Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!

Duxet kullananlar yorumlar özellikle de bu ilacı kullanmaya başlayacak kişiler tarafından araştırılmaktadır. Ağızdan alınarak kullanılan bu ilaçların nasıl etkilerinin olduğu kullanıcılardan gelen bilgiler ile daha iyi şekilde öğrenilmektedir. Özellikle de etkisinin ne derecede olduğu pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır.

Peki, Duxet Kullananlar Yorumlar nasıldır? Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yine bu ilacın ne için kullanıldığı ve ne işe yaradığı gibi konular da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Opak olan beyaz ve lacivert renklerinden oluşan jelatin kapsüllerin etki alanları ve kullanım alanları araştırılmaya devam edilmektedir. Bu ilaçlar 28 kapsüllük ambalajlarda yer almaktadır. Aynı zamanda 30 mg olacak şekilde üretilmektedir.

İçerik Önerisi: Medikinet Kullananlar Yorumları

Duxet Ne İçin Kullanılır?

Duxet ne için kullanılır konusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu ilaçlar depresyon, endişe ve kaygılar için kullanılmaktadır. Etken maddesi ise “Duleksetin hidroklorür” olmaktadır. Beyinde zaman içerisinde dengesiz bir hal alarak depresyonları tetikleyen kimyasalların engellenmesi sağlamaktadır.

Bu nedenle de depresyon sorunu yaşayan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Beyin içerisinde depresyona neden olan maddelerin üretimleri yaşam kalitesinin ciddi anlamda bozulmasına neden olmaktadır. Ancak bu kimyasalların engellenmesi durumunda depresyonla da kolay bir biçimde mücadele edilebilmektedir.

Duxet Kullananlar YorumlarPin

Duxet aynı zamanda tükenmişlik sendromu yaşayan kişiler için üretilmiş olan bir ilaçtır. Kronik ağrı sendromu, kronik yorgunluk sendromu ve aşırı derecede gerginlik hali gibi durumların engellenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda sinir hastalığına bağlı olarak meydana gelmiş olan nöropatik ağrılar için de bu ilaçlar kullanılmaktadır.

Yine depresyon ile birlikte kas, kemik ve eklemlerde de belirli ağrılar meydana gelmektedir. Ancak kullanılan bu ilaçlar ile birlikte depresyon nedeni ile meydana gelen bu ağrılar da ciddi anlamda giderilmektedir.

Yaşam kalitesini ciddi anlamda bozan kaygı ve depresyon için kullanılan bu ilaçlar pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi kullanım alanlarının yanı sıra kullanım şekli ve olası yan etkileri gibi detayları da araştırmaktadır.

Duxet Yan Etkileri Nelerdir?

Duxet yan etkileri de pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Her ilacın olduğu gibi bu ilacın da belirli yan etkileri bulunabilmektedir. Bunlardan bir tanesi karın ağrısı ve nefes almada güçlük yaşamak olmaktadır. Aynı zamanda kurdeşen ve şişlik gibi durumlar da meydana gelebilmektedir. Özellikle de yüz, dudak, dil ve boğaz bölgelerinde şişliklerin meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir.

Yine ilacın kullanım şekli de yan etkilerinin meydana gelmemesi açısından son derecede önem taşımaktadır. Alınması gereken dozdan daha fazla alındığı zaman da bu yan etkilerin meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de ilaç kullanımı esnasında doktorun tavsiyelerine ve talimatlarına birebir uymak gerekmektedir.

Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları

Duxet 30 Mg Kullananların YorumlarıPin

Duxet dozu, rahatsızlık boyutunuza veya boy, kilo dengenize göre farklılık gösterebiliyor. Piyasada 30 ve 60 MG dozları bulunuyor. Ancak en sık uygun görülen doz ise 30 Mg oluyor.

Depresyon, endişe ve kaygılar için bol bol reçete edilen Duxet 30 Mg, ülkemizde de oldukça biliniyor. Hem olumlu hem olumsuz birçok Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları bulunuyor. İşte bazıları:

 • Mutsuzluk evremi bitiren ilaç. Oldukça etkili ancak yan etkilerini yaşadım.
 • Başlarda çok mutlu hissediyordum sorunlarım aşılmış gibiydi. Şimdi kronik mutsuzum.
 • Uyuşukluk ve yorgunluk halime iyi gelen etkili ilaçtır.
 • Migren ağrılarına son. Beynim rahatladı adeta.

Duxet Kullananlar Yorumları

Duxet Kullananlar Yorumları hakkında bu ilacı kullanıp hem olumlu hem de olumsuz yorum yapan kişiler bulunsa da olumlu taraf daha ağır basmaktadır. Düzenli ilaç kullanmakta oldukça önemlidir. Bu sayede ilacın etkisini daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında doktor veya eczacınız eğer bu ilacı vermediyse kullanmamalısınız. Sizler için duxet kullanıcı yorumları iyi midir? Kullananlar neler demiş bir bakalım.

Şiddetli migren ağrılarım nedeni ile gittiğim doktorumun, bir yıl önce anksiyete ilacı kullandığımı görüp, yazdığı ilaçtır.

“İki senedir düzenli kullanıyorum, son bir iki aydır gözlerde bulanıklık, sabahlar ağız kuruluğu yapıyor”

“Almayı 3 gün üst üste atlayınca çirkin yan etkileri oluşan ilaç.”

Aşağıda ilaçla alakalı birtakım bilgilerin cevaplarını sizler için sunacağız.

Duxet Kullanım Şekli Nasıldır?

Duxet kullanım şekli de bu ilacı kullanan ya da kullanmaya başlayacak olan pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Bu ilacın kullanım şekline kesinlikle doktorların karar vermeleri gerekmektedir. Doktorlar bu noktada ilacı nasıl reçete ettiler ise hastaların da bu biçimde kullanmaları son derecede önemli olmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır.

İlacın belirtilen talimatların dışında kullanılması durumunda hastalık daha olumsuz şekilde etkilenebilmektedir. Bu durum da hastaların sağlıklarına ciddi zararlar verebilmektedir. Aynı zamanda ilacın dozu ayarlanırken de bir bardak dolusu su ile alınması önem taşımaktadır. Yine yemek sırasında ya da öğün aralarında alınabilmektedir. Bu ilacın kullanımı esnasında her gün aynı saatlerde olacak şekilde kullanmak da önem taşımaktadır.

duxet kullananlar yorumlarıPin
duxet kullananlar yorumları

Duxet 30 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Duxet 30 Mg Fiyat 48 TL’dir. İlacı satın almadan önce açılmamış olduğundan ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayınız.

Duxet 30 mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 30 mg Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde bu ilacı kullanan hastalar genellikle bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Fakat yan etkiler gören hastalarımız kısa sürede atlattığını belirtmişlerdir. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Depresyona girdiğim zaman kullanmıştım, etkisini gördüm.
 • Doktora gittiğim zaman o bu ilacı önermişti. İlk başta anlamamıştım fakat antidepresan bir ilaçmış.
 • Antidepresan olduğu için kullanmanızı tavsiye etmem. Fakat son derece etkili bir ilaçtır.
 • Kaygılarım ve endişelerim varken kullandım, bir nebze de olsa da rahatladım.

Duxet Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Doktorların antidepresan olarak çok fazla önermediği ilaçlardan biri olan Duxet’i hastalar kullandıktan 5-6 saat içerisinde etkisini gördüğünü belirtmişlerdir. Doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayınız. Aksi taktirde yan etkilerden dolayı ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Duxet Bağımlılık Yapar Mı?

Duxet ilacın bağımlılık yapması söz konusu değildir. Fakat antidepresan bir ilaç olduğu için bazı hastalarda bağımlılık yapabilir. Bununla birlikte Duxet Kullananlar Yorumlar da gördüğümüz kadarıyla bu ilacı sürekli kullanmak istemektedirler..

Duxet 30 Mg Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Özellikle depresyon tedavisinde sık sık Duxet 30 Mg reçete ediliyor. Bunun yanında endişe sorunlarıyla baş edemeyen hastalar için de oldukça etkili olduğunu belirtelim. Kaygı problemlerini çözmede de oldukça faydalı bir ilaçtır.

Duxet Eşdeğerleri Hapı Hangisi?

Aşağıda görmüş olduğunuz ilaçlar Duxet muadili yani eşdeğerleri olarak bilinmektedir. Ancak yine de doktorunuza danışmadan bu muadil ilaçları kullanmayınız.

Duxet Esneme Yapar Mı?

Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları dikkate alındığında esneme yaptığı belirtilmiştir. Ancak bilinen yan etkileri arasında esneme yapması yoktur.

Ancak bu tarz bilinmeyen yan etkiler arasında dayanılmayacak seviyede olan ve beklenenden uzun süren etkiler için kesinlikle doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Duxet hangi hastalıkta kullanılır?

Depresyon, endişe ve kaygılar için kullanılmaktadır. Etken maddesi ise Duleksetin hidroklorür olmaktadır.

Duloxx nasıl bir antidepresan?

30 ve 60 mg’lık dozları bulunan. Kaygı ve endişe bozukluklarını tedavi etmeye yarayan bir ilaçtır.

Duxet 30 mg antidepresan mı?

Evet, Duxet etken maddesi ise Duleksetin hidroklorür olan bir antidepresandır.

Duxet 30 mg yan etkileri ne zaman geçer?

Duxet yan etkileri kimi zaman şiddetli olabilir. Ve bu yan etkiler maksimum 1-2 hafta içerisinde azalarak kaybolur. Aksi bir durumda doktorunuza danışmayı unutmayın.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Duxet Kullananlar Yorumlar yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.6/5 - (13 Oy)
“Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!” üzerine 5 yorum
 1. Trigminal nevralji hastasıyım en son gittigim nöroloji doktorum bana duxset ilacı nı kullanmaya başladıö ve aşırı terleme yaşıyoeum normalmi

  Cevapla
 2. 2 hafta oldu kullanalı vücutta ki titremelerime çok iyi geldi rahatlattı fakat gözde çif görme kafa karışıklı banik görme arada unutkanlık oluyor bırakmalımıyım devamını ettirmeliyim lütfen bilgi alabilirmiyim kullanan arkadaşlardan acil yardım

  Cevapla
  • Eğer yaşadığınız yan etkiler ağır ve uzun süreliyse kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız. Ancak Duxet kullanmaya yeni başladıysanız vücudunuzun alışma süreci elbette olacaktır.

   Cevapla
  • Alışma sürecinde olduğunuz için bunlar oluyor ben 3 yıldır kullanıyorum Cook kutuydum ama doktorum bunu bana önerdi ve başladım bugünüme binlere kez şükürler olsun çok daha iyim doktorumun yardımıni almadan iki tanesini bıraktım ama kesinlikle doktorunuza danışınız öyle bırakın rabbim şifa versin

   Cevapla
Yorum yapın