Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları – Öksürüğe Çözüm!

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları – Öksürüğe Çözüm!

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu şurup öksürük problemi olan insanlar için çok iyi bir ilaçtır. Değişik neden bağlı oluşan öksürükten dolayı insanlar gündelik yaşamlarına devam ederken oldukça zorlanırlar. Bu yüzden kreval oksuruk surubu öksürüğü azaltır ve ortadan kaldırır.

Genellikle 3 yaşından büyük çocuklar, gençler ve yetişkinler kullanır. Fakat doktorlar bunu çocuklarda görülen öksürük sorununun tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde reçete etmektedir. Yazımı içerisinde ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Kreval Şurup Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Kreval Şurup Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?
Kreval Şurup Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Son zamanlarda oldukça merak edilen Kreval Şurup antitüsif adındaki ilaç grubuna aittir. İçerisindeki etken madde Butamirat sitrat’tır. Ayrıca Bu şurup amber renginde eczanelerde 100 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Sürekli devam eden ve işinizi yapmayı zorlaştıran öksürüklerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca ameliyat öncesinde ve sonrasında oluşan öksürüklerde de kullanılmaktadır. Böylece Kreval Şurup Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Kreval Forte Şurup Ne İşe Yarar?

Doktorlar genellikle öksürük sorununun azaltılmasına yardımcı olması için bu ilacı vermektedir. Bununla birlikte bronkoskopi öncesi ve sonrasında ortaya çıkan öksürük içinde oldukça işe yaramaktadır. Öksürüğü kesmede çok etkili bir ilaçtır. Son zamanlarda karşımıza çıkan Kreval Forte Şurup Ne İşe Yarar? Sorusunu bu şekilde cevaplayabiliriz.

Kreval Öksürük Şurubu Kullanıcı Yorumları

Kreval Öksürük Şurubu Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde kullanıcıların öksürük sorununu ortadan kaldırdığını fark ettik. Ayrıca yan etkilerinin çok nadiren göründüğünü ve hafif bir şekilde atlatıldığını belirttiler. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle:

 • Grip olduktan sonra öksürüğüm bir türlü geçmiyordu bu ilacı kullandım ve hemen öksürüğümü kesti.
 • Öksürük kesici olarak mükemmel bir ilaç. Herkese tavsiye ederim.
 • Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz hiçbir yan etkisi olmayan mucizevi bir ilaç.

Kreval Forte Yan Etkileri

Özellikle Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Ayrıca Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde yan etkilerin görülse bile hemen atlatıldığını gördük. Fakat yine de aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Kreval Forte Yan Etkileri şunlardır:

 • Uyku Hali
 • İshal
 • Bulantı
 • Baş Dönmesi
 • Karın Ağrısı

Kreval Forte Kullananlar Yorumları

Kreval Forte Kullananlar Yorumlarına baktığımızda genellikle olumlu yorum yapıldığını fark ettik. Öksürük sorununu azaltarak bitirdiğini kullanıcılar belirtmiştir. İşte o yorumlar sizlerle:

 • Öksürük illetini ortadan direkt kaldıran bir ilaç.
 • Doktorum sigaradan dolayı öksürdüğüm için bunu vermişti. 1 hafta kullandım ve öksürüğüm çok azaldı.
 • İş yaparken öksürükten dolayı rahat çalışamıyordum. Bu ilaç sayesinde çok kısa sürede öksürüğümü atlattım.

Kreval Öksürük Şurubu Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Kreval Öksürük Şurubu Fiyatı 31 TL‘dir. Lütfen ilacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Özellikle Öksürük kesici olarak çok etkili bir ilaçtır. İlacı doğru ve düzenli kullanmanız gerekmektedir.

Kreval Bebeklerde Kullanımı

Kreval Bebeklerde Kullanımı için yapılan araştırmalarda 3 yaş altındaki çocuklar için önerilmemektedir. Çünkü öksürük ilacı olarak bebeklerin kullanabileceği başka ilaçlarda mevcuttur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kozalak Şurubu Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kreval Öksürük Şurubu Nasıl Kullanılır?

İnsanlar son zamanlarda Kreval Öksürük Şurubu Nasıl Kullanılır? Sorusunu oldukça merak etmektedir. Bunun için doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmanız gerekir. Fakat doktorunuz size bir şey söylemediyse genel kullanımı şöyledir. Bunun yanında 3-6 yaş arasındaki çocuklar için günde 3 defa 1 ölçek kullanılmalıdır. Ayrıca 6-12 yaş arasındaki çocuklar için günde 3 defa 2 ölçek alınmalıdır. Ergenlerde ise günde 3 defa 3 ölçek kullanımda fayda vardır. Son olarak yetişkinler günde 4 defa 3 ölçek olarak kullanabilir.

Kreval Öksürük Şurubu Kaç Yaşında Kullanılır?

Doktorlar Kreval öksürük şurubunu 3 yaşından küçük çocuklar için kesinlikle önermemektedir. 3 yaşından büyük insanlar için kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Böylece Kreval Öksürük Şurubu Kaç Yaşında Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Kreval Şurup Balgam Söktürür Mü?

Kreval Şurup Balgam Söktürür Mü? Sorusunu çok görüyoruz fakat balgam söktürmeyle ilgili herhangi bir bilgi yoktur. Bunun dışında öksürüğü kesinlikle kestiği bilinmektedir.

Kreval Öksürük Şurubu Yan Etkileri

Kreval öksürük şurubu yan etkileri olan bir ilaçtır. Bu yüzden aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Kreval Öksürük Şurubu Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş dönmesi
 • İshal
 • Baş ağrısı
 • Kurdeşen
 • Karın ağrısı
 • Mide ağrısı
 • Deri döküntüsü

Kreval Şurup kullanan Anneler

Özellkle Öksürük sorunu olan insanlar için çok iyi bir ilaç olan Kreval şurup anneler tarafından da kullanılmaktadır. Ayrıca Hamilelik sırasında ilaç kullanımı, bebeğin gelişimine ve sağlığına olası etkileri de dikkate alınarak yapılmalıdır. Hamile kadınlar için, Kreval öksürük şurubunun kullanımı genellikle önerilmez veya sadece gerekli olduğunda ve doktorunuz tarafından güvenli olduğu konusunda onay verildiğinde kullanılmalıdır. Hamilelik sırasında öksürük şurubu kullanımı, bebekte doğumsal anomaliler, beyin hasarı ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Böylece Kreval Şurup kullanan Anneler hakkında bu tarz bilgiler verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.1/5 - (28 Oy)
Yorum yapın