Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Fonksera Kullananlar Yorumlar – 5, 10, 20 mg

Fonksera Kullananlar Yorumlar – 5, 10, 20 mg

Bugün Fonksera Kullananlar Yorumlar yazımızla beraberiz. Fonksera 10 mg ilacı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Fonksera nedir ve ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri ve Fonksera Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, benzer ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fonksera Nedir?

İlk olarak Fonksera nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Fonksera, etken madde olarak vortioksetin maddesini içerir. Vortioksetin, antidepresan adı verilen bir ilaç grubu arasındadır. Fonksera 10 mg, badem biçiminde, sarı renkli, 5×8,4 mm boyutlarında, bir yüzeyinde “TL” diğer yüzeyinde ise “10” basılı film kaplı tablet şeklinde bulunuyor. 28 ve 56 film kaplı tablet içeren ambalajlar halinde piyasaya sunulmaktadır. Fakat tüm ambalaj büyüklükleri piyasada olmayabiliyor.

Fonksera Ne İşe Yarar?

Fonksera Ne İşe Yarar?Pin
Fonksera Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Fonksera Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. İlacın temel kullanım amacı yetişkinlerde majör depresif bozukluğunu gidermektir. Depresyonun belirtileri arasında mutsuzluk, gergin hissetme ve odaklanamama gibi belirtiler bulunmaktadır. Ayrıca iştahta azalma, kendini yetersiz hissetme gibi sorunlar yaşanabiliyor. Psikomotor hareketlerde yavaşlama da bilinen depresyon belirtilerinin arasında yer almaktadır.

Kullanıcı ilacı reçete ettirebilmek için psikiyatri uzmanı ile görüşebilir. Bu görüşme için hastane ve kliniklere gitmeden evden dahi bu hizmeti almak mümkündür. Ayrıca, online psikiyatri hizmeti ile de ilaç reçetesi almak mümkündür.

Fonksera Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Fonksera Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Fonksera, antidepresan ismi verilen bir ilaç grubuna ait olduğu için erişkinlerde majör depresif olayların tedavisinde kullanılıyor.

Fonksera, içsel gerginlik (endişe duygusu), üzüntülü olma hali, uyku bozuklukları ve iştah azalması, uyuyamama, konsantre olmada güçlük, kendini önemsiz hissetme, sevilen
aktiviteleri yapma isteğini kaybetme ve kendini yavaşlamış hissetme dahil bu gibi durumlarda depresif belirtileri azalttığı gösterilmiştir.

Fonksera Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Fonksera içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabiliyor. Bu ilacın antidepresan etkileri aşağıdaki gibidir.

Çok Yaygın Yan Etkiler

 • Bulantı

Yaygın Yan Etkiler

 • İshal, kabızlık, kusma
 • Baş dönmesi
 • Tüm vücutta kaşıntı
 • Anormal rüyalar
 • Terlemede artış

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • Sıcak basması
 • Gece terlemesi

Fonksera 10 mg Fiyatı

Sadece eczanelerde reçeteli olarak satılan Fonksera 10 mg Fiyatı 180.50 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fonksera Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Etkili olan Fonksera tabletleri 20 mg’ı aşağıdaki durumlarda doktorunuzla görüşmeden kullanmamalısınız:

 • Vortioksetin veya Fonksera’daki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa,
 • Hamile veya emziriyor iseniz,
 • Böbrek veya karaciğer hastalığınız var ise,
 • Epilepsi veya nöbet geçmişiniz var ise,
 • Mani var veya manik bir evreye giriyor iseniz,
 • Fonksera ile birlikte veya Fonksera’yı aldıktan sonraki 14 gün içinde alındığında ciddi reaksiyonlara neden olabileceğinden fenelzin gibi herhangi bir geri dönüşü olmayan monoamin oksidaz inhibitörü alıyorsanız.

Fonksera Kullananlar Yorumlar

Öncelikle Fonksera Kullananlar Yorumlar yapan hastaların yorumlarından birkaçını bir araya getirdik. İlacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca, başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Concor Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Fonksera kullananlar yorumları:

Dört gündür 10 mg olanını kullanıyorum. Söylenenlerin aksine bende kaşıntı veya mide bulantısı olmadı.

Kullanıcı yorumu

Bu ilaç bende çok fazla uyku yaptı.

Kullanıcı yorumu

Artık sevdiğim şeylere daha fazla vakit ayırıyorum, ders çalışmam gerektiğinde 2-3 saat odaklanarak çalışabiliyorum. Ayrıca, mide bulantısı ya da kaşıntı gibi yan etkileri yaşamadım.

Kullanıcı yorumu

Motivasyon artışı olmadı ama herhangi bir işe başladığımdan beri daha fonksiyonel bir hale geldiğimi ve verimli çalıştığımı söyleyebilirim. Agresif tavırlarımda da azalma var.

Kullanıcı yorumu

En çok rahatsız olduğum yan etkilerinden birisi uykusuzluk. Uykuya dalmakta çok zorlanıyorum. Gün içerisinde yapmam gereken ama ertelediğim şeyler uykuya dalmaya çalıştığım sırada zihnimi meşgul ediyor ve uyuyamıyorum.

Kullanıcı yorumu

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Fonksera 20 mg Yorumlar

Fonksiyonel dispepsi, mide bulantısı, kusma, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarını içeren bir rahatsızlıktır. Fonkséra 20 mg, bu tür sindirim sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İlaç, içerdiği pantoprazol maddesi ile mide asit üretimini azaltarak çalışır.

Fonkséra 20 mg hakkında yapılan yorumlar genellikle olumlu yöndedir. Kullanıcılar, ilacın sindirim sorunlarına iyi geldiğini, hızlı bir şekilde etki ettiğini ve yan etkilerinin nispeten az olduğunu belirtmektedirler. Bununla birlikte, herkesin vücudu farklı tepkiler verir ve ilaç kullanımı öncesinde bir doktorla konuşmak önemlidir.

Fonkséra 20 mg kullanımı bazı yan etkilere de neden olabilir. Bu yan etkiler arasında baş dönmesi, mide bulantısı, ishal, kabızlık, ağız kuruluğu ve baş ağrısı gibi durumlar yer alır. Eğer bu tür yan etkiler ile karşılaşırsanız, ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

Fonksera 5 mg Kullanıcı Yorumları

Fonkséra 5 mg, pantoprazol magnezyum trihidrat içeren bir ilaçtır. Bu ilaç, gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) gibi mide asidinin neden olduğu rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır. Fonkséra 5 mg kullanıcı yorumları aşağıdaki gibi olabilir:

 1. “Fonkséra 5 mg, GERD’in neden olduğu şiddetli mide yanmalarımı hızlı bir şekilde geçirdi. Yan etkileri neredeyse yoktu ve iyi çalıştı.”
 2. “Fonkséra 5 mg, her gün kullanmaktan hoşlanmadığım bir ilaç olmasına rağmen GERD’in neden olduğu mide problemlerimi iyi bir şekilde kontrol etmeme yardımcı oldu.”
 3. “Fonkséra 5 mg, ilk kullanımdan itibaren rahatlama hissettim. GERD rahatsızlığımda önemli bir iyileşme gözlemledim ve yan etkileri hafifti.”
 4. “Fonkséra 5 mg, mide asidimi kontrol altına alarak GERD rahatsızlıklarımı tedavi etti. Yan etkileri neredeyse hiç yoktu ve uzun süreli kullanım için uygun bir ilaçtı.”
 5. “Fonkséra 5 mg, GERD’in neden olduğu şiddetli mide yanmalarımı hafifletti, ancak ilacı aldıktan sonra mide bulantısı yaşadım. Bununla birlikte, GERD rahatsızlığımda önemli bir iyileşme gözlemledim.”

Yukarıdaki yorumlar, Fonkséra 5 mg’nin GERD gibi mide asidinin neden olduğu rahatsızlıkları tedavi etmek için etkili bir ilaç olduğunu ve genellikle yan etkilerinin hafif olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, herkesin vücudu farklı tepkiler verebilir ve ilacın kullanımı öncesinde bir doktorla konuşmak önemlidir.

Fonksera Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burada merak edilen Fonksera hakkında sorulan soruları derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Fonksera Kullananlar Yorumlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (11 Oy)
“Fonksera Kullananlar Yorumlar – 5, 10, 20 mg” üzerine 23 yorum
 1. İlacı aldığım günden beri çok kasiniyorum bu Ne zaman geçer bir haftaya oldu bilen varsa Ne olur yazın

  Cevapla
  • Bnde yeni başladım.dr hanım uyarmisti kaşınma yapabilir demişti eğer kasinmalar döküntü olmaya giderse ilerlerse alerji ilacı başla deyip beraberinde alerji ilacı vermişti

   Cevapla
 2. Bnde yeni başladım.dr hanım uyarmisti kaşınma yapabilir demişti eğer kasinmalar döküntü olmaya giderse ilerlerse alerji ilacı başla deyip beraberinde alerji ilacı vermişti

  Cevapla
 3. 9 gündür kullanmaya başladık eşimin Tansiyonu yükseldi,bir kaç gün ara vermek zorunda kaldık.Ancak kullandığımız ilaç sadece Fonksera değil.4 ilaç daha var.

  Cevapla
 4. 1 kutu 10mg kullandim 2 ayda 20 mg cikardi cok rahatladim icime kapanmistitim mutduzum demistim dr bunu yazdi 2 .kutudayim allah razi olsun dr cok mutluyum hep konusuyorum ❤

  Cevapla
 5. Bu hap sabah mı yutuluyor akşam yatarken mi ? Doktor gün de 1 adet yazmış ama hangi öğün yazmamış 🤔😔

  Cevapla
 6. bence bu ilaç kullanılmmalı tabi herkezde aynı etki yapmaz ama bu ilaç beni uyuşturdu resmen elektrik veriyorlar sanki bulantı baş dönmesi vs çok kötü

  Cevapla
 7. Merhabalar ,
  Fonksera 20 mg ilacını yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Bende 6 aydır bitmeyen bir mide bulantısı ve gece karmaşık rüyalar ile yaşıyorum özellikle mideme zarar verdiğini düşünmeye başladım. İlaç faydasını gördüm ölüm korkusu delirme korkusu bitti ama mutlu ediyor kısmına pek katılmıyorum. Bende ekstra bir mutluluk yapmadı. Birde benim en büyük problemim olan takıntı olayı hala devam ediyor. Yanına buspon ilacı ilave etti doktorum bakalım nasıl bir ilerleme kaydedeceğim. Allah hepimize şifa versin.

  Cevapla
 8. Arkadaşlar 3. Günüm bugün ve hiç uyuyamıyorum her gün 2-3 saatlik uykudan sonra uykusuzluktan ölsem dahi uyuyamıyorum.
  Sersemlik verdi uykusuzluktan da olabilir bilmiyorum kaşıntı şu yorumları okuyana kadar yoktu şimdi bi kaç yerim kaşındı 😄 onun dışında umarım etkisini görebileceğim bir ilaçtır çünkü rahatlayıp gevşemeye ve düşünmeden en azından çık düşünmeden kafamda kurmadan normale dönmek istiyorum.
  Herkese geçmiş olsun umarım kullanıp faydasını görenlerden oluruz.

  Cevapla
Yorum yapın