Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları 

Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları 

Gyno Ferro Sanol kullananların yorumları genel olarak iyi olup, Gyno Ferro Sanol vücutta demir eksik yaşanan durumlarda kullanılan bir ilaç olmaktadır. Ayrıca Gyno Ferro Sanol doktorların demir eksikliği yaşanmasında hastalarına reçete ettiği, en önemli demir ilaçlarından birisidir. Gyno Ferro Sanol, özellikle kan kayıpları, yanlış beslenme ya da hamilelik gibi benzeri durumlar sonucunda hastalarda oluşan demir eksikliğinin giderilebilmesi için hastalara verilmektedir.  

Kansızlık tedavisinde kullanılan ve bir demir hapı olan Gyno Ferro Sanol’un etken maddesi ferro glikokol sülfattır.  Demir takviye hapları, her zaman aneminin giderilmesi için önemli ilaçlardan birisi olup, aynı zamanda bu tarz takviye haplarının kesinlikle doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılması gerekli olup, bu durum insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. 

Gyno Ferro Sanol Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Gyno Ferro Sanol Nedir Ne İçin Kullanılır

Gyno Ferro Sanol, demir eksikliğinden ötürü oluşan kansızlık, yani anemi durumlarında kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak Gyno Ferro Sanol, demir eksikliği için kullanılmakta olan bir ilaçtır. Aynı zamanda gebelik döneminde anne adaylarında ortaya çıkan kansızlık tedavisinde de Gyno Ferro Sanol kullanılmaktadır. 

Emziren annelerde oluşan demir eksikliğinin tedavisi için de, doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Yetersiz beslenmeye bağlı demir eksikliği tedavisinde de, en iyi gelen ilaçlardan birisi Gyno Ferro Sanol olmaktadır. Aşırı derece kan kaybı yaşanan durumlarda da oluşan kansızlığın giderilmesinde de Gyno Ferro Sanol kullanılmaktadır. 

Buna benzer olarak Sinegra Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gyno Ferro Sanol İçerik

En çok kullanılan demir takviye ilaçlarından birisi olan Gyno Ferro Sanol etken maddeleri ferro glikokol sülfat, demir takviyesi, folik asit ve B12 vitamini olmaktadır. 

Gyno Ferro Sanol Nasıl Kullanılır?

GYNO Sanol Duodenal Kullanımı, Aç Mı Tok Mu Kullanılır? Demir eksikliği, yani anemi tedavisinde en iyi ilaçlardan birisi olan, Gyno Ferro Sanol kullanım şekli ise şu şekilde olmaktadır; 

 • Gyno Ferro Sanol kullanımında en önemli şey doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekliliği olmaktadır. Doktor tavsiyesi dışında kullanılan bütün demir hapları, insan sağlığına zarar verici durumda olabilmektedir. Çünkü vücudun demir depoları dolu olduğu müddetçe, demir takviye haplarının kullanılmaması gerekmektedir. 
 • Gyno Ferro Sanol kullanımlarında yemeklerden 2 saat önce ya da 2 saat sonra aç karnına içilmesi lazımdır. 
 • Yine 2 saat önce ya da 2 saat sonra çay, süt ve süt ürünleri tüketilmemesi gerekmektedir. 
 • Şurup olarak alınan Gyno Ferro Sanol’un kesinlikle ölçek kaşığı ile içilmesi lazımdır. 
 • Damla olarak alınan ilacın ise dişleri boyama olasılığından dolayı, sulandırılarak içilmesi tavsiye edilmektedir. 
 • Kapsül ve draje olarak satılan Gyno Ferro Sanol tableti, 6 yaşın altında olan çocuklar kullanamamaktadır.  
 • Gyno Ferro Sanol kapsül, draje, damla ve şurup olarak eczanelerde satılmakta olup, özellikle kapsül ve draje olarak kullanımlarda mutlaka bol su ile birlikte ilacın alınması lazımdır. Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir.
 • Gyno Ferro Sanol kullanımında, mutlaka doktorun tavsiye ettiği oranlarda ve aynı zamanlarda alınması gerekmektedir. 
 • Doktorun bilgisi olmadan ve kesinlikle ilaç bitmeden bırakılmaması lazımdır. 
 • Doz değişikliği yapılmadan, ilaç bitene kadar aynı şekilde kullanmak şarttır. 
 • Alınması gereken saatte Gyno Ferro Sanol dozu alınmayı unutulursa, dengelemek için asla iki doz kullanılmaması gerekmektedir. 
 • Kapsül formunda olan Gyno Ferro Sanol kullanımlarında ilacın kullanımı zor geliyorsa, kapsülün içinin boşaltılarak ilaç toz halinde de içilebilmektedir. 
 • Gebelikte gyno ferro sanol kullananların yorumları da önemlidir. Genelde hamileler de bu ilacı problem yaşadıklarında kullanmaktadırlar.

Bunların dışında bir eczaneden Ferro Sanol kullanmanız gerekiyorsa, ilacın kutusundan çıkan talimatlara uyabilirsiniz.

Gyno Ferro Sanol Yan Etkileri Nelerdir? 

Her ilacın belli başlı yan etkileri olmaktadır. Bu durum Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları oldukça merak edilmektedir. Yan etkilerine gelirsek genel olarak rastlanabilen Gyno Ferro Sanol yan etkileri ise şunlar olmaktadır; 

 • Dudaklar, yüz, boğaz ya da dilde şişmeler 
 • Soluk almada güçlük 
 • Kurdeşen 
 • Kan basıncının düşmesi 
 • Kabızlık ya da ishal 
 • Karın ağrısı 
 • Mide yanması 
 • Dışkının koyu renkli olması 
 • Karın ağrısı 

Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları 

Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları 
Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları 

Kansızlık ve anemi gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan bu ilaç ile yapılan yorumlar oldukça önemlidir. İlacın birçok olumlu ve olumsuz yönü bulunmaktadır. Bunlar da kullanıcılar tarafından yorumlanmıştır. İşte Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları:

“Gaza basan saç dökülmesi, ellerde titreme arttı.”

Kullanıcı Yorumu

“Demir depolarını doldurduğu doğrudur.”

Kullanıcı Yorumu

“İçtikten yarım saat sonra midem ağrımaya başlıyor. Aslında mide rahatsızlığım da yok.”

Kullanıcı Yorumu

Ferro Sanol Duodenal ile Gyno Ferro Sanol Arasındaki Fark

Gyno ferro sanol ile ferro sanol duodenal aynı mı sorusu oldukça merak edilmektedir. Ferro sanol duodenal, 100 mg demire eşdeğer miktarda demir kompleksi içermektedir. Gyno Ferro Sanol’a baktığımızda ise buna ek olarak folik asit ve B12 vitamini içerir. Arasındaki en temel fark budur.

Buna benzer olarak Dyloxia 30 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gynoferro Sanol Fiyatı 2022

İlacın 2022 yılında eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 45.63 TL’dir. Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumlarına bakacak olursa pahalı olduğunu dile getiriyorlar.

GynoFerro Sanol Saç Dökülmesi Yapar Mı?

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman ilacın ilk aşamalarında saç dökmesini hızlandırdığını yazanlar olmaktadır. Ancak düzenli kullanımda bu etki durma noktasına gelmiştir. Siz yine de olağan dışı durumlarla karşılaşırsanız doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayınız.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.4/5 - (5 Oy)
“Gyno Ferro Sanol Kullananların Yorumları ” üzerine bir yorum
 1. Aç karnına sabahları içtim fakat tiroid ve lenf ca hastasıyım, haliyle levetron kullanıyorum. Ayrıca sürekli kullanmam gereken kalsiyum ilacım var.Bu ilacı 10 gündür içiyorum bende ne denge kaldı, nede mide.Şu andan itibaren içmeyeceğim. Yorumları okuyunca gördüm ki tiroid ve kalsiyum kullananlar için sakıncalıymış emilimi düşürüyormuş. İshal, koyu renk dışkı, mide ağrısı başladı, reflü şikayetim başladı hiç yoktu.uyuyamıyorum birde..

  Cevapla
Yorum yapın