Ana Sayfa » Maaşları » Özel Harekat Maaşı 2023 – PÖH Maaşları – JÖH Maaşı – Güncel!

Özel Harekat Maaşı 2023 – PÖH Maaşları – JÖH Maaşı – Güncel!

Özel Harekat Maaşı adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Özel hareket görevlisi olmak normal memurluk yapan kişilerden daha zorlu bir süreç içerisinde yer almak anlamına gelmektedir. Bu nedenle PÖH maaşları bu zorluk seviyesine uygun olarak verilmektedir. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Polis Özel Harekat Maaşı

Polis Özel Harekat Maaşı
Polis Özel Harekat Maaşı

Meslek grupları içerisinde polislik her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de özel bir yer almaktadır. Ayrıca polis olmak isteyen kişiler, mesleğin ne kadar disiplin gerektirdiğini bilmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda zorlu bir eğitim süreci geçirdikten sonra mesleğe giriş yapılmaktadır. Bu yüzden konumunda yükselmek isteyen kişiler ise özel harekat görevlisi olmak da isteyebilmektedir. Bu nedenle özel harekat polis maaşları da farklı ücretlendirmeler ile verilmektedir. PÖH maaşı normal polis memurlarına göre farklıdır.

PÖH Maaşı Ne Kadar? 2023

  • JÖH Maaşları : 19.320 TL ile 20.550 TL arasındadır.
  • Polis Memuru Maaşı: 18.415 TL

Jandarma Özel Harekat Maaşları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilanlar ile beraber JÖH alımları yapılmaktadır. Aynı zamanda alım ilanının ardından yapılan mülakatlar ile elemeler gerçekleştirilmektedir. JÖH eğitiminde, doğal yaşama uyum sağlama, silah tutma ve psikolojik dersler verilmektedir. Bu nedenle alınan eğitimler dahilinde daha sonra alacakları görevlerde profesyonel koordine olabilme imkanları da sunmaktadırlar. Özel operasyonlar ile beraber ülke geneli güvenliği sağlamak için görevlendirilirler.

Ayrıca dilerseniz JÖH Maaşı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Jandarma Özel HarekatMaaş
En Düşük14.000 TL
Ortalama17.000 TL
En Yüksek20.000 TL

Emekli Özel Harekat Maaşı

Vermiş oldukları uzun yıllar boyunca hizmetin karşılığını emekli maaşıyla alacak olan özel harekatçıların emekli maaşları da merak edilmektedir. Bu nedenle internet üzerinde emekliler için maaş skalası değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda emekli olan Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat görevlileri aldıkları eğitimleri hayatları boyunca kullanabilme şansına da sahiptirler.

  • Emekli Polis Özel Hareket Maaşı : 9.000 TL
  • Emekli Jandarma Maaşı : 9.000 TL

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Özel Harekat Maaşı adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın