Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları – İştah Kesici İğne!

Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları – İştah Kesici İğne!

Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Byetta nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Byetta 5 mg Nedir?

Bu, tüp mide ameliyatı gibi obezite cerrahisi geçirmek isteyenler için endokrin uzmanları tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Aslında diyabetli insanlar içindir, buna tip 2 diyabet diyoruz. 5 mg ve 10 mg dozlarında mevcutturlar. Aktif bileşeni eksenatid olarak bilinir ve mide boşalmasını yavaşlatır.

Byetta Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Byetta Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır.

BYETTA, tip 2 (insüline bağımlı olmayan) diyabetli yetişkinlerde kan şekerini kontrol etmek için kullanılan enjekte edilebilir bir ilaçtır. BYETTA, metformin veya sülfonilüre gibi diğer antidiyabetik ilaçların biri veya her ikisi ile birlikte kullanılabilir. Doktorunuz kan şekeri seviyenizi kontrol etmek için BYETTA’yı ek olarak reçete edebilir. Diyet ve egzersiz planınızı takip etmeye devam edin.

Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları ve Byetta Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları
Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Byetta kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Ben yaklaşık 2 sene boyunca kullandım. Epey pahalı bir ilaç, ayrıca doktorlarda kolay kolay yazmıyor bu ilacı. Ben 8 kilo kadar verdim ve ciddi bir sorun yaşamadım fakat bu ilaçlara bağlı ölüm vakalarının bile olduğunu duydum. Kullanmadan önce dikkatlice düşünün.

Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumu

Ben bu ilacı 3 sene falan kullandım ve hiçbir şeye yaramadı. Üstüne bir de 20 kilo aldım. Ayrıca yan etkisini de gördüm.

Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumu

Byetta 5 mg Fiyatı

Eczanelerde satılan Byetta 5 mg Fiyatı 450.85 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Byetta 5 mg Yan Etkileri

Byetta 5 mg Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

  • Bulantı
  • Düşük kan şekeri belirtileri
  • Baş dönmesi
  • Yorgunluk
  • Halsizlik

Byetta Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Byetta Muadili Veya Eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Byetta muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

  • BYETTA 5 µG/20 µL SC kullanıma hazır dolu enj. kalemi içinde çözelti {Bristol}
  • BYETTA 5 µG/20 µL SC kullanıma hazır dolu enj. kalemi içinde çözelti {Lilly}
  • BYETTA 10 µG/40 µL SC kullanıma hazır dolu enj. kalemi içinde çözelti {Lilly}
  • BYETTA 10 µG/40 µL SC kullanıma hazır dolu enj. kalemi içinde çözelti (Astra Zeneca)
  • BYETTA 10 µG/40 µL SC kullanıma hazır dolu enj. kalemi içinde çözelti {Bristol}

Byetta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnsanlar Byetta kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
“Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları – İştah Kesici İğne!” üzerine 2 yorum
Yorum yapın