Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari – Sivilcesi Olanlar Dikkat!

Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari – Sivilcesi Olanlar Dikkat!

Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari yazımız ile karşınızdayız. Cildin hızlı bir şekilde sağlıklı ve kuru olmasına yardımcı olan Etrexin jel, 0,5 mg izotretinoin içerir. Ayrıca 20 mg eritromisin içerir. Aşağıdakiler yardımcı maddelerdir: hidroksipropilselüloz, butilhidroksitoluen (antioksidan) ve alkol (%96). Bu ürün dermatologlara göre doğru ve düzenli kullanılmalıdır. Etrexin jel, cildin doğal yapısını geri kazandırır ve hasarlı cilt yüzeyini düzenler. Yazımız içerisinde etrexin jel kullananlar, ne işe yaradığından, nasıl kullanıldığından vs. bahsedeceğiz.

Etrexin Krem Nedir?

Etrexin krem, ciltte sivilce, siyah nokta, kabarcıklar için kullanılan 30 gramlık tüplerde satılan bir cilt ilacıdır. Hafif veya orta şiddette sivilce ve siyah nokta tedavilerinde uzmanlar tarafından tavsiye edilen bu jel ağrılı, iltihaplı sivilcelerde beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Fakat bu ilaç beyaz ve siyah noktaların kaçınılmaz düşmanıdır. Halk arasında sivilce jeli etrexin olarak da adlandırılıyor.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Etrexin Jel Ne İşe Yarar?

Etrexin Jel Ne İşe Yarar
Etrexin Jel Ne İşe Yarar

Sivilce ilacı olarak bilinen etrexin jel’in asıl amacı bakterilerin vücutta yer etmesini engellemektir. Bu jel ayrıca ciltte iltihap oluşmasını engellemek için kullanılır. Etrexin jel lekelere iyi gelir mi? diye soranlar için Etrexin cilt altında bulunan siyah noktalar da dahil olmak üzere ciltte beliren sivilcelerin yok edilmesi için tercih edilir. Yüz bölgesinde ortaya çıkan her türlü kabarcığın giderilmesi için etkileyici bir ilaçtır.

Etrexin Jel Krem Kullananlar Yorumları

Genellikle sivilce sorunu için kullanılan bu jel hakkında iyi yorumların yanında kötü yorumlarda bulunur. Etrexin kullanan insanlar şu ana kadar olası bir yan etkiye rastlamadığı için bu ilacı kullanmaya devam ediyor. İşte etrexin jel krem kullananlar yorumlari sizlerle;

  • 4 ay kullandım düzenli bir şekilde ama asla faydasını görmedim boşuna kullanmayın.
  • Sakın kullanmayın 8 9 ay sonra cildiniz tahriş oluyor bide karışıklık oluyor Sakın ama sakın kullanmayın
  • Kullanmanızı tavsiye ederim çünkü yüzümdeki sivilceleri kuruttu ve yok etti.
  • İlk başta kullandığımda sivilcelerim artıyordu, fakat şimdi sivilcelerim oldukça azaldı. Yan etki etmedi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etrexin Jel Kullananlar

Özellikle Etrexin Jel hakkında olumlu ve olumsuz kullanıcı yorumları aşağıdaki gibidir:

Etrexin Jel Kullananlar Olumlu Yorumlar

Bu ilacı kullanıp oldukça iyi etki etkilere sebep olduğu belirlenen birçok yorum bulunmaktadır. Bazılarını alt kısımda listeledik.

  • Etrexin Jel, cilde kolayca nüfuz ederek etkisini hızlı bir şekilde gösteriyor.
  • Bazı kullanıcılar, Etrexin Jel’in akne izlerinde iyileşme sağladığını belirtiyor.
  • Kuru cilt sorunu olan bazı kişiler, Etrexin Jel’in nemlendirici özelliğinden memnun kaldıklarını söylüyor.

Etrexin Jel Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullanıp oldukça kötü etkilere sebep olduğu belirlenen birçok yorum bulunmaktadır. Bazılarını alt kısımda listeledik.

Etrexin Jel Olumsuz Kullanıcı Yorumları

  • Bazı kullanıcılar, Etrexin Jel’in yan etki olarak kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara yol açtığını bildiriyor.
  • Cildi hassas olan bazı kişilerde tahrişe neden olduğu görülüyor.
  • Birkaç kullanıcının raporuna göre, ürünün fiyat/performans oranı düşük kalabilir.

Etrexin Jel Fiyat

Eczanelerde 30 g şeklinde satılan Etrexin Jel Fiyat 102 TL’dir. Hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Eczanelerin dışında hiçbir yerde satışı yapılmamaktadır. Yapılsa bile lütfen eczaneden satın almayı tercih edin.

Etrexin Jel Nasıl Kullanılır?

İşte çok merak edilen Etrexin Jel Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabı. Cildinizi iyice temizleyin. Ardından cildi ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Kremi etkilenen bölgeye ince bir tabaka ve hafif bir parmak masajı ile uygulayın. Bu noktada ellerinizi yıkayın. Günde sadece 1-2 kez kullanabilirsiniz. Cildiniz kuru veya tahriş olmuşsa nemlendirici de uygulayabilirsiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Roaccutane Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz

Etrexin Jel Yüzde Ne Kadar Durmalı?

Etrexin jel‘i yüzünüze günde bir veya iki kere sürünüz. Etkisini 6 ila 8 hafta arasında etkili bir şekilde gösterecektir. Cildinizi temizledikten sonra jeli parmaklarınızla yüzünüze yedirin. Jeli yüzünüze sürdükten sonra hemen ellerinizi yıkamalısınız. Yaklaşık olarak 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Etrexin Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Etrexin jel tüm eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Böylece Etrexin Jel Reçetesiz Alınır Mı? Sorusunu cevaplamış olduk.

Eritretin Kaç Saat Kalmalı?

Eritretin jeli özellikle gece yatmadan önce tedavi edilecek bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır. 3-4 gün de bir kere uygulamanız yeterlidir. Yüzünüze sürdükten 5-6 dakika sonra ılık su ile durulamanız gerekir. Böylece Eritretin Kaç Saat Kalmalı? Sorusunu bu şekilde cevaplayabiliriz.

Eritretin Jel Sürdükten Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Etretinat jel cildinize uygulandıktan sonra, genellikle 8-12 saat beklemelisiniz ve daha sonra yıkanmalısınız. Eğer cildiniz kuruyorsa veya kaşınıyorsa, doktorunuz size daha fazla beklemenizi önerebilir. Her zaman doktorunuzun önerilerine uymaya çalışın ve cildinizdeki herhangi bir değişiklik veya reaksiyon görmeniz durumunda doktorunuza başvurun. Böylece Eritretin Jel Sürdükten Sonra Ne Zaman Yıkanır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Eritretin Jel Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Etretinat jel, cildin keratozis veya akne tedavisinde kullanılır ve etkisini göstermek için birkaç hafta veya aylık bir süre gerekir. Cildin reaksiyonu kişiden kişiye değişebilir ve tedavi süresi doktorunuz tarafından kişisel olarak belirlenebilir. Tedavinin etkisini görmeniz ve cildinizdeki iyileşmeyi görmeniz, tedavinin ne kadar sürede etki ettiğini gösterir. Her zaman doktorunuzun tavsiyelerine uymaya çalışın ve cildinizdeki herhangi bir değişiklik veya reaksiyon görmeniz durumunda doktorunuza başvurun. Böylece Eritretin Jel Ne Kadar Sürede Etki Eder? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
“Etrexin Jel Kullananlar Yorumlari – Sivilcesi Olanlar Dikkat!” üzerine bir yorum
Yorum yapın