Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Lyrica Kullananlar Yorumları

Lyrica Kullananlar Yorumları

Lyrica Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç eczanelerde yeşil reçeteli olarak satılmaktadır. Çünkü genellikle hasarlı sinir kaynaklı nöropatik ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır. İçerisindeki etken maddesi Pregabalin, sinirlerin iletişimini değiştirerek ağrıları ve nöbetleri azaltmaya yaramaktadır.

Likra ilaç çoğunlukla diyabet gibi hastalıklarda rastlanan sinir ağrılarına, bir romatizma türü olan fibromiyalji ve anksiyete bozukluğuna sahip hastalara reçete edilmektedir. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Lyrica 300 mg Nedir?

Lyrika doktorların genellikle nöropatik ağrı, fibromiyalji ve anksiyete bozukluğu tedavisinde yazdığı yeşil reçeteli bir ilaçtır. Eczanelerde turuncu beyaz renkte, sert jelatin kapsül formunda bulunmaktadır. İçerisindeki ana etken madde Pregabalin’dir. Bununla birlikte yardımcı maddeler ise laktoz monohidrat, mısır nişastası ve potasyum hidroksittir. Böylece Lyrica 300 mg Nedir? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Lyrica Ne İşe Yarar?

Lyrica Ne İşe Yarar?Pin
Lyrica Ne İşe Yarar?

Özellikle Lyrica Ne İşe Yarar? Sorusu oldukça merak edilmektedir. Bu ilacın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlara diyabet ve zona gibi hastalıkların sinirlerde oluşturduğu zarar doğrultusunda ortaya çıkan sinir hasarına bağlı oluşan nöropatik ağrıların tedavisinde ve kişide uzun süreli kaygılı ve endişeli ruh haline neden olan kaygı bozuklukları örnek verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lyrica 150 mg Kullananların Yorumları

Lyrica 150 mg Kullananların Yorumlarını incelediğimizde genellikle bu ilaç hakkında olumlu yorumlar vardır. İşte sizin için hazırladığımız kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Nöropatik ağrılarımdan dolayı bu ilacı kullanıyorum, şimdiden etkisini oldukça fazla gördüm.
 • Genellikle fibromiyalji için verilen ilaç olduğunu biliyordum. Fakat ben nöropatik ağrılarım için kullandım.
 • Epilepsi rahatsızlığıma ek tedavi olarak kullandığım bir ilaçtır.
 • Mucizevi bir ilaç ama yeşil reçeteli olduğu için bir yandan da sıkıntılı ilaçtır.

Lyrica Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Lyrica Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş Dönmesi
 • Uyku Hali
 • Baş Ağrısı
 • Kilo Artışı
 • Cinsel İsteksizlik
 • Titreme
 • Konuşma Bozukluğu
 • Uyuşukluk

Lyrica Vücuttan Kaç Günde Atılır?

İlaçlar vücudunuzdan boşaltım yolumla atılmaktadır. Fakat Lyrica Vücuttan Kaç Günde Atılır? Diye soracak olursanız bu belli değildir. Ortalama bir gün vermek gerekirse normalde 5-6 günde atılır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Met Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lyrica Nasıl Bırakılır?

Lyrica insanlara bağımlılık yaptırdığı için bırakılması çok zor bir ilaçtır. Bu yüzden doktorlar yazmadan önce bunu belirtmek zorundadır. Doktorunuz söylemeden kendi başınıza lütfen bırakmayınız. Ne zaman bırakacağınızı ve nasıl bırakacağınızı doktorunuz size söyleyecektir. Böylece Lyrica Nasıl Bırakılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Lyrica Uyuşturucu Mu?

Tam olarak böyle diyemeyiz. Fakat bağımlılık yaptığı için kullanılması çok fazla tercih edilmeyen bir ilaçtır. Madde bağımlılığına geçişi kolaylaştırdığı için bir zamanlar Lyrica Uyuşturucu Mu? Sorusu çok fazla sorulan bir soruydu. Özetle uyuşturucu değildir.

Lyrica 300 mg Hangi Doktor Yazar?

Hastanelerin Ortopedi ve Fizik Tedavi bölümündeki doktorlar bu ilacı yazabilirler. Kesinlikle doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Çok ağır bir ilaç olduğu için doktorlar bile yazarken 2 kere düşünmektedir. Böylece Lyrica 300 mg Hangi Doktor Yazar? Sorusunu cevaplamış olduk.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Lyrica Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.7/5 - (8 Oy)
“Lyrica Kullananlar Yorumları” üzerine 23 yorum
 1. Yeni başladım bu ilaca platin takıldı için yaklaşık 1.1bucuk yıl kulana bilirsin dediler bağımlı olurmuyum daha 15 gün oldu kullanali

  Cevapla
 2. Bende 15 gun oldu baslayi yaklaşık 1.bucuk yıl kullanırsın dediler bağımlılık yaparmı kotkuyom

  Cevapla
 3. Ben 2yildir kullandim keyfi olarak gunde 1 sonra 2 3 derken 5 e kadar indirdim kaldirdim surekli dozu bunun kadar tehlikeli bagimlilik yapan ilac gormedim sakin bulasmayin icince kendini iyi hissedion belli zamandan sonra etki etmio doz yukseltion yukseldikce dahada beter aşiri kotu oluyon kemik agrisi kas agrisi kan dolasim bozuklugu dünyadan koptum en son birakcam dedim 12gunum oldu param parca oldum ayakkta duramiom beynim donuo beter olursunuz sakin bulastirmayin vucuduza ölmekten daha zor kurtulmasi 12gundur robot gibiyim gulemiom konusamiom ruh sagligim bozuldu depresyon hali yok boyle aci pes etmicem 25 30gunde kendine gelion intihar ettirir nerden bulastim tovbe kurtulayim icersem bi daha insanliktan ciktim yoksunlugu eroinden beter abartmiom dusmeyin bulasmayin asla torbacilar heryerde satmaya basladilar gelecek gencler buyuk tehlikede

  Cevapla
 4. 10 srden faxla rn yüksrk dozajı kullanmış ve 24.gündür bırakmış biri olarak gerçekten kurtulmak isteyen ve yeni başlayanların başına istemediği şeyler gelebilir.

  Cevapla
 5. Psikolojik rahatsızlığınız şiddetli ağrılarınız yoksa merak edip başlamayın bırakması zor bırakınca sıkıntıla eskisinden beter oluyor başlamayın

  Cevapla
  • Kullanirken cok iyi evet ama birakinca cok fena bide aldiginiz kilolar cabasi onune gecilmiyo bi gun icmesen hayati karari insansanin bide calisiyosan birakmak cok zor

   Cevapla
 6. Kullanmanızı tavsiye etmem ama mecbur kaldığım için altınay kullandım bırakalı beş gün oldu ama ne çektiğimi bir ben birde ailem bilir resmen surunuyorsun açıdan ağrıdan bagirasin geliyor eve sigamiyorsun çok kusuyordum uyku bozukluğu ilacı kullanırken bir kere daha düşünün derim Allah herkese şifa versin

  Cevapla
 7. İçilecek bir ilaç değil Allah sağlık versin içmek zorunda olanlara ama kafa olarak tercih edilecek bir ilaç değil ağır içiciydin çok şükür şimdi hiç bir şey içmiyorum en pislerinden biri bu uzak durun derim ama tercihte sizin

  Cevapla
Yorum yapın