Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Levmont Kullananlar Yorumları – Kilo Yapar Mı?

Levmont Kullananlar Yorumları – Kilo Yapar Mı?

Levmont kullananlar yorumları, Levmont adı verilen ilacı kullanmadan önce bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Antihistaminik bir ilaç olan Levmont alerjik rinit, nezle ve astım hastalıklarının tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Yalnızca reçete ile alınabilen Levmont, bu ilacı kullanan hastalar tarafından etkili olduğu belirtilen bir ilaçtır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Özellikle bahar aylarında pek çok kişi farklı alerjik durumlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Polen başta olmak üzere toz ve bu gibi nedenlerden dolayı görülen alerjik astım, içerisinde montelukast sodyum etken maddesi bulunan Levmont ile çözümlenebilmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki, bu ilaç yalnızca doktorlar tarafından reçete edildiği zaman kullanılmalıdır. Bilinçsiz kullanım durumunda beklenmeyen etkiler görülebilir.

Levmont Yan Etkileri

Levmont’u kullanmaya başlayacak olan bireyler, Levmont yan etkileri araştırması yaparak yaşanabilecek komplikasyonları önceden öğrenmek istemektedir. Levmont, tıpkı her ilaç gibi bazı yan etkilere sahiptir. Bu yan etkilerden bazıları sık görülürken, bazıları çok nadir görülmektedir. Levmont ilacının prospektüsünde belirtilen yan etkilerden bazıları aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 • Yorgunluk
 • Ateş
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Burun akıntısı
 • Halsizlik
 • Karın ağrısı
 • Diş ağrısı
 • Ağız kuruluğu
 • İshal

Yukarıdaki listede belirtilen yan etkiler, Levmont ilacını kullanan bireylerde görülebilecek hafif yan etkilerdir. Bu yan etkilerden bir ya da daha fazlasının hastada görülmesi durumunda doktora danışılması gerekmektedir. Ayrıca ilacı kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir terslik durumunda da doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Medikinet Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Levmont Kullananlar Yorumları 2024

Levmont Kullananlar Yorumları
Levmont Kullananlar Yorumları

Polen ve toz gibi alerjik reaksiyon gösteren kişileri rahatlatmak ve sorunu çözmek için kullanılan bir ilaçtır. Ülkemizde de özellikle polene alerjisi olan birçok kişi bulunmaktadır. Bahar aylarında sıkıntı çeken bu insanlara uzmanlar bu ilacı reçete etmektedirler. Levmont Kullananlar Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Levmont Kullananlar Yorumları:

“Alerji için son derece etkili ilaç ancak ben her içtiğim gece çok fazla rüya görmekteyim.”

Kullanıcı Yorumu

“Kabusların yanında prospektüsünde yazan depresyon, intihar etme düşüncesi gibi olgular tarafımca onaylanmış olan ilaç olarak bilinmektedir.”

Kullanıcı Yorumu

“İlerleyen zamanlarda tansiyon sorununa yol açtığını okumuştum”

Kullanıcı Yorumu

Bu içeriğimize benzer olan Rantudil Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Levmont 5/10 mg Yorumlar

Piyasadaki her ilaçta olduğu gibi Levmont’ta da çeşitli mg’larda dozlar bulunmaktadır. Bu dozlar kişinin alerjik rahatsızlık düzeyine, kilosuna, boyuna ve çeşitli parametrelere göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında ülkemizde de sıklıkla kullanılan bir ilaç olduğundan dolayı birçok yorum yapılmaktadır. Şimdi sizlere Levmont 5/10 mg Yorumları listeleyeceğiz:

 • İlk önce 5 mg olan Levmont’u doktorum 10 mg’a çıkardı, şuan daha etkili ve sıkıntıları giderdi.
 • İlacı kullanmaya başlayalı çok olmadı ama şimdiden burun akıntım ve nefes darlığım geçti.

Buna benzer olarak Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Levmont 2.5/4 mg Toz Yorumlar

Öncelikle Levmont 2.5/4 mg Toz Yorumlar hemen hemen herkes için çok önemlidir. Sizlere kullanan kişilerin yorumlarında paylaştık.

 • Levmont’u doktorumun önerisiyle depresyon tedavisi için kullanmaya başladım. İlk haftalarda bazı yan etkiler yaşadım, özellikle de baş dönmesi ve uyku hali gibi. Ancak, birkaç hafta sonra bu yan etkiler azaldı ve ilacın etkilerini hissetmeye başladım.
 • Levmont’u depresyon tedavisi için kullanıyorum ve şimdiye kadar olumlu sonuçlar aldım. İlk haftalarda bazı yan etkiler yaşadım ama daha sonra azaldı.

Levmont Çiğneme Tableti Kullananlar

Levmont çiğneme tableti olarak piyasada bulunmamaktadır. Ancak, Levmont’un ağızda dağılan tabletleri mevcuttur. Aşağıda Levmont ağızda dağılan tabletleri kullanan bazı kullanıcıların yorumlarına örnek verebilirim:

 • Levmont ağızda dağılan tabletleri, depresyon ve kaygı için kullanmaya başladım ve sonuçlarını sevdim. Tabletler hızla çözünüyor ve etkileri hemen hissediliyor. İlk başta baş dönmesi ve hafif mide rahatsızlığı yaşadım, ancak bunlar kısa sürede geçti.
 • Levmont ağızda dağılan tabletlerini kullanıyorum ve etkileri harika. Daha pozitif bir ruh hali hissediyorum ve endişe seviyem düştü. Tabletler kolayca çözünüyor ve tadı hoş.
 • Levmont ağızda dağılan tabletleri kullanmaya başladığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum. Ancak, ilk başta baş ağrısı ve hafif uyku hali gibi yan etkiler yaşadım. Bu yan etkiler birkaç gün içinde azaldı ve şimdi ilacı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Lütfen unutmayın, her bireyin ilaca farklı tepkileri olabilir ve doktorunuzun önerisiyle hareket etmek önemlidir.

Levmont İlacı Kilo Yapar Mı?

Bu ilacı kullanacak olan kişilerin yanıtını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de Levmont ilacı kilo aldırır mı şeklindedir. Bu ilaç, tıpkı çoğu alerji ilacı gibi iştah artışına sebebiyet vermektedir. Bu da demek oluyor ki, Levmont ilacını kullanırken kilo alabilirsiniz. Bu husus kişiden kişiye değişmekle birlikte, çoğu bireyde az da olsa kilo artışı gözlemlenebilmektedir. Levmont Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Ancak ilaç kullanım süresi dolduktan sonra iştah sorunları ortadan kaybolmaktadır. Yine de, bu süreçte dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmek oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Son olarak Levmont Kullananlar Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Levmont Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İlaç yazılarımız sizlerle olmaya devam edecektir.

4.2/5 - (46 Oy)
“Levmont Kullananlar Yorumları – Kilo Yapar Mı?” üzerine 15 yorum
 1. 5yaşında çocuguma verdi doktor levmont 2,5mg/4mg saşe suya katıp veriyorum doğrumu kullanıyorum eczacı anlattı ama ben nasıl kullanılcagını anlamadım bilgi verebilirmisiniz

  Cevapla
 2. 11 yaşında kızım kullanıyor ama miğde bulantısı ve karın ağrısı oldu acaba yan etkisi olabilir mi

  Cevapla
 3. Levmont çiğneme tableti kullanıyorum 8 yaşındaki oğlum için bugün dikkat etmeden eczaneden 5mg-10mg olanını almışım. İkiye bölüp versem olur mu

  Cevapla
 4. Ben yeni bu gün kullanmaya başladım ilk aldığım zaman çok halsizlik ve uyku yaptı bilmiyorum sonra bi daha alsam yaparmi yapmazmi inşaAllah yapmaz

  Cevapla
 5. Merhaba,

  Levmont 2.5/4 mg , 7 yaşında ki kızım kullanıyor alerji karşı, sorum şu bu ilaç ne kadar süre ile kullanılmalıdır? Uzun süre hergun kullanmanın vücut zararı varmıdır?

  Cevapla
  • Merhaba benimde 7 yaşında oğlum kullanıyor her gece yatmadan önce bir tane veriyoruz.Ama bende tedirgin oluyorum oğlumda halsizlik ve ateş yaptı artık hapın yan etkisi mi yoksa normal hastalık mı bilemedim.Ama eczacı 3 ay boyunca kesintisiz kullanmamız gerektiğini söyledi.

   Cevapla
  • Merhaba benimde 7 yaşında oğlum kullanıyor her gece yatmadan bir tablet veriyoruz.Ama açıkçası bende tedirgin oluyorum ateş ve halsizlik yaptı oğlumda artık haptan mı kaynaklı yoksa normal hastalık mı bilemedim.eczacı 3 ay boyunca kesintisiz kullanmamız gerektiğini söyledi.

   Cevapla
Yorum yapın