Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Estriol Vajinal Krem Kullananlar Yorumları – Östrojen Eksikliği Olanlar İçin

Estriol Vajinal Krem Kullananlar Yorumları – Östrojen Eksikliği Olanlar İçin

Estriol Vajinal Krem Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç kadınların doktor gözetiminde ve onların tavsiye ettiği şekilde kullanılan etkili bir ilaçtır. Estriol vajinal krem vajinal dokuları direkt östrojen ile destekleyerek çalışmaktadır. Kadınlarda Östrojen eksikliğine bağlı oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne işe yaradığından, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Estriol Vajinal Krem Ne İşe Yarar?

Estriol krem ne işe yarar? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu krem diğer kadınlara göre daha az Östrojen sahibi olmanızdan dolayı kaynaklanan vajinal sorunların tedavisi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlamak için ameliyattan önce veya sonra da bu krem kullanılmaktadır. Estriol Vajinal Krem Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Belogent Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Estriol Vajinal Krem Kullanıcı Yorumları

Estriol Vajinal Krem Kullanıcı Yorumları
Estriol Vajinal Krem Kullanıcı Yorumları

Özellikle Estriol Vajinal Krem Kullanıcı Yorumlarına göz attığımız zaman genellikle bu krem hakkında olumlu yorumlarla karşılaştık. Yan etkilerinin nadiren görüldüğünü ve hafif bir şekilde atlatıldığı da fark ettik. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle:

 • Kuruluk sorunu yaşadığım için doktorum bunu tavsiye etmişti çok iyi geldi.
 • Yaşlandığım için kullandığım bir ilaçtır. Çünkü gençlikteki gibi östrojen salgılanmıyor.
 • İlk sürdüğünde hafif yakıyor ama sonrasında etkisini gösteriyor.

Estriol Krem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Estriol Krem Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş Ağrısı
 • Rahim Kanamaları
 • Bacaklarda Kramp
 • Kan Basıncının Yükselmesi
 • Mide Şikayetleri
 • Vajinal Akıntı
 • Memelerde Hassasiyet
 • Yanma, Kızarıklık

Estriol Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Estriol vajinal kremi doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Fakat bununla ilgili bir şey söylemediyse normal kullanımı şu şekildedir. Bu ilaç cilt üzerine ya da vajina içine uygulanmaktadır. Tedavinin başında ilk haftada bir kez tam olarak kullanmanız gerekir. Daha sonra haftada 2 ya da 3 deva kullanılmalıdır. Böylece Estriol Vajinal Krem Nasıl Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Estriol Vajinal Krem Fiyatı

Estriol Vajinal Krem Fiyatı eczanelerde reçeteli olarak satılmaktadır. Bu kremin fiyatı 132 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Locafen Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Estriol Vajinal Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Estriol Vajinal Krem Ne Kadar Süre Kullanılır? Sorusu son zamanlarda karşımıza sık sık çıkmaktadır. Tedavi süresi tam 3 haftadır. Bundan sonra kreme devam edip etmeyeceğinizi doktorunuz size söyleyecektir.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Estriol Vajinal Krem Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.5/5 - (49 Oy)
Yorum yapın