Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dexofen Kullananlar Yorumları – Diş Ağrısı Olanlar Dikkat!

Dexofen Kullananlar Yorumları – Diş Ağrısı Olanlar Dikkat!

Dexofen Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç ağrı kesici ya da romatizma ilacı olarak kullanılmaktadır. Doktorların ağrı kesici olarak önerdiği ilaçların başında Dexofen gelmektedir. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Dexofen Ne Hapı?

Dexofen doktorların ağrı ve iltihaplanma tedavisinde reçete ettiği steroid grubunda olmayan antiinflamatuvar bir ilaçtır. İçerisindeki etken madde deksketoprofen‘dir. Bu etken maddenin görevi herhangi bir yaralanma sonrasında vücutta oluşan ağrıları ve iltihaba neden olan kimyasalların üretilmesini engelleyerek durdurmaktır. Böylece Dexofen Ne Hapı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Dexofen Hap Ne İşe Yarar?

Dexofen Hap Ne İşe Yarar?
Dexofen Hap Ne İşe Yarar?

Özellikle Dexofen Hap Ne İşe Yarar? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaç kireçlenme, romatizma, eklem rahatsızlıklarında ve adet ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bununla birlikte ameliyat sonrası ağrı, bel ağrısı, diş ağrısı ve sırt ağrısı belirtilerinde de kullanılmaktadır. Ağrınızın şiddetine göre 8 saatte bir günde 3 tablet alınmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Locafen Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dexofen Kullanıcı Yorumları

Dexofen Kullanıcı Yorumlarına göz attığımızda genellikle olumlu yorumlarla karşılaştık. Yan etkilerinin nadiren görülse bile kısa sürede hafif bir şekilde atlatıldığını da fark ettik. İşte o yorumlar şunlardır:

 • Diş ağrısı için çok iyi bir ilaçtır. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Şiddetli sırt ağrılarım için doktor bu ilacı reçete etmişti. Bana çok iyi geldi.
 • Yan etkileri yok denecek kadar az kullandıktan birkaç saat sonra ağrılarınız azalıyor.

Dexofen Ağrı Kesici Yan Etkileri

Dexofen Ağrı Kesici Yan Etkileri
Dexofen Ağrı Kesici Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Dexofen Ağrı Kesici Yan Etkileri şunlardır:

 • Kurdeşen
 • Kaşıntı
 • Yüz, dudak, dil ve boğazda şişme
 • Karın ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Hazımsızlık
 • İshal
 • Baş dönmesi
 • Ağız kuruluğu

Dexofen Ağrı Kesici Mi?

Dexofen sırt, bel, diş ağrıları için çok etkili bir ilaçtır. Romatizma ve ağrı kesici ilaç olarak bilinmektedir. Doktorlar iltihaplanma ve ağrı olan durumlarda bu ilacı önerirler. Çünkü yan etkilerinin hafif olmasından dolayı ve çok güçlü bir ilaç olduğu için reçete edilmektedir. Böylece Dexofen Ağrı Kesici Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Dexofen Muadili

Dexofen Muadili olarak birçok ilaç vardır. Bunlara örnek olarak Arveles, Deksalgin, Dexfull, Dexmol, Elektra, Ketavel verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hippurin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dexofen Kaç Dakikada Etki Eder?

İlacı kullandıktan yaklaşık olarak 4-6 saat sonra etkisini tam olarak gösterecektir. Fakat ilk başta kullandıktan sonra yarım saat içerisinde etkisini görülmeye başlanır. Böylece Dexofen Kaç Dakikada Etki Eder? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Dexofen Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (6 Oy)
Yorum yapın