Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları

Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları

Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç meniere hastalığının iyileştirilmesinde büyük önem arz etmektedir. Sefal ilaç beyaz renkte, düz görünümlü bir ilaçtır. Bir kutunun içerisinde 75 mg’lık tablet şeklinde 20 adet bulunmaktadır. Eczanelerde beyaz ve kırmızı renk kutuda satılmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Sefal 25 Mg

Sefal 25 Mg‘ın içerisindeki etken madde sinarizin‘dir. Meniere hastalığında görülen sersemlik hissi, kulak çınlaması ve mide bulantısı gibi denge bozukluklarının kontrolünde kullanılmaktadır. Bununla birlikte hareket problemlerinin de giderilmesinde kullanılır. Bu ilaç 5 yaşını doldurmuş çocuklarda ve üzerindeki kişilerde kullanılmalıdır. Son zamanlarda merak edilen Sefal fort nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Galvus Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sefal 25 Mg Ne İşe Yarar?

Sefal 25 Mg Ne İşe Yarar?
Sefal 25 Mg Ne İşe Yarar?

Bu ilacın birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır; Denge ve hareket durumunu kontrol eder ve tedavi edilmesini sağlamaktadır. Sefal 25 Vertigo hastalığının tedavi edilmesinde kullanılır. Bunun yanında meniere hastalığının iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Bu yüzden sinir sisteminin sağlığını korumaktadır. Sefal 25 Mg Ne İşe Yarar? Diye merak ediyorsanız sorunuzun cevabı bu şekildedir.

Sefal 25 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Sefal 25 Mg Fiyat 9 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Valtrex 1000 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sefal 25 Mg Yan Etkileri

Her ilaçta yan etkiler olduğu gibi bu ilaçta da vardır. Bu yüzden bu ilacı doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayınız. Sefal 25 Mg Yan Etkileri şunlardır;

 • Sersemlik
 • Kilo artışı
 • Hazımsızlık
 • Mide bulantısı
 • Yorgunluk
 • Uyuşukluk
 • Kusma

Sefal 25 Mg Kullanıcı Yorumları

Genellikle Sefal 25 Mg Kullanıcı Yorumları olumludur. Fakat bazı kişilerde yan etkiler görüldüğü için bu ilacın kullanılmaması gerektiğini belirtmişlerdir. Bu yüzden sizlerin de fikir sahibi olması için kullanıcı yorumlarını sizinle paylaşmak istedik.

Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 •  Bende baya iyi etki sağladı sizlere de tavsiye ederim. Doktorunuzun kullanım süresine de uyun.
 • Sersemlik yapabilir buna dikkat edin. Kulak çınlamasına ve denge sorununa iyi geliyor.
 • Uyuşukluk yapabiliyor ama baş dönmesini geçiriyor. Devlet tarafından ödenen bir ilaçtır.
 • Etkili bir ilaç diyebilirim. Doğru şekilde kullanım son derece önemlidir. Doktor önerisi ile kullanmanızı tavsiye ederim.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (24 Oy)
“Sefal 25 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine 4 yorum
  • meraba benim de ayak bileklerimden hafif yukarı doğru ödem şişti ve ağrı da yapıyor ilaç mı yapıyor diye düşündüm çünkü bu yaşıma kadar böyle bir sis ödem sorunu hiç yaşamamıştım

   Cevapla
 1. Bende çok ağır uyku hali oldu akşam 10,00 içtim sabah 11.00 gözünü zor açtım ama daha ilk gün umarım iyi gelir

  Cevapla
Yorum yapın