Meresa Kullananların Yorumları

Meresa Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. İlaç hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Meresa ne işe yarar, nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir ve Meresa Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Meresa Nedir?

Benzamid adı verilen ilaç grubuna dahil olan Meresa, beyinde dopamin ismindeki bir kimyasal maddenin etkisini engelleyerek etkisini gösterir. Meresa ilacının etken maddesinde sülpirid bulunmaktadır. İlacın 1 kapsülünde 50 mg etkin madde bulunmaktadır. 30, 50 ve 100 adet kapsül içeren ambalajlarda piyasaya sunulmuştur.

Meresa Ne İşe Yarar?

Meresa Ne İşe Yarar?Pin
Meresa Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Meresa Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. Bu ilaç genel olarak organik hastalıkların yarattığı psikolojik etkilerin vücutta neden olduğu belirtilerin tedavisinde işe yarayan etkili bir ilaçtır. Ayrıca, benzer olarak Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Meresa Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Meresa Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç Antipsikotik ilaçlar grubuna dahildir ve psikotik bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Psikotik bozukluklara Şizofreni, Psikoz ve Paranoya örnek verilebilmektedir.

Bu gibi hastalıklarda hastalar hezeyanlara sahip olabilir veya halüsinasyonlar görebilirler. Gerçekte var olmayan görüntüler görebilirler ve sesler duyabilirler. çok fazla şüpheci düşüncelere sahip olabilirler. Bunlara ek olarak ilacın bazı psikosomatik hastalıkların tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Bu hastalıktan şikayetçi hastalar bir sebep olmaksızın bazı fiziksel şikayetlere sahiptir. Bahsettikleri ağrıları gerçekten yaşarlar ama nedeni psikolojiktir.

Meresa Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Meresa 50 mg içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabiliyor. İşte Meresa yan etkileri:

  • Oturma ya da yatma pozisyonundan ayağa kalkıldığında ortaya çıkan baş dönmesi,
  • Emzirme dönemi dışında meme uçlarından süt gelmesi, memede büyüme,
  • Adet kanamalarının kesilmesi,
  • Kilo alma,
  • Kadında cinsel istek kaybı,
  • Erkekte cinsel gücün azalması, sertleşme bozukluğu,
  • Uyuşukluk,
  • Herhangi bir nedenle yapılan kan tahlilinde karaciğer enzim düzeylerinde artış bildirilirse,
  • Kızarıklık ve döküntüler oluşması.

Meresa Kullananların Yorumları

Meresa Kullananların Yorumları yapan hastalar bu ilacın genelde faydalı olduğunu söylemektedir. Fakat her ilacın kişiden kişiye göre farklılıklar gösterdiğini unutmayın. Doktorunuz önerirse kullanmaya başlayın ve doktor tavsiyelerine dikkat edin. İşte o kullanıcı yorumları;

İlaç gayet iyi geliyordu fakat bir süre sonra göğüsten süt gelmesi sebebiyle doktor kontrolünde bıraktım.

Kullanıcı yorumu

İlacı 4 yıldır kullanıyorum hiç bir derdimi umursamıyorum. Adeta dert savar bir ilaç.

Kullanıcı yorumu

Meresa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burada sizlere Meresa ile alakalı sıkça sorulan sorulardan birkaç tanesini derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Meresa Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (3 Oy)
Yorum yapın

1