Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Spermin Cilde Faydaları

Spermin Cilde Faydaları

Spermin Cilde Faydaları en çok aratılanlar arasındadır. Sperm, testislerde bulunan seminifer tübüllerde üretilen erkek üreme hücresine verilen isimdir. Meni sıvısının cilde uygulanmasının M.Ö 1000’li yıllarda Mısır ve Orta Asya’da sıkça görüldüğüne dair yazılara ve makalelere rastlayabilirsiniz. o yıllarda kadınlar için, partnerlerinin spermlerini ciltlerine sürmelerinin ve yutmalarının bir görenek olduğundan ve bu olayın ömür uzattığından bahsedilir.

Ancak yıllarda işe yarayıp yaramadığına dair bizlere kalmış bir kayıt bulunmuyor. Bu yazımızda sizlere bu yöntemin işe yarayıp yaramadığı hakkında bilgi vermek amacıyla önemli noktalara değindik.

Erkek Sperminin Faydaları

Sperm cilde iyi geliyor, veya sperm yutmak sağlığa oldukça faydalıdır tarzı sayısız şeyler duyuyoruz. Peki bunlar doğru mu? işte sperm hakkında pek bilinmeyenler ve erkek sperminin faydaları;

  • Ciltte kolojeni arttırarak cilde parlaklık kazandırır. böylece kişinin daha genç yaşta görünmesini sağlar.
  • İçerisinde C, B12, bazı enzimler ve hatta cinsel sorunları düzeltmeye yardımcı olabilecek amino asitler ve kasları kuvvetlendirmeye yarayacak olan kreatin maddesi barındırıyor.
  • TGE Beta denilen ve kadınların sindirim sistemini düzenlemede yardımcı ve kanserden koruyan bir madde daha içeriyor.
  • Cilde yumuşaklık kazandırır ve parlaklık verir.
  • Kilo vermeye yardımcı olur.
  • İçinde bulundurduğu kalsiyum ve çinko dolayısıyla diş çürüklerinin engeller.
  • Yüze uygulandığında kırışıklıkların önüne geçer.
  • Kas yapıcı ve koruyucu etkisi vardır.

Eğer dilerseniz Dienille Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sperm Cilde İyi Gelir mi?

Sperm, erkek testislerinde üretilen ve üremeyi sağlayan sıvıdır. Peki bu sıvı yani sperm cilde iyi gelir mi?

Sperm Cilde İyi Gelir mi?
Sperm Cilde İyi Gelir mi?

Testislerdeki üretimi önemlidir çünkü testislerin sıcaklığı ortalama vücut sıcaklığından 5 ila 7 derece daha düşüktür. Bu, spermin daha uzun süre ve daha sağlıklı saklanması için doğru koşulları yaratır (elbette gelecekte kullanım için). İnsan spermi protein, C ve B12 vitaminleri ve çeşitli faydalı amino asitler ve enzimler açısından zengindir. Yetişkin erkeklerde ortalama sperm üretim süresi 12 ila 14 hafta arasında değişmektedir. Bu bile aslında bize meninin içeriği hakkında ipuçları veriyor. Vücutta başka hiçbir madde bu kadar uzun sürede üretilmemekte.

Bunun yanında spermin yüze faydaları da göz ardı edilecek cinsten değildir. Ayrıca birçok araştırma spermin cilde iyi geldiğini, birçok faydası olmasına rağmen neredeyse hiçbir yan etkisi veya zararının bulunmadığını belirtir.

Spermi Yutmanın Faydaları Nelerdir?

En çok merak edilenler arasında olan Spermi Yutmanın Faydaları Nelerdir? veya Sperm Yutmak Faydalı mıdır? sorularına siz de cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte sperm yutmanın faydaları;

Spermin ağızdan yani oral yolla alınarak yutulması konusunda geçmişten bugüne birçok araştırma yapılmıştır. Bunların büyük bir spermi yutmanın herhangi bir yararı olmadığı yönündedir. Ancak küçük bir kısmı, insan sperminin bol miktarda protein içermesinden dolayı, ciddi manada kas yapıcı ve koruyucu bir fayda sağladığını savunmaktadır.

Spermin Cilde Faydaları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın