Ana Sayfa » Maaşları » Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları 2023 – Lojistik Maaşları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları 2023 – Lojistik Maaşları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları 2023 ve Lojistik Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda üniversitelerin 4 yıllık okutulan Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünden mezun olan kişiler ne iş yapar, ne kadar kazanırlar gibi incelemelerde bulunacağız. Çok kişi tarafından merak edilen konulara değineceğimiz yazımıza hiç vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları 💸

Öncelikle Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları konusuna geçmeden, ne iş yaptıklarına değinmek isteriz. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları, uluslararası ticari belgeleri tanıyan, ödeme ve teslimat formlarını prosedüre uygun uygulayan üretim, tedarik ve satış süreçlerini yöneterek gümrük yönetmeliklerini bilen ve uygulayan uzmanlar olarak tanımlanmaktadır.

Çok merak edilen Uluslararası Ticaret ve Lojistik ne kadar maaş alır? diyenler için kamu ve özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki şekilde de farklı pozisyonlarda çalışmaktadırlar. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları şu şekildedir:

PozisyonOrtalama Maaş
Kıdemli Lojistik Uzmanı18.000 TL
Uluslararası Lojistik Sorumlusu10000 TL
Lojistik Operasyon Uzman Yardımcısı8900 TL
Lojistik Uzmanı13.000 TL

Uluslararası Ticaret Maaşları 2023

Uluslararası Ticaret Maaşları
Uluslararası Ticaret Maaşları

Kamu kurumları için de maaş incelemesi yapacağımız kısma geldik. Uluslararası Ticaret ve Lojistik mezunları, KPSS puanıyla çeşitli kurumlara memur olarak atanabilmektedir. Hatta bu kurumların başında Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü bulunmaktadır. En düşük ne yazık ki 80 civarı puanla atama yapılmaktadır. Uluslararası Ticaret Maaşları için liste şu şekildedir:

  • Yeni atanan Uluslararası Ticaret Maaşları : 9000 TL
  • Yüksek dereceli Uluslararası Ticaret Maaşları : 16.000 TL

Ayrıca dilerseniz Turizm ve Otel İşletmeciliği Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Lojistik Bölümü Maaşları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün dışında bir de Lojistik bölümü okutulmaktadır. 2 yıllık yani ön lisans bölümler arasında bulunmaktadır. Yaptıkları işler, maaşları farklıdır. Lojistik Bölümü Maaşları asgari ücretten başlayarak ortalama 9000 TL civarındadır.

2 Yıllık Lojistik Ne İş Yapar?

Daha çok Lojistik elemanı, Lojistik destek elemanı, Lojistik operasyon elemanı pozisyonlarında görev almaktadırlar. 2 Yıllık Lojistik Ne İş Yapar? sorusunun yanıtı ise stok yönetimi, mal kabul, sevkiyat gibi işler olmaktadır.

2 Yıllık Lojistik Maaşları

Farklı pozisyonlarda görev alabilen 2 yıllık lojistik maaşları değişkendir. Her biri için ayrı maaşlar ve görevler bulunmaktadır. Genel olarak 9500 TL civarında maaş almaktadırlar. En genel haliyle pozisyonlara göre listelediğimiz 2 yıllık lojistik maaşları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Lojistik Elemanı : 9500 TL
  • Lojistik Görevlisi : 10100 TL
  • Lojistik Operasyon Elemanı : 8700 TL

4 Yıllık Lojistik Bölümü Maaşları

Lisans bölümünüz eğer lojistik ise birçok farklı şirkette çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Özellikle de inşaat, enerji, gıda ve farklı sektörlerde iş bulabilirsiniz. Genellikle ulaşım ve taşıma alanlarında uzman olan yurtiçi ve yurtdışı sahalarında çalışan bir meslek grubudur. Şimdi 4 Yıllık Lojistik Bölümü Maaşları için listemizi inceleyebilirsiniz:

  • Lojistik Elemanı : 9800 TL
  • Lojistik Görevlisi : 10600 TL
  • Lojistik Operasyon Elemanı : 8900 TL

Son olarak Uluslararası Ticaret Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın