Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zyrtec Şurup Kullanan Anneler – Bebeklerde Kullanımı

Zyrtec Şurup Kullanan Anneler – Bebeklerde Kullanımı

Zyrtec Şurup Kullanan Anneler yazımız ile karşınızdayız. Özellikle alerjik rahatsızlığı olan insanlar için sık sık reçete edilen bir ilaçtır. Bunun dışında kronik kurdeşen tedavisinde de kullanılır. İçerisindeki etken madde setirizin dihidroklorür şurup sayesinde üst solunum yollarını etkileyen alerjik rahatsızlıkların tedavisinde çok etkildir. Yazımız içerisinde sizlere Zyrtec Şurup kullanan annelerden bahsedeceğiz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Zyrtec Şurup Bebeklerde Kullanımı💊

Zyrtec Şurup Bebeklerde Kullanımı
Zyrtec Şurup Bebeklerde Kullanımı

Bu şurubun 2 yaş altı çocuklarda kullanımı kesinlikle tavsiye edilmez. Çünkü çocukların sağlığını olumsuz etkilemektedir. Fakat bazı doktorlar bebekler içinde reçete etmektedir. Böylece Zyrtec Şurup Bebeklerde Kullanımı bu şekildedir.

Zyrtec Şurup Kullananların Yorumları

Doktorlardan tarafından reçete edilen Zyrtec Şurup kullanan kişiler, bu ilacın burun akıntısı, hapşırık ve kaşıntı gibi alerjik nezle belirtilerinin tedavisinde etkili olduğunu söylemektedir. İşte Zyrtec Şurup Kullananların Yorumları şu şekildedir:

  • Normalde internette bebekler için kullanılmaması gerekir diyor. Fakat doktorum 17 aylık bebeğim için kullanması gerektiğini söyledi.
  • Yaklaşık 2 yıl boyunca alerjim olduğu için kullanmıştım. Çok etkili bir ilaç herkese tavsiye ederim.
  • Her içtiğimde benim uykum geliyor. Yan etkileri arasında sanırım bu da vardı.

Zyrtec Şurup Bebeklerde Uyku Yapar Mı?

Zyrtec şurup bebeklerde kullanılmaması tavsiye edilir. Çünkü 2 yaşından küçük bebekler için sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden 2 yaşından büyük çocuklar kullanabilir. Yetişkinlerde ise yan etkileri arasında uyuklama hali vardır. Böylece Zyrtec Şurup Bebeklerde Uyku Yapar Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zyrtec Şurup Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Zyrtec Şurup Yan Etkileri şu şekildedir:

  • Uyuşukluk hali
  • Sersemlik
  • Baş ağrısı
  • Ağız kuruluğu
  • İshal
  • Mide bulantısı
  • Kusma

Zyrtec Şurup Bebeklere Verilir Mi?

Hayır, Zyrtec şurup 2 yaşından küçük bebeklere verilmez. Fakat 2 yaşından büyükler için kullanılabilir. Özellikle alkol veya sakinleştirici bir ilaçla bu şurubu kullanırsanız yan etkilerini artıracaktır. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekmektedir. Yetişkinler için alerjik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan Zyrtec şurup sık sık reçete edilmektedir. Böylece Zyrtec Şurup Bebeklere Verilir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zyrtec Şurup Öksürük Keser Mi?

Kısa sürede etkisini gösteren Zyrtec şurup göz sulanması, hapşırık ve kaşıntı gibi alerjik nezle belirtilerini atlatmada oldukça etkili bir ilaçtır. Ayrıca öksürüğü kestiği de söylenmektedir. Fakat direkt olarak öksürük şurubu değildir. Eğer alerji testi yaptıracaksanız ilaca birkaç gün önce ara vermeniz gerekmektedir. Çünkü alerji testinin sonucunu etkilemektedir. Böylece Zyrtec Şurup Öksürük Keser Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zyrtec Şurup Yasaklandı Mı?

Önceleri reçetesiz olarak satıldığı için bilinçsiz bir şekilde kullanılmıştır. Bu yüzden reçeteli satılan ilaçlar grubuna girmiştir. Bir dönem yasaklanmasının sebebi ise içerisindeki etken maddenin belirtilenden fazla olmasıydı. Bu yüzden satışı yasaktı. Fakat şuan da reçeteli bir şekilde satışı yapılmaktadır. Böylece Zyrtec Şurup Yasaklandı Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verilmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zyrtec Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Zyrtec Şurup Kullanan Anneler yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.9/5 - (15 Oy)
Yorum yapın