Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları – Prostat Hastaları!

Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Xalfu nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Xalfu xl 10 mg Nedir?

Peki Xalfu xl 10 mg Nedir? Xalfu xl 10 mg uzatılmış salımlı tabletler, her biri 10 mg Alfuzosin içerir. Xalfu xl, alfa-adrenerjik reseptör antagonistleri adı verilen bir ilaç sınıfına aittir.Xalfu xl 30 tablet olarak mevcuttur. Xalfu xl, iyi huylu prostat hiperplazisinin (iyi huylu prostat hiperplazisi) neden olduğu semptomları tedavi etmek için kullanılır. Bu hastalıkta prostat bezi büyümüştür (hiperplazi), ancak büyüme kanserli değildir. Sıvının (idrarın) dışarı atılmasını zorlaştırır. Özellikle yaşlı erkeklerde sık görülür.

Xalfu Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Xalfu Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Prostat hiperplazisi olan bazı hastalarda prostat bezi idrar akışını tamamen bloke edecek kadar büyür. Ani idrar retansiyonu (akut idrar retansiyonu) olarak adlandırılan durum son derece ağrılıdır ve kısa bir hastanede kalmayı gerektirir. Mesanenize ince, bükülebilir bir tüp (kateter) yerleştirilir. Bu, idrarın boşalmasına ve ağrınızın geçmesine izin verir. Böyle zamanlarda idrar akışına yardımcı olmak için XALFU XL kullanılabilir. Sadece 65 yaş üstü erkeklere yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları ve Xalfu Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı YorumlarıPin
Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Xalfu kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Prostat için şuana kadar kullandığım en etkili ilaç buydu. Ancak yan etkilerini biraz fazla hissettim. Şiddetli baş ağrısı ve halsizlik yaptı bende.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

İlacı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle. Ama hiçbir olumlu etkisini göremedim. Aksine yan etki olarak baş ve mide ağrısı yapıyor.

Xalfu xl 10 mg Kullanıcı Yorumları

Xalfu10 mg Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Xalfu10 mg Fiyatı 55.95 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Xalfu Yan Etkileri

Xalfu Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Yaraların uzun süre kanaması
 • Çürüme
 • Morarma
 • Döküntü
 • Sersemlik
 • Mide ağrısı
 • Baş ağrısı
 • İshal
 • Halsizlik
 • Ağız kuruluğu
 • Kızarma
 • Pişik ve kaşıntı

Xalfu Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Xalfu muadili veya eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Xalfu muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • XATRAL XL 10 mg 30 tablet
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 30 tablet (E.İ.P)
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 30 tablet
 • XALFU XL 10 mg salınımlı 90 tablet

Xalfu Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Xalfu kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (3 Oy)
“Xalfu xl 10 mg Kullananlar Yorumları – Prostat Hastaları!” üzerine bir yorum
 1. Kesinlikle okumadan kullanmayanız araç kullanmayınız çok ciddi yan etkileri var.
  Baş dönmesi
  terleme
  kalp ritim bozukluğu
  halsizlik

  Cevapla
Yorum yapın