Lyrica Kullananlar Yorumları

Lyrica Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç eczanelerde yeşil reçeteli olarak satılmaktadır. Çünkü genellikle hasarlı sinir kaynaklı nöropatik ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır. İçerisindeki etken maddesi Pregabalin, sinirlerin iletişimini değiştirerek ağrıları ve nöbetleri azaltmaya yaramaktadır.

Likra ilaç çoğunlukla diyabet gibi hastalıklarda rastlanan sinir ağrılarına, bir romatizma türü olan fibromiyalji ve anksiyete bozukluğuna sahip hastalara reçete edilmektedir. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Lyrica 300 mg Nedir?

Lyrika doktorların genellikle nöropatik ağrı, fibromiyalji ve anksiyete bozukluğu tedavisinde yazdığı yeşil reçeteli bir ilaçtır. Eczanelerde turuncu beyaz renkte, sert jelatin kapsül formunda bulunmaktadır. İçerisindeki ana etken madde Pregabalin’dir. Bununla birlikte yardımcı maddeler ise laktoz monohidrat, mısır nişastası ve potasyum hidroksittir. Böylece Lyrica 300 mg Nedir? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Lyrica Ne İşe Yarar?

Lyrica Ne İşe Yarar?Pin
Lyrica Ne İşe Yarar?

Özellikle Lyrica Ne İşe Yarar? Sorusu oldukça merak edilmektedir. Bu ilacın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlara diyabet ve zona gibi hastalıkların sinirlerde oluşturduğu zarar doğrultusunda ortaya çıkan sinir hasarına bağlı oluşan nöropatik ağrıların tedavisinde ve kişide uzun süreli kaygılı ve endişeli ruh haline neden olan kaygı bozuklukları örnek verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lyrica 150 mg Kullananların Yorumları

Lyrica 150 mg Kullananların Yorumlarını incelediğimizde genellikle bu ilaç hakkında olumlu yorumlar vardır. İşte sizin için hazırladığımız kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Nöropatik ağrılarımdan dolayı bu ilacı kullanıyorum, şimdiden etkisini oldukça fazla gördüm.
 • Genellikle fibromiyalji için verilen ilaç olduğunu biliyordum. Fakat ben nöropatik ağrılarım için kullandım.
 • Epilepsi rahatsızlığıma ek tedavi olarak kullandığım bir ilaçtır.
 • Mucizevi bir ilaç ama yeşil reçeteli olduğu için bir yandan da sıkıntılı ilaçtır.

Lyrica Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Lyrica Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş Dönmesi
 • Uyku Hali
 • Baş Ağrısı
 • Kilo Artışı
 • Cinsel İsteksizlik
 • Titreme
 • Konuşma Bozukluğu
 • Uyuşukluk

Lyrica Vücuttan Kaç Günde Atılır?

İlaçlar vücudunuzdan boşaltım yolumla atılmaktadır. Fakat Lyrica Vücuttan Kaç Günde Atılır? Diye soracak olursanız bu belli değildir. Ortalama bir gün vermek gerekirse normalde 5-6 günde atılır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Met Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lyrica Nasıl Bırakılır?

Lyrica insanlara bağımlılık yaptırdığı için bırakılması çok zor bir ilaçtır. Bu yüzden doktorlar yazmadan önce bunu belirtmek zorundadır. Doktorunuz söylemeden kendi başınıza lütfen bırakmayınız. Ne zaman bırakacağınızı ve nasıl bırakacağınızı doktorunuz size söyleyecektir. Böylece Lyrica Nasıl Bırakılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Lyrica Uyuşturucu Mu?

Tam olarak böyle diyemeyiz. Fakat bağımlılık yaptığı için kullanılması çok fazla tercih edilmeyen bir ilaçtır. Madde bağımlılığına geçişi kolaylaştırdığı için bir zamanlar Lyrica Uyuşturucu Mu? Sorusu çok fazla sorulan bir soruydu. Özetle uyuşturucu değildir.

Lyrica 300 mg Hangi Doktor Yazar?

Hastanelerin Ortopedi ve Fizik Tedavi bölümündeki doktorlar bu ilacı yazabilirler. Kesinlikle doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Çok ağır bir ilaç olduğu için doktorlar bile yazarken 2 kere düşünmektedir. Böylece Lyrica 300 mg Hangi Doktor Yazar? Sorusunu cevaplamış olduk.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Lyrica Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
“Lyrica Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın