Vasoxen Kullananlar Yorumlar

Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan ve yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılan Vasoxen ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bu tarz merak edilen ilaçlar hakkında bilgi almak için kullananlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Vasoxen Nedir?

Vasoxen, yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılır. Tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilen bu ilaç, bir Türk markasıdır . Tansiyonunuzu düşürmek, felç veya kalp krizi geçirme şansınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Vasoxen, beta bloker adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Kan akışını iyileştirmek ve kan basıncını düşürmek için kan damarlarını gevşeterek ve kalp atış hızını yavaşlatarak çalışır.

Vasoxen Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç yüksek tansiyon tedavilerinde oldukça reçete ediliyor. Yüksek tansiyon yaygın bir durumdur ve tedavi edilmediğinde beyne, kalbe, kan damarlarına, böbreklere ve vücudun diğer kısımlarına zarar verebilir. Bu organların hasar görmesi kalp hastalığına, kalp krizine, kalp yetmezliğine, felç, böbrek yetmezliğine, görme kaybına ve diğer sorunlara neden olabilir. 

Vasoxen kullanımı konusuna ek olarak, yaşam tarzı değişiklikleri yapmak da tansiyonunuzu kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bu değişiklikler, yağ ve tuz oranı düşük bir diyet yemeyi, sağlıklı bir kiloyu korumayı, çoğu gün en az 30 dakika egzersiz yapmayı, sigara içmemeyi ve ölçülü alkol kullanmayı içerir. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vasoxen Yan Etkileri Nelerdir?

Vasoxen Yan Etkileri Nelerdir
Vasoxen Yan Etkileri Nelerdir

Bu ilaç kullanıldığında genellikle aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir. Vasoxen Antibiyotik Kullananlar Yorumlar dikkate alındığında bu gözlemleniyor. Bu yan etkilerden herhangi biri oluşur ve uzun sürerse, kesinlikle doktorunuza danışmalısınız:

 • baş ağrısı
 • yorgunluk
 • zayıflık
 • baş dönmesi
 • ishal
 • mide bulantısı
 • karın ağrısı
 • uykuya dalmada veya uykuda kalmada zorluk
 • ellerde, kollarda, ayaklarda veya bacaklarda uyuşma, yanma veya karıncalanma

Vasoxen Kullananlar Yorumlar

Bu ilacı kullanan ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

“Bir kaç haftadır ilacı alıyorum. yüksek tansiyonum oldukça düzeldi. Fakat son iki gündür sabaha karşı öksürük sorunuyla uyanıyorum.”

Kullanıcı Yorumu

“Sürekli başımı döndüren ilaç. Sanki dünya altımdan kayıyormuş hissiyatı yaptı bende “

Kullanıcı Yorumu

“3 haftadır Vasoxen kullanıyorum. ve kalbimdeki garip hareketler neredeyse yok oldu. Oldukça etkili ve başarılı bir ilaç”

Kullanıcı Yorumu

Vasoxen Ne Zaman Alınmalı?

Vasoxen’i doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam doz talimatları için ilacın üzerindeki prospektüsü kontrol edin.

 • Vasoxen’i aç veya tok karnına ağızdan alın.
 • Vasoxen’den en iyi şekilde yararlanmak için düzenli bir şekilde kullanın. Vasoxen’i her gün aynı saatte almak, onu almayı hatırlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Hiçbir dozu kaçırmayın.
 • Vasoxen’i doktorunuzla konuşmadan aniden kesmeyiniz. Artmış yan etki riskiniz olabilir. Kesmeniz veya yeni bir ilaç eklemeniz gerekirse, doktorunuzun dozunuzu kademeli olarak düşürmesi gerekebilir.
 • Bir doz Vasoxen’i kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz kesinlikle almayınız.

Vasoxen Doz Kullanımı

Vasoxen dozu hastanın ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmelidir. Çoğu hasta için önerilen başlangıç ​​dozu, monoterapi olarak veya diğer ajanlarla kombinasyon halinde, aç veya tok karnına günde bir kez 5 mg’dır. Kan basıncının daha da düşürülmesi gereken hastalarda doz 2 haftalık aralıklarla 40 mg’a kadar yükseltilebiliyor. Daha sık bir doz rejiminin faydalı olması olası değildir.

Ancak tüm Vasoxen Doz Kullanımı burada yer almıyor. Doktorunuz size hangi dozun sizin için uygun olduğunu söyleyecektir. Dozunuz, formunuz ve ne sıklıkta alacağınız aşağıdakilere bağlı olarak değişecektir:

 1. yaşınız
 2. hastalık seviyeniz
 3. sahip olduğunuz diğer tıbbi etkenler
 4. ilk doza nasıl tepki verdiğiniz

Vasoxen Muadili İlaçlar

 • BIVOL
 • BLOXER
 • CROMTOL
 • NAKSEN
 • NEBIWORLD

Vasoxen Panik Atak

Özellike bu ilaç panik atak tedavisinde de oldukça sık kullanılıyor. Korku, kaygı ve endişe sorunlarıyla baş edemeyen insanlar Vasoxen kullanmaya başladıktan sonra sorunlarının hafiflediğinden bahsetmiştir.

Vasoxen Hakkında Tüm Sorular

Son olarak Vasoxen Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz buna benzer olan Nicorette Bant Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın