağır ve uzun süreliyse kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız. Ancak Duxet kullanmaya yeni başladıysanız vücudunuzun alışma süreci elbette olacaktır.

   Cevapla
  • Alışma sürecinde olduğunuz için bunlar oluyor ben 3 yıldır kullanıyorum Cook kutuydum ama doktorum bunu bana önerdi ve başladım bugünüme binlere kez şükürler olsun çok daha iyim doktorumun yardımıni almadan iki tanesini bıraktım ama kesinlikle doktorunuza danışınız öyle bırakın rabbim şifa versin

   Cevapla
   • SLM.. BEN BUGÜN DOKTORUM. TAVSİYE ETTİ BUGÜN BAŞLADIM PANIK ATAK DEPRESYON OLARAK TEŞHİS KONULDU 30 MG OLARAK BAŞLADIM AMA BİRAZ KORKARAK BAŞLADIM. SİZ NE DERSINIZ

  • Ben bu ilacı 5 aydır kullanıyorum gerçekten çok güzel ve faydasını gördüm bende de endişe korku aktive bozukluğu dengesizlik hepsi vardı ama çok faydasını gördüm kullan derim

   Cevapla
  • Ben iki gün kullandım nöroloji doktoru verdi.ama beynim uyuştu sanki katı yağ damarlarımda o his oluştu.birde başımıza agritti.ishal yaptı ve iki günde sadece sanırım birakicam.tatil zamanı kullanmak gerek çalışma hayatını bence olumsuz etkiler.

   Cevapla
 3. Aman hastalıktan ölün yine almayın. Bu nasıl ilaç ya. Yasaklasınlar bence.
  Hastalıktan daha çok yan etkileri olan bi ilaç.😡

  Cevapla
  • Sakın kullanmayın bırakırken çok zorluk yaşarsınız ben çok zorlanıyorum bırakma aşamasındayım

   Cevapla
   • Katılıyorum gerçekten bırakması çok zor
    Benim vücudum şuan krizde bırakmıyor
    İyi geldi evet ama bırakması çok zor çok

 4. Bacagima bıçak saplaniyo gibi giren ağrı ve kas ağrıları sebebiyle,norolojiye gittim bugün, bacak krampı deyince hemen emar ve tomografi istedi yaptırdım.bisey yok herşey normal deyip,hemen sinirsel teşhisi koyup.bana bu hapı verdi..bugün gündüz 4 gibi içtim.esneme başladı baş dönmesi,miğde bulantısı derken istifra ettim.asla içmem yan etkileri çok.bu doktorlar hastalarına hemen bu tip ilaçları vericegine.arastirmaci olsunlar.tabiki kolaylarina geliyor.hemde özel hastane.asla içmem çok kötü 😡

  Cevapla
 5. Benr romatizma hastasıyım bel ağrısı ve fibromiyalji için doktorum verdi çok rahatladım ağrılarım hafifledi memnunum şimdilik

  Cevapla
 6. Benr romatizma hastasıyım bel ağrısı ve fibromiyalji için doktorum verdi çok rahatladım ağrılarım hafifledi memnunum şimdilik h

  Cevapla
 7. Findolaji bide menopoz terlemelri için verdi miğde bulantısyla uyandım ilk kullanımım devam edrse asla dayanamam

  Cevapla
 8. İlk gün biraz sarstı 3 aydır kullanıyorum fibromiyalji için verilmiş bir ilaç ama iyiyim çok şükür ağrılarım azaldı

  Cevapla
 9. İki yıldır kullanıyorum artık bırakmak istiyorum ama olmuyo asla bırakamıyorum çok ciddi krize sokuyo ugusukluk titreme baş dönmesi
  Bırakmak çok zor artık etkide etmiyo ama bırakamıyorum

  Cevapla
 10. Bu ilaca ilk defa bslycm günde birmi doktorum hap icemedigim için yarım tozu yoğurtla karisp tuketmemi istedi aklıma takılan yarım normlmi benmi yanls anldim yan etkileri kullanlr yorumlarda tskrlr

  Cevapla
 11. Banada bel ağrısı olduğu için verdi doktor çene kasılması esneme bulantı iştahsızlık ve gözlerimden yaşlar geliyor belirli bir zaman uyutuyor sonra uyuyamiyorum halsizlik ve yorgunlukta yapıyor.

  Cevapla
 12. Banada bel ağrısı olduğu için verdi doktor çene kasılması esneme bulantı iştahsızlık ve gözlerimden yaşlar geliyor belirli bir zaman uyutuyor sonra uyuyamiyorum halsizlik ve yorgunlukta yapıyor.

  Cevapla
 13. Kullandım 1 gün ama mide bulantısı çenede kasılma ve boğazda kuruluk ve boğazımı sanki bişey sıkıyor kulanmicam

  Cevapla
 14. Kullandım 1 gün ama mide bulantısı çenede kasılma ve boğazda kuruluk ve boğazımı sanki bişey sıkıyor kulanmicam

  Cevapla
 15. 2 .aydan sonra başlıyor ilacın etkisi en ufak üzülme ağlama olursa tekrar başa aldırıyor ara ara yan etkilerini hissettiriyor ne kadar zaman geçsede

  Cevapla
 16. 2 .aydan sonra başlıyor ilacın etkisi en ufak üzülme ağlama olursa tekrar başa aldırıyor ara ara yan etkilerini hissettiriyor ne kadar zaman geçsede

  Cevapla
 17. Bende doktor bugün verdi baş ağrım var migren ve sinizut kalınlaşma yapmış ve migrenden dolayı beyinde kilcal damar tikanma yapmış bu duxet ilacını verdi terettut ediyorum kullanmakda helede yorumlardan sonra. Baş ağrım çok ama ben bu tür ilaclari kullanmakda isdemiyorum😪ya kendi kendime birakamasam ilaç icmekde zorlaniyorum helede bu tür ilaclari icmek isdemiyorum bu ilaç tetavi etcek migreni dedi

  Cevapla
Yorum yapın

1