Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Meresa Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

Meresa Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

Meresa Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. İlaç hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Meresa ne işe yarar, nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir ve Meresa Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Meresa Nedir?

Benzamid adı verilen ilaç grubuna dahil olan Meresa, beyinde dopamin ismindeki bir kimyasal maddenin etkisini engelleyerek etkisini gösterir. Meresa ilacının etken maddesinde sülpirid bulunmaktadır. İlacın 1 kapsülünde 50 mg etkin madde bulunmaktadır. 30, 50 ve 100 adet kapsül içeren ambalajlarda piyasaya sunulmuştur.

Meresa Ne İşe Yarar?

Meresa Ne İşe Yarar?
Meresa Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Meresa Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. Bu ilaç genel olarak organik hastalıkların yarattığı psikolojik etkilerin vücutta neden olduğu belirtilerin tedavisinde işe yarayan etkili bir ilaçtır. Ayrıca, benzer olarak Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Meresa Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Meresa Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç Antipsikotik ilaçlar grubuna dahildir ve psikotik bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Psikotik bozukluklara Şizofreni, Psikoz ve Paranoya örnek verilebilmektedir.

Bu gibi hastalıklarda hastalar hezeyanlara sahip olabilir veya halüsinasyonlar görebilirler. Gerçekte var olmayan görüntüler görebilirler ve sesler duyabilirler. çok fazla şüpheci düşüncelere sahip olabilirler. Bunlara ek olarak ilacın bazı psikosomatik hastalıkların tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Bu hastalıktan şikayetçi hastalar bir sebep olmaksızın bazı fiziksel şikayetlere sahiptir. Bahsettikleri ağrıları gerçekten yaşarlar ama nedeni psikolojiktir.

Meresa Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Meresa 50 mg içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabiliyor. İşte Meresa yan etkileri:

 • Oturma ya da yatma pozisyonundan ayağa kalkıldığında ortaya çıkan baş dönmesi,
 • Emzirme dönemi dışında meme uçlarından süt gelmesi, memede büyüme,
 • Adet kanamalarının kesilmesi,
 • Kilo alma,
 • Kadında cinsel istek kaybı,
 • Erkekte cinsel gücün azalması, sertleşme bozukluğu,
 • Uyuşukluk,
 • Herhangi bir nedenle yapılan kan tahlilinde karaciğer enzim düzeylerinde artış bildirilirse,
 • Kızarıklık ve döküntüler oluşması.

Meresa Kullananların Yorumları

Meresa Kullananların Yorumları yapan hastalar bu ilacın genelde faydalı olduğunu söylemektedir. Fakat her ilacın kişiden kişiye göre farklılıklar gösterdiğini unutmayın. Doktorunuz önerirse kullanmaya başlayın ve doktor tavsiyelerine dikkat edin. İşte o kullanıcı yorumları;

İlaç gayet iyi geliyordu fakat bir süre sonra göğüsten süt gelmesi sebebiyle doktor kontrolünde bıraktım.

Kullanıcı yorumu

İlacı 4 yıldır kullanıyorum hiç bir derdimi umursamıyorum. Adeta dert savar bir ilaç.

Kullanıcı yorumu

Meresa 50 mg Kullanıcı Yorumları

İlacı kullanmadan önce Meresa 50 mg Kullanıcı Yorumlarını merak birçok kişi bulunmaktadır. Bu yüzden bizde sizler için araştırma yaptık ve kullanıcı yorumlarını derledik. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Meresa 50 mg ile başladım ve dozu yavaş yavaş arttırdım. İlk birkaç haftada uyku bozukluğu yaşadım, ancak daha sonra kendimi daha iyi hissettim. Depresyonumda büyük bir azalma gördüm ve hayatımdaki aktivitelere daha fazla katılmaya başladım.
 • Bu ilacın 50 mg dozu hayatımı değiştirdi. Ağır depresyon ve anksiyete sorunları yaşıyordum ve bu ilaç sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum.
 • ilaca ilk başladığım zaman, zihinsel bulanıklık ve hafıza problemleri yaşadım. Ancak, zamanla bu belirtiler azaldı ve Meresa’nın benim için faydalı olduğunu düşünüyorum.”

Meresa Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Meresa, bir antidepresan ilaç olan sertralin hidroklorür içeren bir ilaçtır. Bu ilacın etki süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak, genellikle Meresa’nın etkisi ilk haftadan itibaren hissedilmeye başlar. İlacın tam etkisinin ortaya çıkması ise genellikle 2-4 hafta kadar sürebilir.

Meresa, uzun süreli bir tedavi gerektiren bir ilaçtır ve düzenli olarak alınması gerekir. İlacın etkisinin tam ortaya çıkması için belirtilen doz ve süre boyunca düzenli olarak alınması gerekmektedir. Böylece Meresa Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Meresa Kilo Yapar mı?

Meresa kullanımının kilo alımına neden olması, ilacın vücuttaki serotonin düzeyini artırarak iştahı kontrol etme etkisine bağlıdır. Bazı kişiler, Meresa kullanımı sırasında iştahlarında artış ve dolayısıyla kilo alımı yaşayabilirler. Çok fazla merak edilen Meresa Kilo Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Geralgine K Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Meresa Bırakınca Ne Olur?

Meresa, vücutta serotonin seviyesini düzenleyen bir ilaçtır ve uzun süreli kullanımdan sonra ilacın aniden kesilmesi durumunda, serotonin seviyeleri hızla düşebilir ve buna bağlı olarak bırakma belirtileri ortaya çıkabilir.

Bu yüzden Meresa kullanımını aniden durdurmak yerine, doz azaltma planı yapmak ve doktorunuzun önerdiği şekilde yavaş yavaş ilacı kesmek daha uygun olacaktır. Böylece, vücuttaki serotonin seviyeleri yavaş yavaş düşecektir ve bırakma belirtileri en aza indirilebilir. Meresa Bırakınca Ne Olur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Meresa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burada sizlere Meresa ile alakalı sıkça sorulan sorulardan birkaç tanesini derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Meresa Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.9/5 - (10 Oy)
“Meresa Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?” üzerine 15 yorum
 1. Uykusuzluk veryoo ama iiii ek ilç olarak verdi doktor daha yeni aldm bi hafta oldu inş daha iyi olcam tüm hastalara acil şifalar diliyorum allhm korusun aklımızı🤲🌺

  Cevapla
 2. Bende bugun ek olarak verdi sürekli icimde sikinti var tedirginim huzursuzum endişeliyim inş fayda eder cumleten geçmiş olsun herkese

  Cevapla
 3. Benim oğlum kullanıyor.Bundan önce ine kullandı,sonra meresayı biz istedik.İlk doktorun onerdiğiydi.Farklı diger ilaclarla kullanıyordu.Şimdi meresa 200,esmaks20 kullanıyor ancak kabizligi var onun icinde dogal bir şurubu kullanıyor.Git gide iyi oluyor.

  Cevapla
 4. bende kullanıyorum süper bı ilaç uyku pırablemim vardı huzursuzluk vardı 2hafta oldu kulanali çok iyi geldi butün hastalarımıza şifa olsun inşallah 🤲

  Cevapla
 5. benim oğlumda 8 gündür kullanıyor şuan daha iyi merasa iyi geldi herkese acil şifalar dilerim

  Cevapla
Yorum yapın