JB Viski Fiyatları 2022 – JB Güncel Fiyat

JB Viski Fiyatları 2022JB Güncel Fiyat yazımız ile sizlerleyiz. Alkol fiyatlarının yükselmesiyle birçok ürün bu zamlardan nasibini almıştır. Fakat içlerinde en çok merak edilen viski fiyatları olmuştur. Eğer viskiyi keyif için içenlerdenseniz, bu yazımızda yalnız JB Viski Fiyatları ile kalmayıp; JB Viski içeriği, tadım yorumları gibi birçok bilgiyi de paylaşacağız. O halde lafı uzatmadan merak edilen tüm sorularınızı yanıtlayalım. Ayrıca dilerseniz farklı alkol fiyatları ile ilgili bilgilere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

JB Viski Fiyatları

1700’lü yıllarda faaliyete başlayan JB Viski, bir başka deyişle Justerini & Brooks viski, başlangıçta likör üretimiyle sektöre giriş yaptı. %40 alkol oranı olan, İskoçya kökenli JB Viski, 42 malt ve tahıl viski karışımından oluşmaktadır. Knockando, Auchroisk ve Glen Spey’den gelen maltları içermektedir. Şişesinin üzerinde hiçbir şekilde yaşı-yılı belirtilmemektedir. J&B viski kataloğundaki diğer viskiler arasında J&B Jet, J&B Reserve ve J&B Urban Honey likörü bulunmaktadır.

Ayrıca Teacher’s Viski Fiyat yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Özel Tüketim Vergisi zamlarıyla birlikte eski fiyatlarından eser kalmayan viskiler genel olarak 200-1000 TL bandındadır. Bu fiyatlara dahil olan JB Viski Fiyatları ise birden fazla içim seçeneği olan boyutlarına, farklı türlerine göre değişkenlik göstermektedir. JB Klasik Viski ile ilgili oluşturduğumuz listeler aşağıda yer almaktadır.

35’lik JB Viski Fiyatı

Viskinin tüm aromalarını ve tadını alabilmek için sek içilmesi önerilmekle birlikte bunun yanında bazı kişiler buz ilave ederek içerken, bazıları ise kokteyllerde kullanmaktadır. En çok sevilen şekliyle viskiyi kahve ile tüketmek isteyenler için en uygun boyut olan 35 santilitredir. Satışı yapılan en küçük şişe olan 35’lik JB Viski Fiyatı 245,00 TL’dir.

70’lik JB Fiyat

70'lik JB FiyatPin
70’lik JB Fiyat

Viski başlangıçta hem iç anestezi hem de dış antibiyotik olarak ilaç olarak kullanılmaktaydı. Damıtma teknikleri 1100 ile 1300 yılları arasında keşişler tarafından İrlanda ve İskoçya’ya geldi ve bununla birlikte orada şarap elde etmek kolay olmadığı için, arpa birası damıtılarak viski haline gelen bir likör oluşturdular. Damıtılmış alkollü içkilerin üretimi, 15. yüzyılın sonlarına kadar eczacılar ve manastırlarla sınırlıydı olmaktaydı. Viski İrlandalı ve İskoç göçmenlerle Kuzey Amerika’ya ulaştı ve dünyaya da yayıldı.

  • Son zamlarla birlikte en güncel 70’lik JB Fiyat ise 530 TL’dir.

JB Viski 100’lük Fiyat

JB Viski tadımı ile ilgili bilgi vermek gerekirse:

Burunda tatlı fındık ve kuru meyve ile başlamaktadır. Meyve, fındıkların zenginliğine karşı gerçekten çok ama çok lezzetlidir. Narenciye dokunuşuyla meşe ağacının asıl tadı ortaya çıkar ve hoş bir lezzet verir. Damakta, elma, portakal, kivi ve yaz meyvelerinin notaları ile gerçekten meyveli ve cesur bir tat bırakır. Hafif ekşidirler ama birlikte mükemmel bir uyum sağlarlar. Sonrasında karamel ve vanilya ortaya çıkar ve hoş bir tat verir. Bunun yanında meşe ağacı, çiğnenebilir fıstık ve badem notaları içeren bazı malt taneleri her şeyi mükemmel bir şekilde tamamlamaktadır. Son olarak bitiş meşe tadı ile olmaktadır. Ağırdır lakin bol miktarda tatlılık içermektedir.

Eğer tüm bu tadım notları size uygunsa JB Viski 100’lük Fiyat 700 TL’dir.

Ayrıca Bourbon Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

50’lik ve 150’lik olarak da satılan en güncel JB Viski Fiyatları 2022 ise aşağıda listelenmiştir:

  • 50’lik JB Viski Fiyatları : 380 TL
  • 150’lik JB Viski Fiyatları : 875 TL

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak JB Viski Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

JB Viski Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın