Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Raneks Kullananlar Yorumları – Ülser ve Reflüye Son!

Raneks Kullananlar Yorumları – Ülser ve Reflüye Son!

Raneks Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Mide ülseri ve reflü hastalıklarının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Mide asidini azaltarak veya engelleyerek mide dokusunun iyileşmesi için biraz zaman kazandırır. Raneks muadili Pariettir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Raneks 20 Mg Nedir? 💊

On iki parmak bağırsağı, mide ülseri ve reflü hastalığı tedavilerinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Mide koruyucu olarak iş yapar. Raneks 20 mg eczanelerde kutusunda 14 ya da 28 tane olacak şekilde satılmaktadır. Kullanım şekli ağız yoluyladır ve başka bir şekilde kullanımı yoktur. Sarı renkte ve yuvarlak bir biçimde görünmektedir. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Raneks 20 Mg Ne İşe Yarar?

Raneks 20 Mg Ne İşe Yarar?
Raneks 20 Mg Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Raneks Ne İşe Yarar? Çok aratılmaktadır. Bu ilaç mide asidinin fazla salgılanmasını düzenler ve ona göre azaltır. Bunun yanında mide ülseri rahatsızlığının tedavisinde, reflü hastalığının uzun süreli tedavisinde ve on iki parmak bağırsağı ülserinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Raneks Ne İçin Kullanılır?

Raneks mide ülseri sonucu ortaya çıkan ağrıyı geçirmede oldukça iyi bir ilaçtır. Fakat doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayınız. Bununla birlikte Zollinger-Ellison Sendromunun tedavisinde, orta dereceli ve şiddetli reflü sorunlarının geçirilmesinde kullanılmaktadır. Raneks Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Raneks Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen doktorunuza başvurunuz. Ve ilacı kullanmayı bırakınız. Raneks 20 Mg Yan Etkileri şu şekildedir;

 • Uykusuzluk
 • Göğüs ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Enfeksiyonlar
 • Mide ağrısı
 • Sırt ağrısı

Raneks 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Özellikle Raneks 20 Mg Kullanıcı Yorumları genel olarak olumludur. Fakat bazı hastalarda yan etkiler görüldüğü için olumsuz yorumlarda mevcuttur. Karşınızda Raneks Kullananların Yorumları sizlerle;

İyi bir muadil mide ilacıdır. Mide koruyucu da diyebiliriz ben çok yararını gördüm.

Kullanıcı Yorumu

Mide ilacıdır ve mide sorunlarına iyi gelmektedir. Gastrit sorunumu iyi şekilde geçirdi, doktorunuz önerdiyse gastrit sorunu olanlara bu ilacı öneririm.

Kullanıcı Yorumu

Bu ilacı kullandıktan sonra karnım ağrımaya başladı, hiçbir işe yaramıyor.

Kullanıcı Yorumu

Raneks Kullananların Yorumları

Raneks Kullananların Yorumları
Raneks Kullananların Yorumları

Özellikle on iki parmak bağırsağı, mide ülseri ve reflü hastalığı tedavilerinde oldukça sık reçete edilen Raneks, ülkemizde de birçok hastalığa çözüm olarak kullanılmaktadır. Durum böyle olunca da hakkında birçok yorum bulunmaktadır. İşte hem olumsu hem olumsuz belirlediğimiz bazı Raneks Kullananların Yorumları:

 • Boğaz şikayetimden dolayı doktorum verdi. Reflü ilacıymış bu kullanmalı mıyım?
 • Endoskopiye giren biri olarak bana çare olan tek ilaç bu oldu.
 • Rabiza muadili olarak doktorumun verdiği ilaç.

Raneks Muadili

Referans alınan Raneks ilacının etken maddesi sebebiyle aynı dozda aynı farmasötik şekilde kullanılmasıyla birlikte eş değer etkiyi yapan yani Raneks Muadili olan ilaçlar şu şekildedir.

 • DERAZOL
 • DEXRIDON
 • PARIET
 • PATRIL
 • PEPTYRA
 • PRABEX
 • RABELIS
 • RABIZA

Raneks 20 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Raneks Fiyat 48 TL‘dir. İlacı alırken lütfen kullanılmamış olduğundan ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Lercadip 20 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Raneks kullananların yorumları hakkında sık sorulan soruları derledik. Sizin de sormak istediklerini alt kısımdan sormayı unutmayınız. Cevaplayacağız.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Raneks Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.5/5 - (8 Oy)
“Raneks Kullananlar Yorumları – Ülser ve Reflüye Son!” üzerine 7 yorum
 1. Ulan Mide Şifası İçin Kullanılan İlacın Yan Etkisi Mide Ağrısı Bi İşe Yaramaz sıkıştırılmış Tozdur Ranex

  Cevapla
  • Merhaba ben bu ilacı 2 gün önce kullandım ama çok ağrı yaptı bıçak batar gibi batıyor sizde de öyle oldumu birşeye çevirdimi sizde

   Cevapla
 2. Gastroenteroloji uzmanı bu ilacı yazdı Ne uyku düzenim kaldı nede iyileştirici bir etkisi. Bir ayda üç defa da enfeksiyon yaşayıp uçuklanma acısı çektim dudaklarımda.

  Cevapla
 3. Herhangi bir mide şikayetim yoktu, ferritinim düşük olduğu için endoskopi ve kolonoskopi yapılmasına karar verildi, yapılan işlemden sonra doktor Raneksi önerdi ama ben kullanamadım, çünkü bilisterden tableti çıkardığım anda çok pis bir koku oluştuğu için ilacı içmek istemedim

  Cevapla
 4. Merhabalar, ortopediye gittim kuyruk sokumu eğriliğim çıktı ve doktor bana raneksi verdi içindekileri okuduğumda mide ile alakalı, yanlış verme ihtimali varmı yada bu ilaç kuyruk sokumu için kullanılıyor mu

  Cevapla
Yorum yapın