Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?

Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?

Tavuk Götü hastalığı yazımız ile beraberiz. Bu hastalık nedir? sorusunun cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz. Ayrıca, Bu hastalık nasıl geçer? ve Tedavisi nasıl olur? gibi soruların cevaplarını da burada. Bu hastalığın ismi biraz garip olsa da bu şekilde isimlendirildiği için sizlere böyle aktarım yapmaktayız. Şimdi sizlere bu hastalık hakkında bilgiler verelim.

Tavuk Götü Nedir?

Tavuk Götü Nedir? İnsanın yüzünde, ellerinde veya ayaklarında çıkabilen beyaz renkli ve sert kabarcıklara benzeyen siğil gibi bir şeydir. Uzmanlar sağlık açısından hiçbir problem olmadığını söylese de, estetik bakımdan insanı rahatsız edebilecek bir seviyede olmaktadır. Ayrıca, ellerde veya ayaklarda çıktığında günlük yaşamı zorlaştırabilir. Bunların yanında ağrı veya kaşıntı da yapabilir.

Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?

Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?
Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?

Özellikle Tavuk Gözü Hastalığı tedavisi için, soğan ve elma sirkesi önerilmektedir. Tabii ki de tedavi işlemi en doğru şekilde olmalıdır. Bu yüzden uzman bir doktora danışmak en iyisi olacaktır. Ancak el ve ayaklarda Tavuk Gözü Hastalığı tedavisi için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. İşte o yöntemler aşağıdaki gibidir.

Ayakta Tavuk Götü Tedavisi

Ayakta tavuk götü nasıl tedavi ediliyor öğrenmek istiyorsanız bunun için sirke etkili bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntem el için de kullanılabilir. Ayakta oluşan bu yaralar için elma sirkesi oldukça etkili bir yöntemdir. Asidik etkisiyle siğilleri yakar. Bunun için gereken malzemeler için; elma sirkesi, pamuk, vazelin ve bant kullanmanız gerekmektedir. Uygulama yöntemi ise:

  • Uyumadan önce siğillerin üzerine vazelin sürün, daha sonra pamuk yardımıyla elma sirkesini bi güzel yedirin.
  • Ardından bant ile siğillerin üzerini kapatın.

Aspirin kullanarak siğilleri yok edebilirsiniz. Bunun için birçok yerde kullandığımız aspirin aslında siğiller için de etkilidir. 3 adet aspirini ezin ve su ile karıştırınız. Daha sonra hazırladığınız karışımı siğillerin üzerine uygulayarak bant ile kapatın. Ortalama 12 saat sonra bantları çıkarıp ayağınızı yıkayın.

Soğan kullanabilirsiniz.Tavuk götü nasıl yok edilir” sorusunun cevabına da yemeklerin baş tacı olan soğan imdadımıza yetişiyor. Siğiller için soğan aslında iyileştirici etkiye bir sahiptir. Bunun için soğanın yanında elma sirkesi de kullanmanız gerekiyor. Bir adet soğanı fırında yeterince pişirin ve ortasını ayıklayın. İçine deniz tuzu ve elma sirkesi ekleyin, 1 saat gibi bir süre bekletin. Daha sonra kulak çubuğu yardımıyla veya eldiven ve benzeri bir şey ile siğillere uygulayın.

Bu yazımızda ilgili hastalığın tedavisi nasıldır? diye soranlara yardımcı olmaya çalıştık umarız işinize yarar.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza da ulaşabilirsiniz.

Son olarak eğer dilerseniz sağlık kategorimizde bulunan son yazılara ulaşabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

3.9/5 - (9 Oy)
Yorum yapın