Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Perebron Öksürüğü Artırır Mı? – Perebron Şurup Kaç Yaş İçin?

Perebron Öksürüğü Artırır Mı? – Perebron Şurup Kaç Yaş İçin?

Perebron öksürük şurubu, öksolamin fosfat adlı etken maddeyi içeren etkili bir tedavi seçeneğidir. Bu şurup, 120 ml’lik renkli cam şişelerde sunulmaktadır ve olarak kırmızı berrak bir renge sahiptir. Kullanımı için 5 ml’lik ölçekleme aparatı da ambalaj içerisinde bulunmaktadır. Her ne kadar öksürük şurubu olarak bilinse de Perebron öksürüğü artırır mı soruları merak ediliyor.

Bu özel formülasyon, öksürük rahatsızlıklarının hafifletilmesine yönelik olarak tasarlanmıştır. Perebron öksürük şurubunun ruhsat sahibi Angelini İlaç San. ve Tic. A.Ş’dir ve üretimi İstanbul Edirnekapı’daki Santa Farma İlaç Sanayi tesislerinde gerçekleştirilmektedir.

Perebron Öksürüğü Artırır Mı?
Perebron Öksürüğü Artırır Mı?

Perebron Yan Etkileri

Ayrıca Perebron her ilaçta olduğu gibi bazı yan etkilere sahiptir. Ancak bu yan etkiler genelde geçici olarak ortaya çıktığı için endişelenmeye gerek yoktur. Perebron öksürük şurubunun yan etkileri şunlardır.

  • En sık rastlanan yan etkisi, ağızda his kaybı olarak gözlenir.
  • Özellikle mide hassasiyeti olan bireylerde aç karnına alındığında, bulantı, kusma, mide ekşimesi ve sindirim sistemi hareketlerinde artış gibi etkiler meydana gelebilir.
  • Nadir durumlarda ise çocuklarda halüsinasyonlar veya görsel algıda değişiklikler gibi etkilere yol açabilir.

Perebron Şurup Kaç Yaş İçin?

Ayrıca Perebron öksürüğü artırır mı sorusu ile beraber, Perebron kaç yaş için kullanılır sorusu da önemlidir. Perebron öksürük şurubu, 6 yaşın altındaki çocuklar için reçete yazılmayan bir ilaçtır. Bu sebeple, 6 yaş altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Bu şurubun bebeklerde halüsinasyonlara neden olabileceği bilinmektedir.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
Bebeklerde Aferin Şurup Kullananlar – Bunlara Dikkat !

6 yaş üzeri, doktor ya da eczanecinin de izniyle bu öksürük şurubunu kullanmak mümkündür. Ancak kullanmak isteyen kişinin Oksolomin alerjisi olmamalıdır. Doktor reçetesinde, kişinin hangi dozda alacağı belli olur. Zira, yetişkin ve çocuklar için önerilen doz miktarı farklıdır. Bu bilgiler kapsamında, Perebron 6 yaş üzeri çocuk ve yetişkin bireyler için uygundur.

Perebron Öksürüğü Artırır Mı?

Özellikle Perebron öksürüğü artırır mı sorusu, pek çok kişi tarafından yanlış cevaplara sürüklenmektedir. Perebron, öksürüğü artırmayan bir ilaçtır. Eğer bir hasta, Perebron kullanmaya başladıktan sonra öksürük şikayetleri artmışsa, muhtemelen hastalığın şiddetinin artmasından kaynaklanmış olabilir. Çünkü Perebron’ün yan etkileri arasında öksürük bulunmamaktadır.

Perebron, üst solunum yolları hastalıklarında tek başına kullanılmamalıdır. İlacın temel işlevi, boğazdaki tahrişi azaltmak ve salgıları sulandırarak öksürüğü hafifletmektir. Ancak hastalığın tamamen tedavi edilmesi için diğer ilaçlara, uygun dinlenmeye ve beslenmeye de ihtiyaç vardır.

Perebron Şurup Kullananlar

Perebron öksürük şurubunu kullanan kişilerden bazıları, başlangıçta öksürüğü artırdığı ancak sonrasında etkili bir şekilde bastırdığına dair gözlemlerde bulunmuşlardır. Ayrıca, terleme, baş dönmesi ve bilinç bulanıklığı gibi yan etkilerin ortaya çıktığı yönünde de bildirimler mevcuttur. Bununla birlikte, genel kanı Perebron öksürük şurubunu kullananların çoğunun, ürünün öksürüğü etkili bir şekilde bastırmada yeterli olduğunu belirttiği yönündedir.

Perebron öksürük şurubu nasıl kullanılır?

Perebron öksürük şurubunun kullanım dozu, çocuk ve yetişkin bireylere göre farklılık gösterir. Genel olarak tok karna, sulandırarak içilmesi önerilir. Hamile, emziren kadınlar ve belirli yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir.

Perebron öksürük şurubu reçetesiz alınır mı?

Perebron öksürük şurubu reçete ile alınabilir. Ancak kullanım dozu ve miktarı gibi tavsiyeler, doktor veya eczaneci tarafından belirlenmelidir.

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan Ana Sayfamıza Göz Atın! 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın