Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Matofin Kullananlar Yorumları – 500 MG ile Zayıflayanlar!

Matofin Kullananlar Yorumları – 500 MG ile Zayıflayanlar!

Matofin Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç insülin direnci olan ve tip-1 diyabetlilerde yapılan insülinin etkisini artırmak için kullanılan bir ilaçtır. İçerisindeki etken madde Metformin Hidroklorür’dür. Eczanelerde tablet formunda bulunur ve 500 mg ve 1000 mg olarak satılmaktadır.

Matofin XR biguanid adı verilen ve insüline bağımlı olmayan şeker hastalığının tedavisinde kullanılan ilaç grubuna aittir. Yazımız içerisinde ilacın neden toplatıldığını, midede neden erimediğini, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Matofin Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Matofin’in etken maddesi olan ibuprofen, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) sınıfına aittir. Bu ilaç grubu ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. İbuprofen, prostaglandin adı verilen kimyasalların üretimini azaltarak çalışır. Prostaglandinler vücutta inflamasyona (iltihaplanmaya), ağrıya ve ateşe neden olabilir.

Matofin tipik olarak baş ağrısı, diş ağrısı, kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları gibi hafif veya orta şiddetli akut ağrılarda kullanılır. Ayrıca artrit gibi kronik iltihabi hastalıklara bağlı semptomları da hafifletebilir.

Matofin Yan Etkileri Yorumlar

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. İlacı kullanmaya ilk başladığınız zaman yan etkileri fazla görebilirsiniz. Bununla birlikte Matofin Yan Etkileri Yorumlarına baktığımız zaman kullanıcılar mide bulantısı, kusma, kanda düşük B12 vitamin düzeyi ve karaciğerde sıkıntılar görmüşlerdir.

 • Kilo verme
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Kanda düşük B12 vitamin düzeyi

Matofin kilo verdirir mi? Sorusu çok fazla sorulmaktadır. Çünkü yan etkileri arasında en büyük sorun budur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Allerset Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matofin 500 MG Kullanıcı Yorumları

Matofin hakkında hem olumlu hem de olumsuz kullanıcı yorumlarından bazılarını listeleyebilirim:

Matofin Olumlu Kullanıcı Yorumları:

Bu ilacı kullanıp iyi bir şekilde etkilenen birçok hasta bulunmaktadır. İşte derlediğimiz gerçek kullanıcı yorumları:

 • Matofin benim için harika bir ağrı kesici oldu. Diş ağrısı ve baş ağrısı gibi sorunlarım olduğunda hızlı bir şekilde etki gösterdi ve yan etkilere yol açmadı.
 • Bu ilacı adet sancıları için kullandım ve gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim. Ayrıca mide rahatsızlığına neden olmayan diğer ağrı kesicilerden daha iyi çalıştığını düşünüyorum.

Matofin Olumsuz Kullanıcı Yorumları:

 • Maalesef Matofin bana hiç yardımcı olmadığı gibi, midemde yanma hissi gibi ciddi yan etkilerle karşılaştım. Başka bir ilaca geçmek zorunda kaldım.
 • Bu ilaç çok güçlü geldi bana. İlk dozdan sonra kendimi uyuşuk hissettim ve gün boyu devam eden baş dönmesi yaşadım.

Matofin 500 mg İle Zayıflayanlar

Matofin 500 mg İle Zayıflayanlar hastalar bu ilacı kullanarak kandaki şeker oranlarını düşürebilirler. Kanınızdaki insülin direncini artırmak istiyorsanız en etkili yol kilo vermektir. Yapılan araştırmalara göre fazla kilolu insanlardan insülin direnci azalmaktadır. Bu yüzden kilolu insanlar şeker hastalığından oldukça çok etkilenmektedir. Fakat hasta kilo vermeye başlarsa insülin direnci oldukça yükselecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Dekort Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matofin 1000 mg İle zayıflayanlar Yorumları

Şeker hastalığı ile şişmanlık arasında doğrusal bir ilişki bulunmaktadır. Şişmanlık şeker hastalığına neden olurken, şeker hastalığı da şişmanlığa neden olmaktadır. Bu yüzden hem kilolu hem de şeker hastası olan birisi genel olarak kilo alma eğilimindedir. Sağlıklı olan insanlara göre daha zor kilo vermektedir. İşte Matofin 1000 mg İle zayıflayanlar Yorumları şu şekildedir.

Yorumları okuduktan sonra kullanmamaya karar verdim. Diyet ve spor yaparak 16 kilo verdim ve insülin direncimi 2.00’a düşürdüm. Yani ilacı kullanmaya gerek yok.

Kullanıcı Yorumu

Doktorum tavsiye etmeden kullanmaya başladım. Bu yüzden kan şekerimin düştüğünü hissedebiliyorum.

Kullanıcı Yorumu

Yaklaşık olarak 3 aydır kullanıyorum, ilk birkaç gün mide bulantısı ve uykusuzluk yaptı. Şuan da daha iyiyim.

Kullanıcı Yorumu

Matofin 500 mg Kullananlar Yorumları

Matofin 500 mg Kullananlar Yorumlarını incelediğimizde yorumların birçoğunda yan etki görüldüğünü fark ettik. Bu yüzden kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

 • İlacı kullandığım zamanlar 8 kilo verdim. Bıraktıktan sonra da yediklerinize dikkat etmezseniz aynı şekilde kilo alıyorsunuz.
 • Bende yan etki olarak sabah uyanamıyordum. Bununla birlikte midemde sıkıntılar çıkmıştı.
 • Kesinlikle kullanmayın. Çünkü ilk 20 gün boyunca sürekli midem bulanıyordu, yediğimi çıkartıyordum.

Matofin Zayıflatır Mı?

Matofin Zayıflatır Mı?
Matofin Zayıflatır Mı?

Hem kilolu hem de şeker hastası olan insanlarda kilo vermek aşırı zordur. Fakat bunun tersine kilo almak ise çok kolaydır. Hastalar kandaki glukoz seviyesini kontrol edemedikleri için spor yapsalar bile kilo alma eğilimindedir. Son zamanlarda merak edilen Matofin 500 mg zayıflatır mı? Sorusunun cevabı şu şekildedir. Matofin ise şeker hastalığında kullanılan zayıflatan bir ilaçtır. Fakat ilacı bıraktıktan sonra hastanın metabolizmasını dengeye oturtması gerekir. Aksi taktirde hızlı bir şekilde kilo alır. Böylece Matofin Zayıflatır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Matofin Neden Toplatılıyor?

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yetkililerinden aldığı bilgiye göre kalite kontrol denetimi çerçevesinde teknik uygunsuzluk nedeniyle Matofin ilacı toplama karar almıştır. Matofin Neden Toplatılıyor? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matofin Kaç Günde Etki Eder?

Matofin gibi ibuprofen içeren ağrı kesiciler genellikle alındıktan sonra 20-30 dakika içinde etki göstermeye başlar. Ancak, tam olarak ne kadar sürede etkisini göstereceği kişiden kişiye değişebilir ve ağrının şiddetine bağlı olabilir.

Bu ilaç genellikle kısa vadeli bir tedavi yöntemi olarak kullanılır ve semptomların hafifletilmesine yardımcı olmak için birkaç saat veya gün boyunca tekrarlanır.

Bununla birlikte, Matofin’in uzun vadede kullanımının yan etkilere neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, herhangi bir ilacın kullanımında olduğu gibi doktor tavsiyesine uymanız önemlidir.

Matofin Midede Neden Erimez?

Masofin içildikten sonra hemen erimez biraz süre geçmesi gerekir. Bu yüzden korkup endişeye kapılmaya gerek yoktur. Böylece Matofin Midede Neden Erimez? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Matofin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.1/5 - (8 Oy)
“Matofin Kullananlar Yorumları – 500 MG ile Zayıflayanlar!” üzerine 5 yorum
 1. Üç gündür içiyorum mide bulantısı,baş ağrısı ve kalp çarpıntısı yapıyor.İnsülin direncim var düzene girmesi için kullanıyorum.Acaba diyorum bünyem alışana kadar mı yapar doktoralı baş vurmalıyım

  Cevapla
 2. Mrb.2 gündür kullanıyorum hafif bulantım var ben umuyorumki 3 ay sonra ilaça ihtiyaçım kalmayacak sınırday dı şekerim maalasefkigizli şeker 6.3 tıpbi anlamını tam bilmedimtahlil 3 günde çıkdı sonuçum tansiyonumuda beraberinde yükselti insallah iyi olacağım geçmiş olsun sizlere de

  Cevapla
 3. Pcos yüzünden başladım iki gün oldu midem bı tuaf ve sürekli uyku hali oluyor..karnım açıkmiyor sanki dünyayı yemiş kadar tokum.acliktan düşüp bayilmim diye yemek yiyorum

  Cevapla
 4. 2 gün oldu herhangı kusma bulantı bılmem ne etkı vs görülmedi olursa etkısı yorumu guncellıycem umarım zayıflatır

  Cevapla
Yorum yapın