Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları – Prostat Hastaları!

Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları – Prostat Hastaları!

Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Xalfu nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Xalfu xl 10 mg Nedir?

Peki Xalfu xl 10 mg Nedir? Xalfu xl 10 mg uzatılmış salımlı tabletler, her biri 10 mg Alfuzosin içerir. Xalfu xl, alfa-adrenerjik reseptör antagonistleri adı verilen bir ilaç sınıfına aittir.Xalfu xl 30 tablet olarak mevcuttur. Xalfu xl, iyi huylu prostat hiperplazisinin (iyi huylu prostat hiperplazisi) neden olduğu semptomları tedavi etmek için kullanılır. Bu hastalıkta prostat bezi büyümüştür (hiperplazi), ancak büyüme kanserli değildir. Sıvının (idrarın) dışarı atılmasını zorlaştırır. Özellikle yaşlı erkeklerde sık görülür.

Xalfu Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Xalfu Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Prostat hiperplazisi olan bazı hastalarda prostat bezi idrar akışını tamamen bloke edecek kadar büyür. Ani idrar retansiyonu (akut idrar retansiyonu) olarak adlandırılan durum son derece ağrılıdır ve kısa bir hastanede kalmayı gerektirir. Mesanenize ince, bükülebilir bir tüp (kateter) yerleştirilir. Bu, idrarın boşalmasına ve ağrınızın geçmesine izin verir. Böyle zamanlarda idrar akışına yardımcı olmak için XALFU XL kullanılabilir. Sadece 65 yaş üstü erkeklere yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları
Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları ve Xalfu Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Xalfu kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Prostat için şuana kadar kullandığım en etkili ilaç buydu. Ancak yan etkilerini biraz fazla hissettim. Şiddetli baş ağrısı ve halsizlik yaptı bende.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

İlacı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle. Ama hiçbir olumlu etkisini göremedim. Aksine yan etki olarak baş ve mide ağrısı yapıyor.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Xalfu10 mg Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Xalfu10 mg Fiyatı 55.95 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Xalfu xl 10 mg Yan Etkileri

Xalfu xl 10 mg Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Yaraların uzun süre kanaması
 • Çürüme
 • Morarma
 • Döküntü
 • Sersemlik
 • Mide ağrısı
 • Baş ağrısı
 • İshal
 • Halsizlik
 • Ağız kuruluğu
 • Kızarma
 • Pişik ve kaşıntı

Xalfu xl 10 mg Faydaları

Xalfu XL 10 mg, amlodipin adı verilen bir ilacın ticari adıdır. Amlodipin, bir kalsiyum kanal blokeridir ve hipertansiyonun (yüksek kan basıncının) tedavisinde kullanılır. Xalfu XL 10 mg faydaları şunları içerebilir:

 • Kan basıncını düşürerek hipertansiyonu kontrol altına almaya yardımcı olur.
 • Kalp krizi, felç ve böbrek hastalığı gibi hipertansiyona bağlı komplikasyon riskini azaltır.
 • Angina (göğüs ağrısı) semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.
 • Amlodipin, arterlerdeki kasları gevşeterek kan akışını artırır ve kalbin oksijen ihtiyacını azaltır.

Ancak, herhangi bir ilaç gibi, Xalfu XL 10 mg de yan etkilere neden olabilir ve kullanmadan önce bir doktorla konuşulmalıdır.

Xalfu Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Xalfu muadili veya eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Xalfu muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • XATRAL XL 10 mg 30 tablet
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 30 tablet (E.İ.P)
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 30 tablet
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 90 tablet

Xalfu Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Xalfu kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (15 Oy)
“Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları – Prostat Hastaları!” üzerine 36 yorum
 1. Kesinlikle okumadan kullanmayanız araç kullanmayınız çok ciddi yan etkileri var.
  Baş dönmesi
  terleme
  kalp ritim bozukluğu
  halsizlik

  Cevapla
 2. Tansiyon dengesini bozuyor Aniden ayağa kalkıldığında başdönmesi ve göz kararması yapıyor bayılma hissi oluyor Sindirim sisteminde Şişkinlik yapıyor, Halsizlik yapıyor, Faydalı tarafı İdar boşalmada biraz rahatlama oldu,Sonuç bir haftalık kullanım da.

  Cevapla
  • Doğru. İdrara çıkmada rahatlatıyor ama yan etkileri çok. Büyük tansiyonu düşürüyor bulantı Yapıyor halsizlik soğuk terleme baygınlık hatta ölüm hissi bilinç kaybı gibi

   Cevapla
 3. Resmen beni mahvetti. Ağzım burnum boğazım tıkandı nefes almakta zorlandım kuruluktan. Halsizlik ve başağrısı yaptı. Mutsuzluk hissi de cabası. Asla kullanmayın.

  Cevapla
 4. En büyük şikayetim ağız kuruluğu..Olmaz böyle bir şey..Acaba şeker tasarımıyım diye çok şüphelenecek şekilde ağız kuruluğu yapıyor.

  Cevapla
 5. Yüksek tansiyon ilacı kullanıyorum. Bu prostat ilacından bir tane kullandım ve baş ağrısı, görmede bulanıklık, baş dönmesi vs hemen ilacı bıraktım.

  Cevapla
 6. 1 hafdadır kullanıyorum, sık idrara çıkma şikayetim azaldı bu yönü ile fayda sagladı, Yan etki olarak tansiyonumu düşürüyor 8 e 4 oldu bu da ani kalkışkarda baş dönmesi ve göz kararması yapıyor.

  Cevapla
 7. baş ağrısı ve mide bulantısı halsizlik ve yorgunluk ve cinsellik etkisi vardır bende bugün itibariyle bırakıyorum

  Cevapla
 8. Ağız kuruluğu yapıyor. Ani kalkışlarda baş dönmesi göz kararması yapıyor cinsellğide etkilemeye başladı. Bugünden itibaren bırakıyom

  Cevapla
 9. 62 yasındayım bu ilacı iki aydır kullanıyorum yan etkileri bende çok olmadı cinsellik konusunda ise yavaş yavaş eski performans a geliyor sanki biraz sabır lazım

  Cevapla
 10. Kesik kesik yapilan idrari düzeltti. Kesintisiz 40 saniye kadar idrar yaptırdı. Bu yönüyle iyi. Ben halsizlik yasamadim. Pharmaton kuklandim. Belki ondandir. Sersemlik yapiyor sabahlari. Uykusuzluk da sanirim yan etkilerinden birisi. Sabah ereksiyonunu artirdi. Sertlesmeyi artırdı. 3 günlük kullanimda bunlar oldu.

  Cevapla
Yorum yapın