Ana Sayfa » Fiyatları » JB Viski Fiyatları 2024 – Justerini Brooks Güncel Zamlı Fiyat!

JB Viski Fiyatları 2024 – Justerini Brooks Güncel Zamlı Fiyat!

JB Viski Fiyatları 2024 hakkında bilgiler sizlerle. Justerini Brooks Güncel Zamlı Fiyat açıklandı. Alkol fiyatlarının yükselmesiyle birçok ürün bu zamlardan nasibini almıştır. Fakat içlerinde en çok merak edilen viski fiyatları olmuştur. Eğer viskiyi keyif için içenlerdenseniz, bu yazımızda yalnız JB Viski Fiyatları ile kalmayıp; JB Viski içeriği, tadım yorumları gibi birçok bilgiyi de paylaşacağız. O halde lafı uzatmadan merak edilen tüm sorularınızı yanıtlayalım. Ayrıca dilerseniz farklı alkol fiyatları ile ilgili bilgilere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

J&B Viski Açılımı ve Alkol Oranı

Yazımızın konusu olan J&B Viski ile alakalı güncel bilgi tablosu aşağıda belirtilmiştir.

Viski Açılımı:Justerini Brooks 🟢
Alkol Oranı:%40
Köken:İskoçya
Tip:Harman Viski

JB Viski Fiyatları 2024

1700’lü yıllarda faaliyete başlayan JB Viski, bir başka deyişle Justerini & Brooks viski, başlangıçta likör üretimiyle sektöre giriş yaptı. %40 alkol oranı olan, İskoçya kökenli JB Viski, 42 malt ve tahıl viski karışımından oluşmaktadır. Knockando, Auchroisk ve Glen Spey’den gelen maltları içermektedir. Şişesinin üzerinde hiçbir şekilde yaşı-yılı belirtilmemektedir. J&B viski kataloğundaki diğer viskiler arasında J&B Jet, J&B Reserve ve J&B Urban Honey likörü bulunmaktadır.

Ayrıca Teacher’s Viski Fiyat yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Özel Tüketim Vergisi zamlarıyla birlikte eski fiyatlarından eser kalmayan viskiler genel olarak 200-1000 TL bandındadır. Bu fiyatlara dahil olan JB Viski Fiyatları ise birden fazla içim seçeneği olan boyutlarına, farklı türlerine göre değişkenlik göstermektedir. JB Klasik Viski ile ilgili oluşturduğumuz listeler aşağıda yer almaktadır. Tüm şişeler için satılan en güncel JB Viski Fiyatları 2024 ise aşağıda listelenmiştir:

  • J&B Viski 35’lik Fiyatı: 409 TL
  • JB Viski Fiyatı 50’lik fiyatı: 569 TL
  • J&B Viski 70’lik Fiyatı: 719 TL
  • J&B Viski 100 lük Fiyat: 999 TL
  • J&B 150 Viski Fiyatı: 1490 TL

J&B Viski 35’lik Fiyatı

Viskinin tüm aromalarını ve tadını alabilmek için sek içilmesi önerilmekle birlikte bunun yanında bazı kişiler buz ilave ederek içerken, bazıları ise kokteyllerde kullanmaktadır. En çok sevilen şekliyle viskiyi kahve ile tüketmek isteyenler için en uygun boyut olan 35 santilitredir. Satışı yapılan en küçük şişe olan J&B Viski 35’lik Fiyatı 409,00 TL’dir.

JB Viski Fiyatı 50’lik 2024

2024 yılında oldukça sık tercih edilen viskilerden olan JB son gelen alkol zamlarından sonra fiyatları değişmiştir. Güncel olarak 50’lik şişesinin fiyatı alt kısımda belirtilmiştir. 2024 yılında güncel JB Viski Fiyatı 50’lik fiyatı 569 TL‘dir

J&B Viski 70’lik Fiyatı

70'lik JB Fiyat
70’lik JB Fiyat

Viski başlangıçta hem iç anestezi hem de dış antibiyotik olarak ilaç olarak kullanılmaktaydı. Damıtma teknikleri 1100 ile 1300 yılları arasında keşişler tarafından İrlanda ve İskoçya’ya geldi ve bununla birlikte orada şarap elde etmek kolay olmadığı için, arpa birası damıtılarak viski haline gelen bir likör oluşturdular. Damıtılmış alkollü içkilerin üretimi, 15. yüzyılın sonlarına kadar eczacılar ve manastırlarla sınırlıydı olmaktaydı. Viski İrlandalı ve İskoç göçmenlerle Kuzey Amerika’ya ulaştı ve dünyaya da yayıldı.

  • Son zamlarla birlikte en güncel J&B Viski 70’lik Fiyatı ise 719 TL’dir.

J&B Viski 100 lük

JB Viski tadımı ile ilgili bilgi vermek gerekirse: Burunda tatlı fındık ve kuru meyve ile başlamaktadır. Meyve, fındıkların zenginliğine karşı gerçekten çok ama çok lezzetlidir. Narenciye dokunuşuyla meşe ağacının asıl tadı ortaya çıkar ve hoş bir lezzet verir. Damakta, elma, portakal, kivi ve yaz meyvelerinin notaları ile gerçekten meyveli ve cesur bir tat bırakır. Hafif ekşidirler ama birlikte mükemmel bir uyum sağlarlar. Sonrasında karamel ve vanilya ortaya çıkar ve hoş bir tat verir. Bunun yanında meşe ağacı, çiğnenebilir fıstık ve badem notaları içeren bazı malt taneleri her şeyi mükemmel bir şekilde tamamlamaktadır. Son olarak bitiş meşe tadı ile olmaktadır. Ağırdır lakin bol miktarda tatlılık içermektedir.

Eğer tüm bu tadım notları size uygunsa J&B Viski 100 lük Fiyat 999 TL’dir.

J&B 150 Viski Fiyatı

Her viskide olmayan şişe boyutu olan 1.5 Litrelik şişeler J&B markasının ürünü olarak piyasa satılmaktadır. 2024 yılında fiyatları zamlanmıştır. Güncel olarak JB 150 viski fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

  • J&B 150 Viski Fiyatı: 1490 TL

Ayrıca Bourbon Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak JB Viski Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

JB Viski Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın