Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Saneloc Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırıcı Mı? – Dikkat!

Saneloc Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırıcı Mı? – Dikkat!

Saneloc kullananlar yorumları nasıl? Diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Saneloc nedir? Ne işe yarar? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacak, hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Saneloc Nedir? 💊

Özellikle yüksek kan basıncı, kalp çarpıntısı ve kalp yetmezliği gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Anjina pektoris yani göğüs ağrısını engellemek için tercih edilir. Ayrıca Aritmi (kalp aktivitesinin düzensiz olması) hâlinde doktorlar yine bu ilaca başvurur.

Saneloc tablet ‘metoprolol’ etken maddesine sahiptir. Zihinsel ve fiziksel yorgunluk nedeniyle artış gösteren stres hormonlarının kalp üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletir.

50 mg olarak 20’li, 30’lu veya 90’lu ambalajlarda sunulmakta. Ayrıca kortizon içermez. Eczaneden normal reçeteyle satın alınabilmektedir. Saneloc Nedir? sorusu bu şekildedir.

Saneloc Ne İşe Yarar?

Beta bloke edici ajanlar arasında yer alan bu ilaç, ‘kardiyoselektif b-bloker’ grubunda bulunur. İlacın endikasyonlarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Önceden kalp krizi geçiren hastalarda, ilerleyen süreçte gerçekleşebilecek kriz riskini azaltır.
 2. Orta veya şiddetli tansiyon rahatsızlığına sahip kişilerde kalp-damar hastalığına bağlı ölüm riskini düşürdüğü tespit edilmiştir.
 3. Göğüs ağrısının önlenmesinde etkilidir.
 4. Kalbin baskı altında kalmasına engel olur.
 5. Migren hastalarında koruyucu tedavi olarak kullanılır.
 6. Stres hormonlarının kalbe zarar vermesini engeller.
 7. Kalp çarpıntılarına iyi gelir.
 8. Kalp yetmezliğinin iyileştirilmesinde kullanılır.
 9. Aritminin bazı türlerinde bu ilaçtan yararlanılır.
 10. Özellikle felç ve inme gibi durumların meydana gelme ihtimâlini en aza indirir.
 11. Dolaşım sistemi sağlığını destekler.

Tavsiye edilen içerik: Met Kullananlar Yorumları

Saneloc Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Saneloc tablet kullanımı hususunda hekiminizin önerilerine uymalısınız. Doktorunuzun özel bir kullanım tavsiyesi yoksa, şu talimatlara göre hareket edin:

 • Her tableti en az yarım bardak suyla çiğnemeden ve ezmeden yutun.
 • Tabletleri bölmenizde sakınca yoktur.
 • Aç veya tok karna alınabilmektedir.
 • Günde bir kez kullanılır.

Önerilen içerik: Fulsac Kullananların Yorumları

Saneloc Tablet Yan Etkileri

Saneloc yan etkileri, tabletin içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 1.  Sersemlik
 2. Baş dönmesi
 3. Çarpıntı
 4. Kalp atım hızının azalması
 5. Baş ağrısı
 6. El ve ayaklarda üşüme
 7. Bulantı ve kusma
 8. Karın ağrısı
 9. Kabızlık
 10. Yorgunluk
 11. İshal

Daha az rastlanan yan etkiler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 1.  Göğüs ağrısı
 2. Uykusuzluk veya uyku hâli
 3. Konsantrasyon bozuklukları
 4. Uyuşukluk ve karıncalanma hissi
 5. Kâbus görme

Saneloc Kullananların Yorumları

Saneloc kullananların yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum, pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi endine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi değer taşımadığını, sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın. Saneloc kullananlar yorumları ile neler anlatmış? Diye çeşitli sitelere ve forumlara göz attığımızda memnun kalanların da, kalmayanların da olduğunu görüyoruz.

Bazıları ‘çarpıntım vardı, iyi geldi.’ Derken, bazıları bu ilacı kullandıktan sonra daha fazla çarpıntı hissetmeye başladığını ifade ediyor.

Ahmet Bey

Sonuç olarak yorumlar sadece genel mânâda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Siz, kesinlikle yorumlardan ziyade hekiminize kulak verin.

Nazike Hanım

“Saneloc kullanmaya başladıktan sonra, baş dönmesi, mide bulantısı ve kalp atışlarımda düzensizlik yaşamaya başladım. İlaçtan dolayı bu yan etkileri yaşadığımı fark ettim ve doktoruma danışarak ilacı bıraktım. Şimdi, başka bir ilaç kullanıyorum ve yan etkileri neredeyse hiç yok.”

Necati Bey

Dikkatinizi çekebilir: Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları

Saneloc 50 Mg Kullananlar

Saneloc 50 Mg Kullananlar
Saneloc 50 Mg Kullananlar

Kalp çarpıntısı ve kalp yetmezliği gibi durumlarda oldukça sık tercih edilen Saneloc, ülkemizde de oldukça bilinen bir ilaç. Durum böyle olunca da hakkında birçok kullanıcı yorumları bulunmaktadır. İşte hem olumsuz hem olumlu Saneloc 50 Mg Kullananlar yorumları:

 • Çarpıntı sorunuma çözüm olan mucize ilaç. Sizin de çarpıntı sorununuz varsa bu ilacı kullanın.
 • Uzun yıllar saneloc kullandım. Kullandığım süre boyunca oldukça fazla kilo aldım. Ancak doktorlar bu ilaçtan kaynaklanmadığını söylediler.
 • Beloc zoc ilacının muadili olarak satılmaktadır.

Sizin de bu ilacı kullandıktan sonra yaşadığınız etkileri yorum kısmına belirtmeyi unutmayınız. Onları da bu başlığımız altına ekleyeceğiz.

Saneloc 25 mg Kullanıcı Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce gerçekten işe yarıyor mu diye merak ederek daha önceden kullanmış kişilerin fikirlerini okumak ister. Biz de Saneloc 25 mg Kullanıcı Yorumlarını derledik.

 • Bu ilaç benim kalp krizi geçirmemi önlemesi için doktor tarafından verilmiştir. Kullanmaya devam ediyorum.
 • Çarpıntım için kullanmaya başladığım bir ilaçtı fakat çarpıntımı artırdığı için bıraktım.
 • “Metoprolol yani Saneloc benim için çalışmadı. Tansiyonumda herhangi bir iyileşme görmedim ve yan etkileri oldukça yoğundu. Baş dönmesi, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu ve cinsel işlev bozukluğu gibi yan etkilerden şikayetçiydim. Doktorumla başka bir ilaca geçiş yaptık.”
 • “Saneloc’u yıllardır kullanıyorum ve hiçbir yan etki yaşamadım. Tansiyonum düzenli bir şekilde kontrol altında tutuldu ve kalp atışlarım düzenlenmiştir. İlacın benim için işe yaradığını düşünüyorum.”

Saneloc 100 mg Kullananlar

Burada Saneloc 100 mg Kullananlar yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Temelde yukarıdaki yorumlara benzer durumlardadır.

 • İlacın içerisinde laktoz, sukroz ve glikoz olduğu için ciddi kilo aldım. Fakat doktorlar sanmıyorum dedi.
 • Kullanmaya başladım gerginliğim azaldı ve uykusuzluk yaşadım.
 • “Yüksek tansiyon tedavisi için Saneloc kullanıyorum ve ilaç benim için oldukça etkili oldu. Tansiyonumun düzenlenmesine yardımcı oldu ve yan etkileri çok azdı. Sadece baş dönmesi ve hafif yorgunluk hissettim.

Saneloc 50 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Saneloc 50 Mg Fiyat 34 TL‘dir. İlacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın.

Kimler Saneloc İlaç Kullanamaz?

 • Bu ilaç bebeklerde ve çocuklarda kullanıma uygun değildir. 18 yaşından önce kullanımı tavsiye edilmemektedir.
 • 65 yaş üzeri bireylerde tedaviye en düşük doz ile başlanmalıdır.
 • Karaciğer yetmezliği olan kişilerde özel doz ayarlamasına ihtiyaç duyulabilmektedir.
 • Bu tablet glukoz, laktoz ve sukroz içerir. Ayrıca doktorunuz, bazı şekerlere ıntoleransınız olduğunu söylediyse ilacı kullanmadan evvel kendisini bilgilendirin.
 • Kalp hastalığı olanlarda Saneloc film tablet kullanılmamaktadır.
 • İlacın yapısındaki maddelerden birine alerjiniz mevcutsa bu ilaçtan uzak durmalısınız.
 • Kan dolaşım bozukluğunuz, ileri derece böbrek hastalığınız varsa ya da astım rahatsızlığına sahipseniz bu ilaç sizin için uygun olmayabilmektedir.
 • Prinzmental göğüs ağrısı olanlarda veya diş tedavisi için genel anestezik ilaç alacak kişilerde Saneloc kullanırken dikkatli olunmalıdır.
 • Hamilelerde ve emzirenlerde de kullanılmamaktadır.

Saneloc Farklı İlaçlarla Kullanılabilir mi?

Saneloc’un başka ilaçlarla reaksiyona girme ihtimâline karşı hastaya özgü doz ayarlaması gerekebilmektedir. Örneğin şu ilaçlardan birini kullanıyorsanız doktorunuza bilgi vermelisiniz:

 • Simetidin
 • Göz damlaları ve diğer beta blokörler
 • Enflamasyon ilaçları
 • Yankı hastalığında kullanılan ilaçlar
 • Difenhidramin
 • Fenilpropanolamin
 • Adrenalin
 • Antidepresanlar

Saneloc Kan Sulandırıcı Mı?

Kısacası hayır. Saneloc kalp yetmezliği gibi soruların tedavisinde kullanılmaktadır. Kan sulandırıcı değildir. Sıkça merak edilen Saneloc Kan Sulandırıcı Mı? sorusu bu şekildedir.

Saneloc Kilo Aldırır Mı?

Özellikle Saneloc kullananların yorumları incelendiğinde böyle bir etkisi olduğu bildirilmiştir. Kısacası Saneloc Kilo Aldırır Mı? sorusunun cevabına gelirsek, Bu ilacın kilo aldırdığı gözlemlenmiştir.

Saneloc kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar. Sizin de merak ettiğiniz sorular veya yaşadıklarınız varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Ayrıca Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Saneloc Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (14 Oy)
“Saneloc Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırıcı Mı? – Dikkat!” üzerine 3 yorum
Yorum yapın