Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Duphaston Kullananlar Yorumları – Zayıflama veya Kilo Yapar Mı?

Duphaston Kullananlar Yorumları – Zayıflama veya Kilo Yapar Mı?

Duphaston Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan adet bozukluklarını gidermek için kullanılan Duphaston, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız. Bu tarz merak edilen ilaçlar hakkında bilgi almak için kullananlar kategorimize göz atabilirsiniz.

Duphaston Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Duphaston Tablet sentetik bir progestojendir ve kadınlık hormonu olan progesterona benzer bir etkiye sahiptir. Kadınlarda hormon eksikliğinden kaynaklanan adet bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca düşük veya kürtaj riskini azaltmak için kullanılır. Bu ilacın 18 yaşın altındaki hastalarda kullanılması önerilmez.

Duphaston 10mg Tablet kadın kısırlığını tedavi eder, ağır olağandışı adet kanaması veya ağrı gibi çeşitli adet sorunlarını ve ayrıca düzensiz adet dönemleri, adet öncesi sendromu (PMS) ve endometriozis gibi sorunları giderir. Menopoza girmeden önce adetlerin durması durumunda normal adet döngülerini de eski haline getirir.

Duphaston Kullananlar Yan eEkileri

Her ilaçta olduğu gibi Duphaston‘da da çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Kullananların yorumları bu yan etkileri sık sık yaşadıklarını dile getirmişlerdir. Biz de bunları sizler için listeledik. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • Kusma
 • İshal
 • Kuru ağız
 • Hazımsızlık
 • Döküntü
 • Kaşıntı
 • kurdeşen
 • Öksürük
 • Meme ağrısı
 • Depresyon
 • Ruh hali
 • Uykuya dalmada zorluk
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Uyuşukluk
 • Kilo alma veya verme

Duphaston Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği doz ve sürede alınız. Bir bütün olarak yutun. Çiğnemeyin, ezmeyin veya kırmayın. Duphaston 10mg Tablet aç veya tok karnına alınabilir, ancak belirli bir zamanda alınması daha iyidir.

Buna benzer olarak Fulsac Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Duphaston Kullananlar Yorumları

Bu ilacı kullanan ve çeşitli kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili bir ilaç olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle bu ilacı bir müddet kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

“Gayet memnunum bir süredir kullanıyorum, bir sorun yok ve adetim de düzenli bir şekilde oluyor.”

Kullanıcı Yorumu

“Bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri mide bulantısı ve karın ağrısı yaptı bende. Doktorunuza danışın.”

Kullanıcı Yorumu

2023 yılında Duphaston kullananlar arasında siz de bulunuyorsanız yaşadığınız yan etkileri alttaki yorum bölümüne yazmayı unutmayınız.

Duphaston Kullanıcı Yorumları

Duphaston Kullanıcı Yorumları
Duphaston Kullanıcı Yorumları

İlaçların her insanda yaptığı etkiler farklıdır. Bu yüzden Duphaston Kullanıcı Yorumları oldukça önemlidir. Bu yorumlar sizin bu ilaca başladığınızda neler yaşayabileceğinizi tecrübe eden insanların yorumlarıdır. Ancak yine de unutmayınız ki bu yorumların tıbbi bir karşılığı yoktur. Doktorunuzun talimatlarından bu yorumlar sebebiyle çıkmayınız. İşte ünlü sözlüklerden elde ettiğimiz bazı Duphaston Kullanıcı Yorumları:

 • Yumurtalıklarımdaki kistten dolayı doktorum reçete etti. Etkisini yavaş yavaş gösteriyor.
 • Bana yan etki olarak çok fazla mide bulantısı yaptı.
 • Adet göremediğim için doktorum verdi. 3-4 gün sonra şükür regl oldum.

Duphaston Kilo Aldırır Mı?

Hem olası yan etkilerine hem de Duphaston kullananlar yorumlarına baktığımızda kilo alma ve kilo vermeye yönelik etkilerinin olduğunu görebilmekteyiz. Kimilerine bu yan etki kilo vermek olarak yansısa da kimilerine de kilo alma şeklinde yansımaktadır. Kısacası Duphaston’un yan etkisine maruz kalırsanız kilo alabilirsiniz demektir.

Duphaston Adet Söktürücü Mü?

Duphaston Adet Söktürücü Mü

Duphaston 10mg Tablet, kadınlarda adet döngülerinin düzenlenmesinde önemli bir rol oynayan progestin (kadınlık hormonu) içerir. Bunun yanında rahim zarının normal, düzenli büyümesini ve dökülmesini başlatır. Bu, progesteron eksikliğinden dolayı adet düzensizliği olan kadınlarda düzenli adetlerin oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca ağrılı veya adet gecikmesini giderir, yumurta yerleşmesini kolaylaştırır ve böylece kısırlığı tedavi eder.

Duphaston İştah Açar mı?

Duphaston’un yan etkileri arasında bulantı, baş ağrısı, karında şişkinlik gibi mide problemleri yer alabilir ancak iştah açma gibi bir etki beklenmez.

Sonuç olarak, Duphaston’un iştah açıcı özelliği yoktur; fakat herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerin doktorlarına danışarak uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almalarını tavsiye ederiz.

Duphaston Zayıflama Olur Mu?

Adet sorunu yaşayan her insanın bu sorunu çözmek için kullandığı ilaçlar vardır. Özellikle Duphaston da bu ilaçlar arasındadır. Peki bu tarz ilaçları kullanmak kilo yapar mı? Aslında dolaylı yoldan evet. Duphaston hormonları düzenlemeye yarayan bir ilaçtır. Bununla birlikte Hormonlarımız kilo konusunda oldukça etkin rol oynuyorlar. Duphaston Kullananlar Yorumları konusuna göz atıldığında seyrek yan etkileri arasında zayıflama veya kilo alma görülmüştür.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Duphaston Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

2.5/5 - (6 Oy)
“Duphaston Kullananlar Yorumları – Zayıflama veya Kilo Yapar Mı?” üzerine 7 yorum
  • Erken menepoz için verdi de um Ben ikinci kutuyu bitirdim 4 kilo verdim aşırı bulantım var dr verirken zaten zayıflatıcak seni dedi öylede oldu

   Cevapla
   • bende erken menepoz icin verdi goguslerimde hassasiyet var hormon haplari zararli gögüste kitle yapiyor ama mecbur kullaniyorum

 1. Bende ilkdefa kullanıyorum 5, gundeyim ama adet düzeleyici için doktor verdi daha olmadım karnımda şişlik agrı vardı hala devam edior “çok rahatsızım bu durumdan

  Cevapla
 2. Bende ilkez kullandım 7gununumde leke be daha sonra parça halinde geldi anlayamadım adetim yeni bitmişti ben ağrılı ve uzun adet gördüğüm i ve in verdi doktor bu kanama normalmi acaba

  Cevapla
 3. kilo aldırır mı bu ilaç bende kullanmaya basladim rahim duvarı kanlinlasmasindan kilo yapıyor diyorlar

  Cevapla
Yorum yapın