Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları – Prostatı Bitiren İlaç

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları – Prostatı Bitiren İlaç

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Eczanelerde reçeteli ilaçların satışı yapıldığı gibi bitkisel pek çok ilacın da satışı yapılmaktadır. Bitkisel ilaç olarak çeşitliliğin her geçen gün artması ile birlikte, doğal yollardan tedavi süreçleri oluşmaya başlamıştır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bitkisel Prostat İlaçları

Bitkisel Prostat İlaçları
Bitkisel Prostat İlaçları

Ayrıca Bitkisel prostat ilaçları, prostat bezindeki şişme ve iltihabı azaltmaya yardımcı olmak amacıyla bitkisel bileşenlerden yapılan takviyeler veya ilaçlardır. Bu ilaçlar, prostat sorunları olan erkeklerde semptomların hafifletilmesine veya prostat sağlığının desteklenmesine yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Eczanelerde satışı olan bazı bitkisel prostat ilaçları aşağıda sıralanmıştır:

 • Prostaquil
 • Silvershell Silver Prost
 • Disorinorm
 • Intra Saw
 • Forprost

Prostatı Bitiren İlaç

Prostat tedavisinde kullanılan ilaçlar prostatın ilerlemesini yavaşlatmakta veya durdurmaktadır. Prostatı olan bireylere önerilen ilaç grubunun başında Alfa-Blokerler yer almaktadır. Bu ilaç gurubu etkisini genellikle birkaç hafta içerisinde göstermektedir.

Alfa-Blokerler prostatın boyutunu küçültmez veya büyümesini önlemez. Kısacası prostatı bitiren ilaç adı altında bir ilaç yoktur. İlaçların birçoğu prostatı kontrolde tutmak içindir.

Ayrıca benzer bir yazımız olan Banyodan Sonra Bile Ter Kokusu – Tüm Çözüm Önerileri! yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BPH Nedir?

Bhp hastalığı erkeklere has bir hastalıktır. Çünkü kadınlarda bulunmayan ve yalnızca erkeklere özel olan prostat bezi ile ilgili bir hastalıktır. Prostat bezi dediğimiz organ erkeklerde yaş ilerledikçe bir takım sorunlar doğurabilmektedir.

En çok merak edilen sorulardan birisi de BHP nedir sorusudur. BHP; iyi huylu prostat büyümesidir. İdrar kanalı etrafında olan bu rahatsızlık, prostat bezinde bir büyüme meydana gelirse idrar kanalına basınç uygular. Uygulamış olduğu bu basınç ise aniden sıkışmaya, bazı zamanlar tuvaletini tutamama ve idrar akışının düşük olmasına sebebiyet verir.

Dutapros Yan Etkileri

Dutapros ilacı, iyi huylu prostat büyümesi olan erkeklerde kullanılan bir ilaçtır. Prostat bezinin büyümesi idrar çıkışında rahatsızlıklar, daha sık idrara çıkma ve daha az güçlü idrar yapımına sebep olmaktadır.

Her ilacın yan etkileri olmaktadır. Dutapros ilacının da bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Dutapros yan etkileri aşağıda sıralanmıştır:

 1. Deri döküntüleri
 2. Kabarıklık ve kaşıntılı döküntü
 3. Yüz, göz kapakları, dudaklar, kollar veya bacaklarda şişme
 4. Çökme
 5. Ereksiyon olamama veya devam edememe
 6. Cinsel istekte azalma
 7. Boşalmada zorluk
 8. Meme büyümesi veya hassasiyeti
 9. Kalp yetmezliği
 10. Kelleşme
 11. Testislerde ağrı ve şişme

En İyi Prostat İlacı Hangisi?

Günümüzde prostat hastalarının kullanıp prostatın büyümesini engelleyen bir ilaç ne yazık ki yoktur. Prostat hastalığında kullanılan ilaç tedavisinin amacı hastaların şikayetlerini azaltmak üzere gerçekleştirilir.

Hastaların şikayetlerini azaltarak rahatlamalarını amaçlamaktadırlar. İleri seviye olan hastalarda daha çok cerrahi işlemler yapılmaktadır. En iyi prostat ilacı hangisi şeklinde sorular sorulmaktadır. Ancak her hastalıkta olduğu gibi en iyi ilaç diye bir şey yoktur. Çünkü her vücut kendine özeldir ve her ilaç herkese iyi gelmemektedir.

Normal Prostat Boyutları

Prostat bezinin boyutu kişiden kişiye değişmektedir. Bu değişiklikte yaş, ırk ve bireysel faktörler etkili olmaktadır. Genel olarak, normal prostat boyutları aşağıdaki gibi ifade edilebilir:

 • 20 yaşında prostat 20 gram ağırlığındadır.
 • 40 yaşında prostat 30 gram ağırlığındadır.
 • 60 yaşında prostat 40 gram ağırlığındadır.
 • 80 yaşında prostat 50 gram ağırlığındadır.

Yukarıdaki boyutlar genel bir yaklaşımdır ve bireysel olarak değişiklik gösterebilirler. Bu hastalıkta prostat bezinin büyüklüğü, bazı durumlarda hormonsal değişiklikler, prostat hastalıkları veya yaşlanma süreçleri ile ilgili olabilmektedir.

Prostat Bezi Boyutları

Prostat bezi boyutları, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ayrıca Prostat hastalıkları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Bunlar yaş, ırk, genetik faktörler ve hormonsal etkiler olmaktadır. Aşağıda genel olarak kabul edilen prostat bezi boyutları bulunmaktadır:

 1. 20 yaşında ortalama prostat 20 gramdır.
 2. 30 yaşında ortalama prostat 25 gramdır.
 3. 40 yaşında ortalama prostat 30 gramdır.
 4. 50 yaşında ortalama prostat 35 gramdır.
 5. 60 yaşında ortalama prostat 40 gramdır.
 6. 70 yaşında ortalama prostat 45 gramdır.
 7. 80 yaşında ortalama prostat 50 gramdır.

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları ülkeye ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, aşağıdaki bitkisel prostat ilaçları yaygın olarak bulunabilir:

 • Saw Palmetto: prostat bezinin büyümesiyle ilgili semptomları hafifletmeye yardımcı olur.
 • Pygeum: idrar semptomlarının azaltılmasına yardımcı olur.
 • Çobançantası Otu: prostat iltihabı ve idrar semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olur.
 • Çinko: prostat sağlığı için önemli bir mineraldir ve bazı bitkisel prostat ilaçlarında çinko tavsiyesi bulunur.
 • Likopen: domates, karpuz ve kırmızı meyvelerde bulunan bir antioksidandır. Prostat sağlığını desteklemesi ve prostat kanseri riskini azalttığı düşünülmektedir.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın