Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Vasoxen Kullananlar Yorumlar – Hipertansiyona Çözüm!

Vasoxen Kullananlar Yorumlar – Hipertansiyona Çözüm!

Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan ve yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılan Vasoxen ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Bu tarz merak edilen ilaçlar hakkında bilgi almak için kullananlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Vasoxen Nedir?

Vasoxen, yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılır. Tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilen bu ilaç, bir Türk markasıdır . Tansiyonunuzu düşürmek, felç veya kalp krizi geçirme şansınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Vasoxen, beta bloker adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Kan akışını iyileştirmek ve kan basıncını düşürmek için kan damarlarını gevşeterek ve kalp atış hızını yavaşlatarak çalışır.

Vasoxen Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç yüksek tansiyon tedavilerinde oldukça reçete ediliyor. Yüksek tansiyon yaygın bir durumdur ve tedavi edilmediğinde beyne, kalbe, kan damarlarına, böbreklere ve vücudun diğer kısımlarına zarar verebilir. Bu organların hasar görmesi kalp hastalığına, kalp krizine, kalp yetmezliğine, felç, böbrek yetmezliğine, görme kaybına ve diğer sorunlara neden olabilir. 

Vasoxen kullanımı konusuna ek olarak, yaşam tarzı değişiklikleri yapmak da tansiyonunuzu kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bu değişiklikler, yağ ve tuz oranı düşük bir diyet yemeyi, sağlıklı bir kiloyu korumayı, çoğu gün en az 30 dakika egzersiz yapmayı, sigara içmemeyi ve ölçülü alkol kullanmayı içerir. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vasoxen Yan Etkileri Yorumlar

Vasoxen Yan Etkileri Nelerdir
Vasoxen Yan Etkileri Yorumlar

Bu ilaç kullanıldığında genellikle aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir. Vasoxen Antibiyotik Kullananlar Yorumlar dikkate alındığında bu gözlemleniyor. Bu yan etkilerden herhangi biri oluşur ve uzun sürerse, kesinlikle doktorunuza danışmalısınız:

 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
 • Zayıflık
 • Baş dönmesi
 • İshal
 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • Uykuya dalmada veya uykuda kalmada zorluk
 • Ellerde, kollarda, ayaklarda veya bacaklarda uyuşma, yanma veya karıncalanma
 • Kan basıncında düşme
 • Böbrek fonksiyonlarında bozulma
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Döküntü veya kaşıntı gibi cilt reaksiyonları

Özellikle vasoxen kullananlar yorumlar incelendiğinde yukarıdaki yan etkilerin yaşandığı gözlemlenmiştir. Siz de bu tarz yan etkiler yaşadıysanız yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Vasoxen Kullananlar Yorumlar

Bu ilacı kullanan ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

“Bir kaç haftadır ilacı alıyorum. yüksek tansiyonum oldukça düzeldi. Fakat son iki gündür sabaha karşı öksürük sorunuyla uyanıyorum.”

Kullanıcı Yorumu

“Sürekli başımı döndüren ilaç. Sanki dünya altımdan kayıyormuş hissiyatı yaptı bende “

Kullanıcı Yorumu

“3 haftadır Vasoxen kullanıyorum. ve kalbimdeki garip hareketler neredeyse yok oldu. Oldukça etkili ve başarılı bir ilaç”

Kullanıcı Yorumu

Vasoxen, benim yüksek kan basıncımı kontrol altına almama yardımcı oldu ve bu sayede daha iyi hissediyorum.

Kullanıcı Yorumu

Yukarıdaki Vasoxen Kullananlar Yorumlar dışında diğer yapılan gerçek kullanıcı yorumları şu şekildedir:

 1. Vasoxen, ağrı kesici olarak oldukça etkiliydi.Kısa sürede ağrılarımı hafifletti ve yan etkileri neredeyse hiç yoktu.
 2. Vasoxen’in etkisi biraz yavaş oldu.İlaç, ağrılarımı hafifletmek için birkaç saat alması gerekti ve yan etkileri hafifti, ancak daha hızlı bir etki bekliyordum.
 3. Doktorum, ilacı düzenli olarak almam gerektiğini ve düzenli tansiyon ölçümleri yapmam gerektiğini söyledi.

Vasoxen Plus 5/12.5 Kullanıcı Yorumları

Vasoxen Plus 5/12.5, iki aktif bileşen olan valsartan ve hidroklorotiyazid içeren bir ilaçtır. Valsartan, bir angiotensin II reseptör antagonistidir ve kan damarlarının genişlemesine yardımcı olarak kan basıncını düşürür. Hidroklorotiyazid ise, idrarda su ve tuzun atılımını arttırarak kan basıncını düşürmeye yardımcı olan bir tiazid diüretiktir.

Vasoxen Plus 5/12.5 Kullanıcı Yorumları:

 • laç kan basıncını düşürdüğü için daha rahat hissettim.
 • Bazı yan etkiler, özellikle baş dönmesi veya halsizlik gibi durumlar yaşadım.
 • İlaç düzenli olarak alınması gereken bir ilaç olduğu için, zamanlama ve dozaj konularında dikkatli olmak zorundaydım.
 • İlaç, yüksek kan basıncının kontrol altına alınmasına yardımcı oldu, ancak sağlıklı bir yaşam tarzı değişiklikleri yapmak da önemliydi.

Vasoxen 10 mg Kullanıcı Yorumları

Olumlu ve olumsuz olmak üzere birçok Vasoxen 10 mg Kullanıcı Yorumları bulunmaktadır. Sizin için aralarından önemli olabileceğini düşündüğümüz yorumları derledik:

 • Annemde yüksek tansiyon olduğu için doktorumuz önermişti, kullanmaya başladık ve faydasını görüyoruz.
 • Hastalığımın ilerlememesi için kullanıyordum fakat yan etkileri görmeye başladım.
 • Bir aydır kullanıyorum son birkaç gün hariç etkisini çok gördüm.
 • Kesinlikle yüksek tansiyonunuza iyi gelen etkili bir ilaç.

Vasoxen Plus Kullanıcı Yorumları

Vasoxen Plus Kullanıcı Yorumları
Vasoxen Plus Kullanıcı Yorumları

Her insanda oluşan yan etkilerin farklı olduğunu belirtelim. Bu Vasoxen Plus Kullanıcı Yorumları teşhis olarak kullanılamaz. Yalnızca sizin ilaç hakkında fikir edinmenizi sağlar. Bunu hatırlattıktan sonra yaşanan kullanıcı yorumlarına geçelim.

Kullanıcılar Vasoxen Plus kullandıktan sonra genel olarak hipertansiyon sorununun geçtiğini belirtmişlerdir. Ancak ciddi yan etkilerinin görüldüğünü söylemek de mümkün. Bu yüzden kullanırken olağan dışı yan etkiler görüldüğünde kesinlikle doktorunuzla iletişime geçmenizi öneriyoruz.

 1. Vasoxen benim için harika çalıştı.Kullandıktan kısa bir süre sonra, ağrılarım azaldı ve hareketlerim daha rahat hale geldi.
 2. Maalesef Vasoxen benim için işe yaramadı.Belirtilerimde bir iyileşme gözlemleyemedim ve yan etkileri oldukça rahatsız ediciydi.
 3. Vasoxen’in yan etkileri çok şiddetliydi.İlaç, ağrılarımı hafifletti, ancak baş dönmesi ve mide bulantısı gibi yan etkileri beni oldukça rahatsız etti.

Vasoxen Ne Zaman Alınmalı?

Vasoxen’i doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam doz talimatları için ilacın üzerindeki prospektüsü kontrol edin.

 • Vasoxen’i aç veya tok karnına ağızdan alın.
 • Vasoxen’den en iyi şekilde yararlanmak için düzenli bir şekilde kullanın. Vasoxen’i her gün aynı saatte almak, onu almayı hatırlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Hiçbir dozu kaçırmayın.
 • Vasoxen’i doktorunuzla konuşmadan aniden kesmeyiniz. Artmış yan etki riskiniz olabilir. Kesmeniz veya yeni bir ilaç eklemeniz gerekirse, doktorunuzun dozunuzu kademeli olarak düşürmesi gerekebilir.
 • Bir doz Vasoxen’i kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz kesinlikle almayınız.

Vasoxen Doz Kullanımı

Vasoxen dozu hastanın ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmelidir. Çoğu hasta için önerilen başlangıç ​​dozu, monoterapi olarak veya diğer ajanlarla kombinasyon halinde, aç veya tok karnına günde bir kez 5 mg’dır. Kan basıncının daha da düşürülmesi gereken hastalarda doz 2 haftalık aralıklarla 40 mg’a kadar yükseltilebiliyor. Daha sık bir doz rejiminin faydalı olması olası değildir.

Ancak tüm Vasoxen Doz Kullanımı burada yer almıyor. Doktorunuz size hangi dozun sizin için uygun olduğunu söyleyecektir. Dozunuz, formunuz ve ne sıklıkta alacağınız aşağıdakilere bağlı olarak değişecektir:

 1. yaşınız
 2. hastalık seviyeniz
 3. sahip olduğunuz diğer tıbbi etkenler
 4. ilk doza nasıl tepki verdiğiniz

Vasoxen Muadili İlaçlar

 • BIVOL
 • BLOXER
 • CROMTOL
 • NAKSEN
 • NEBIWORLD

Vasoxen Panik Atak

Özellike bu ilaç panik atak tedavisinde de oldukça sık kullanılıyor. Korku, kaygı ve endişe sorunlarıyla baş edemeyen insanlar Vasoxen kullanmaya başladıktan sonra sorunlarının hafiflediğinden bahsetmiştir.

Vasoxen Nabız Düşürür Mü?

Vasoxen maddeleri, kan basıncını düşürmek için kullanılan ilaçtır. Ebivolol, kalp atış hızını yavaşlatarak ve kan damarlarını genişleterek kan basıncını düşürür. Hidroklorotiyazid ise, vücuttan sodyum ve suyun atılmasını artırarak kan hacmini azaltır ve kan basıncını düşürür. Bu nedenle, Vasoxen kullanımı nabız düşürebilir.

Sonuç

Vasoxen kullananların yorumlarına göre, ilaç genellikle etkili bir şekilde kan basıncını düşürmekte ve kalp rahatsızlıklarının semptomlarını azaltmaktadır. Bazı kullanıcılar baş ağrısı, baş dönmesi ve yorgunluk gibi yan etkilerden şikayetçi olsalar da, çoğu kullanıcı ilacın faydalarının yan etkilerden daha ağır bastığını düşünmektedir. Bununla birlikte, herkesin vücudu ilaca farklı tepki verebileceğinden, Vasoxen’i kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Vasoxen Hakkında Tüm Sorular

Son olarak Vasoxen Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Nicorette Bant Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

4/5 - (4 Oy)
“Vasoxen Kullananlar Yorumlar – Hipertansiyona Çözüm!” üzerine 21 yorum
 1. Merhaba vasoxen ilaç yazıldı doktor tarafından tansiyon sorunum ve kalp atışında hızlılık var inşallah iyi gelir

  Cevapla
 2. Vasoxen 5 mg. sabah çeyrek, akşam çeyrek kullanıyorum fakat tansiyonum düzeldi, nabizim 50 – 60 Lara kadar düştü bu beni halsiz bırakıyor.

  Cevapla
 3. Yaklasik 7 aydir kullaniyorum. Fazla kilo ve yuksek tansiyon problemlerimden dolayi basladim. Kilo verdim ve ilac sayesinde tansiyonum da kontrole girdi, karsilastigim tek yan etki bas agrisi oldu. Ila. Alimini hergun gece saatlerine aldim, bas agrisi olsa bile buyuk ihtimalle gece uyku zamanima denk geliyor, hissetmiyorum. Ilaci almaya basladigimdsn beri iki uc gunde bir olan bas agrilarimdan da kurtuldum. Yuksek tansiyonmus sebebi bas agrilarimin. Gunluk yarim dozs indirdik. O selilde devam ediyorum. Birkac kilo daha fazlam var, onlari da verdikten sonra doktor kontrolunde birakmayi yada en azindan ceyrege indirmeyi umuyorum. Herkese gecmis olsun

  Cevapla
 4. Bu ilacı annem kullanmaya başladıktan sonra aşırı terleme oldu ve halen devam ediyor bu sorun yaşayan bizim gibi olan varmı nasıl bı yol izlemeliyiz

  Cevapla
  • Beş altı gün tansiyon için kullandım ilacı içince tansiyonum daha yükseldi doktora gittim böyle bi şey olmaması lazım dedi değiştirdi LERCADIP 20 mg yazdı öbür içtiğim 5 mg hayatımı alt üst etti bunun dozu 3 kat fazla daha içmedim çok yükselirse iç dedi kısacası bunun dozu yüksek korkuyorum içmeye önceden kullandığım Telvis pulus bütün verdi doktor rahatsızlık verdi yarım içiyorum oda arada sırada migren gibi şiddetli baş ağrısı yaptı olmazsa başka doktora giderim derman bulana kadar Allah herkese şifa versin

   Cevapla
 5. Vosexen kullanıyorum 3 gündür yüksek tansiyon icin …Acaba kaç günde veya kaç haftada etkisini gösterir…yavas yavasmi düşer bir bilgi verirmisiniz

  Cevapla
  • Ben de yeni başladım bu ilaca,işe yaradı mı sizde? Kaç günde etki etti acaba.Benim 14 gün oldu fakat kalp atişlarimi duşürdü sadece tansiyon 140/100 lere çıkıyor yine ?

   Cevapla
   • Çok geçmiş olsun, ilaç etkisini ancak 1 ayda etkin olarak gösteriyor, biraz daha sabredin, düzelir inşallah.

  • Sabret çok güzel ilaç..
   Zamanla vücut alışıyor,ve şikayetlerin geçer…
   Bana zamanla çok iyi geldi.
   Tansiyonum düzeldi..
   Sadece sabret aynı gün kullan hergün..

   Cevapla
 6. Tansiyon ilacı kullanırken gece baş ağrılarım vardı tansiyonum yükseliyordu drrum vadoxen verdi
  akşamları almaya başladım 4 cü günden sonra tansiyonum 90/45 kadar nabzım 50 kadar düştü halsizlik basladi baş ağrılarım yok ama diger konularda ne yapsam bilemedim .

  Cevapla
  • Geçmiş olsun vasoxeni akşam aldığınızı belirtmiştiniz neden akşam alıyorsunuz daha iyi etki ediyorsa bende akşam alayim beni bilgilendirirseniz sevinirim Allaha emanet olun

   Cevapla
 7. Vasoxen 10mg yeni başladım akşamları kullanıyorum sabah başka bir tansiyon ilacı kullanıyorum bir kaç kez başağrısı ile uyanıyorum acaba devamlı böylemi olacak yoksa vücut alışana kadarmı olur merak ediyorum herkese çok geçmiş olsun

  Cevapla
 8. Tansiyon olan kişiler tuz şeker hamurlu ürünlerden cola gibi asitli ürünler konserve paket edilmiş tüm çikolata goflet türü kızarmış patates hamburker sakat at eti sigara alkol uzak dursun.Bu demekki sizde karaçiğer yağlanma ,böbreklerde sorunlar ve damar yollarında tıkanıklık başlamış,sağlıklı akdeniz mutfağı,günde 10 dk en az sabah yürüyüşü ,,yani 3-1 mide boş olacak …yoksa haplar uzun yıllar devemlı kullanmak ,böbrekelere bağlı bir çok hastalığa davet ediyor .ve 50 den sonra hastane hastane dr peşinde sağlık için mucadele

  Cevapla
 9. Ben de Vasoxen plus 5mg yarim tablet on gündür kullanıyorum. Sabahları alıyorum.Nabzım sabitken doksan, yüz atardı .Yetmişlere indi fakat tansiyonum 10 a 6 larda.Baş dönmesi olmasa da, uzaydaymış hissi veriyor.Gevşeklik halsizlik var.Geceleri midem bulanıyor bilmiyorum ilaçla mı ilgili

  Cevapla
 10. MERHABALAR GITTIGIM DR BANA BU ILACI VERDI 3 HAFTA OLDU BAS DONMESI OLUYOR GENELDE AMA TANSIYONUMU DUSURMEDI AMA NABIZI DUSURDU BIRAZ DAHA KULLANIP DR GITMEYI DUSUNUYORUM ESKI ILACIM TARKA FORTE IDI BUARADA

  Cevapla
Yorum yapın