Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda kilo problemi yaşayan kişilerin en etkili ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceği, herhangi bir zararı olmayan eczanelerde de satılabilen zayıflama hapları ile ilgili bilgiler sunacağız.

Günlük hayatımızda sağlıklı beslenmek pek de kolay olmuyor. Bu nedenle istenmeyen kilolara ulaşabiliyoruz ve sağlığımızı kaybedecek dereceye kadar çıkabiliyoruz. Bu nedenle insanlar çareyi ilaç kullanmakta buluyor. Konunun uzmanı olan insanlar ise bu olaya bir çözüm olarak ilaçlar geliştirmişler. Zayıflama hapı eczane gibi yerlerde satılmaktadır. Eczanede satılan zayıflama ilaçları kişinin metabolizma ve bünyesine göre tepki veren ilaçlardır. Yan etkilerinin de olduğunu söylemekte fayda var bu yüzden zayıflama ilacı eczane tarafından alınırken bilgilendirmesini mutlaka okuyun.

Ayrıca bunun gibi bilgilendirici yazılarımızı okumak isterseniz sağlık kategorimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Kilo verdiren ilaçlar eczanelerde satılan ilaçlar tavsiye edilmektedir. Serbest piyasa dediğimiz resmi olmayan satıcıların satmış olduğu ot türleri veya ilaçlara güvenmemeniz gerekir. Aksi takdirde sağlıksal problemler yaşayabileceğinizi unutmayın. Eczanede satilan iştah kesici ilaç alırken de eczane görevlisinden mutlaka sizi bilgilendirmesini isteyin. Kafanıza göre kullanmayın. Sizler için eczanelerde satılan bazı zayıflama hapı altında ilaçlar listeledik.

 • Thincal, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaç çeşididir. Sağlık bakanlığı onaylıdır. İlaç, doktorlar tarafından aşırı kilolu hastalara düşük kalorili bir diyet ile birlikte önerilir.
 • Xenical Forte, Sağlık Bakanlığı onaylı ve eczanelerden temin edilebilir bir zayıflama ilacıdır.
 • Exodex, Sağlık Bakanlığı onaylı olan ve diyet ile birlikte kilo kaybına yardımcı olabilen zayıflama ilacıdır.

Kilo Verdiren İlaç İsimleri

Kilo Verdiren İlaç İsimleri
Kilo Verdiren İlaç İsimleri

Fazla kilolarınızdan gerçekten ilaç yolu ile kurtulma kararı aldıysanız bunu doğru yoldan yapmanız gerekir. Sağlık bakanlığı onaysız ilaç kullanmamalısınız. Zayıflama hapı satın alırken mutlaka Sağlık bakanlığı onaylı mı diyerek sormalısınız.

Zayıflama kapsülü aldığınızda içerisinde kaç mg olduğu ve günde ne kadar kullanmanız gerektiği bilgisini eczanede çalışan personel size bilgilendirmesini yapmalıdır. Eczanede satılan tokluk hissi veren ilaçlar sayesinde iştahınız kapanır ve vücudunuzun gereğinden fazla besin tüketmesini engellersiniz.

Kilo verdiren ilaç isimleri , sağlık bakanlığı onayıyla satıldığı için aşağıda sizler için belirttik.

 1. Thincal
 2. Xenical Forte
 3. Exodex
 4. Wanabi Forte
 5. Meridia

Metabolizma hızlandırıcı ilaç eczane içerisinden alınması ve eczanede satılan iştah kesici ilaçlar kilo vermenize yardımcı olacak ilaçlardır. Fakat kilo vermeyi ilaç kullanmadan doğru beslenme ve doğru diyet ile kolay bir şekilde kontrol altına alabileceğinizi de bilmeniz gerekir.

Son dönemlerde sıkça aratılan bir yöntem ise eczanelerde satılan yağ yakıcı krem olarak bilinen Lipogel adındaki kremdir. Lipogel jel kremin vücuttaki bazı bölgelerdeki yağları deri yoluyla atması yönüyle dikkat çekiyor. İlaç kullanmak istemeyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Bu yağ yakıcı ilaç eczane içerisinde mevcuttur.

Buna benzer bir yazımız olan Zayıflatan Antidepresan İsimleri adlı yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tok Tutan Hap

Zayıflamak isteyenlerin bir diğer tercih ettiği yöntem ise tok tutan hap kullanmaktır. Eğer tok kaldığını düşünürlerse zayıflayabileceklerini düşünürler. Fakat bu sağlıksız bir yöntemdir. Çünkü bir insanın gün içerisinde alması gereken kalori ve protein vardır. Bu alınmazsa sağlıksız bir birey olursunuz. Genelde tok tutan ilaç kullanan kişilere tavsiye olarak, gerekli besinlerinizi aldıktan sonra bu ilacı kullanmanız yönündedir.

İnsanlar iştah kesici ilaçlar eczane içerisinde bulup kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zayıflama hapları gibi tok tutan hap için de eczanenizden gerekli bilgilendirmeyi almayı unutmayın.

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Öncelikle ilaç kullanmadan önce sağlam bir bünyenizin olması gerekiyor. Aynı zamanda kullanacağını ilacın bilgilendirme kağıdında yan etkileri de yazmaktadır. Bu nedenle herhangi bir alerjiye sahip olan kişiler Zayıflama İlaçlarının Yan Etkileri Nelerdir bunlara dikkat etmelidir.

Kullandığınız zayıflama ilaçlarının yan etkileri aşağıda yer almaktadır.

 • Halsizlik ve yorgunluk
 • Baş ve karın ağrısı
 • Karında şişkinlik
 • Dişlerde sızlama
 • Dışkıda değişme
 • Bağırsak ağrıları ve gaz problemleri

Bu yüzden herhangi bir ilacı satın almadan önce mutlaka doğru bilgiye sahip olduğunuzu ve bu riski göze aldığınızı kabul etmeniz gerekir.

Aynı zamanda sağlık konusunda diğer yazılarımızı okumak isterseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi konuları ele aldığımız diğer yazılar için bizdekalmasin.com anasayfamıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı yazımızın sonuna geldik. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için bizi takip edin.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın