Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark – Ne İşe Yarar?

Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark – Ne İşe Yarar?

Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark oldukça merak edilen konulardan biridir. Özellikle Hametan krem bir çok sağlık sorununa iyi gelen ve etkili bir kremdir. Etken maddesi hamamelis virginiana yani cadı fındığı olan Hametan krem, damar büzücü etkisi sayesinde, yaralardaki kanamayı durdurma ve iltihabı temizleme özellikleri vardır. Kesikler, sıyrıklar, yanıklar ve iltihaplı yaralarda etkili bir kremdir.

Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar?
Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Öncelikle belirtelim ki Hametan sarı krem, cildin yaralanması sonucu oluşan ağrı, şişlik ve kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olan bir tıbbi üründür. Aynı zamanda cildin yaralanması sonrası oluşan yara ve iltihaplanmaların tedavisi için de kullanılabilir. Hametan sari krem, içerisinde bulunan hamamelis (hamamelis virginiana) bitkisel ekstraktı ile cildi rahatlatır ve iyileştirir. Ancak, her cildin ihtiyaçları farklıdır ve cildinizin farklı bir sorunu varsa, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Böylece Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tacrolin Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hametan Krem Sarı ve Mavi Arasındaki Fark🌟

Hametan Krem Sarı ve Mavi Arasındaki Fark; Bebeklerin pişik problemlerinde bile annelerin severek kullandığı Hametan krem, kesinlikle kortizon içermez. Ayrıca Hametan krem pişik tedavisinde kullanılacaksa doktor tavsiyesi alınmalıdır. Hametan krem cildi çok hassas olduğu için bez bölgesi çabuk pişen, kızaran  bebekler için dermatolog doktorlar tarafından reçete edilmektedir. 

  • Sarı renkli tüpte satılanı Hametan’ın krem formudur. Mavi olanı ise pomad formudur. Krem şeklinde satılan ilaçlar içerdiği yağ miktarı itibariyle azdan çoka losyon, jel, krem ve pomad şeklinde sıralanırlar.
  • Yani losyon şeklindeki bir ilaçta daha az yağ bulunur, en yağlısı ise pomaddır.
  • Peki bir kremdeki yağ oranı neyi belirler ? Yağ oranı arttıkça kremin emilimi artmaktadır. Yani bir ilacın losyon formu en hafif formüllü ve deriye sadece yüzeysel etki eden formudur. Jel formu da hafiftir ama losyondan biraz daha etkilidir. Krem formu ise hem yüzeysel hem de deri içine etki eder. Pomad formu ise derinin daha derinlerine etki eder.
  • Hametan sarı, krem şeklindedir ve yüzeysel etkinin yanı sıra biraz da derinlemesine etki eder. Hametan mavi ise pomad olduğu için derinin daha iç bölgelerine kadar ulaşır.

Mavi Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Mavi Hametan, bir cildi rahatlatma ve iyileştirme ürünü olarak tanımlanır. İçeriğinde hamamelis (hamamelis virginiana) bitkisel ekstraktı bulunur ve cildin yaralanması sonucu oluşan ağrı, şişlik ve kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yara ve iltihaplanmaların tedavisi için de kullanılır. Ancak, her cildin ihtiyaçları farklıdır ve cildinizin farklı bir sorunu varsa, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Böylece Mavi Hametan Krem Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hippurin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mavi Hametan Yüze Sürülür mü?

Hametan yüze sürülür mü? Hametan krem, eczanelerde satılan medikal kremler arasında yer alan cilt kremlerinden biridir. Peki, Hametan yüze sürülür mü? Evet cildinize uygulayabilirsiniz, ama göz çevresine uygulanması tavsiye edilmez. Kullananların, krem hakkında çeşitli olumlu yorumları bulunur.

İnternet üzerinden sayısız form ya da sosyal medya ağlarından, ilgili yorumları inceleyebilirsiniz. İçerdiği etken maddelerinin gücü ile cilt üzerinde oluşan; pişik, yanık, sivilce-akne, akne izleri, güneş yanığı, cilt çizikleri, ameliyat yaraları, kurumuş cilt, sıyrık, zedelenme gibi cilt sorunlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cildi yeniler, besler ve onarıcı özelliğe sahiptir.

Hametan Krem Sarı

Hametan Krem Sarı Ciltte sağlık problemi yaşayan vatandaşlar pomad ve krem halindeki hametanı kullanabilir. Kullanım alanları oldukça fazla olan krem hem cildi onarıyor hem de yeniliyor. Reçete ile kapalı kutularda eczanelerde satılmaktadır.

HAMETAN, 30 ve 50 gramlık alüminyum tüplerde sunulan bir pomaddır. Hametan bebeklerin ve çocukların pişiklerinde kullanıldığı gibi, cilt lekelerini ve güneş yanıklarını tedavi eder. Cilde inanılmaz faydalarıyla bilinen hametan pomad faydaları arasında onarıcı ve yenileyici özelliği yer alıyor.

Sağlık kategorisindeki diğer kullananlar yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (1 Oy)
Yorum yapın