Ana Sayfa » Genel Kültür » Sigara Nikotin Oranları 2024 – En Hafif Sigaralar

Sigara Nikotin Oranları 2024 – En Hafif Sigaralar

Sigara Nikotin Oranları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda sürekli gündemde zamlar ile karşımıza gelen sigaralar hakkında nikotin bilgilerini paylaşacağız. Bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünyada sigara kullanımı oldukça fazladır. Aynı zamanda kapalı alanda sigara içimi ülkemiz için yasaktır. Bazı ülkelerde ise sokakta yürürken sigara içmek de yasaktır. Ülkelerin farklı farklı kuralları olmakla beraber sigara markaları ve nikotin oranları da vardır. Bu yazımızda ise size ülkemizdeki sigaraların nikotin oranları hakkında bilgiler vereceğiz. Bazı sigaralar hafif gelirken bazıları da kişilere ağır gelebilmektedir. Sizin de kullanmış olduğunuz sigara hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Sigara Nikotin Oranları 2024

Artık sigara içenler nikotin oranından çok fiyatına göre seçim yapmak zorunda kalabiliyor. Çünkü her geçen gün sigara fiyatlarına zam yapılmaktadır. Bu nedenle marka sigara içen kişiler de sarma sigara adı verilen el yapımı sigaralar içmeye yönelmektedir. Bu bölümde de son yıl değerleri göz önüne alınarak aşağıda sigara nikotin değerleri sizler için listeledik.

Parliament Reserve1 mg
Parliament Night Blue0.7 mg
Parliament Aqua Blue0.7 mg
Parliament Slim0.6 mg
Marlboro Light0.6 mg
Marlboro Touch Blue Mavi0.6 mg
Camel Soft0.8 mg
Camel White0.7 mg
Camel Black0.8 mg
Winston Light0.7 mg
Winston Blue0.7 mg
Winston Dark Blue0.8 mg
Kent Blue0.8 mg

Yukarıda görmüş olduğunuz değerler ülkemizde görmüş olduğunuz bazı popüler sigara markaları ve nikotin değerleridir.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan En İyi Nargile Tütünleri adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Hafif Sigaralar

En Hafif Sigaralar
En Hafif Sigaralar

Hafif sigaralar sigaraya başlayacak olan kişiler için popülerlik göstermektedir. Yavaş yavaş nikotine alışma süreci ile başlanabiliyor. Böylece nikotini az olan sigara daha çok tercih edilebiliyor diyebiliriz. Bu nedenle internet üzerinde en çok aranan sigara çeşitlerinden bir tanesi de bunlardır. Ne kadar nikotin değeri yüksek olursa içmesi o kadar da zorlaşacaktır. Aşağıdaki listede en hafif sigaralar yer almaktadır.

  • Parliament One – 0.1 mg
  • Kent White Süper Light – 0.1 mg
  • Winston One (White) – 0.1 mg
  • Chesterfield Gray – 0.3 mg
  • Marlboro Touch Soft Gri – 0.4 mg
  • Winston Slender Gray – 0.4 mg
  • Winston Gray – 0.5 mg
  • Kent Gray – 0.5 mg

Marlboro Touch Blue Nikotin

Ülkemizde sıklıkla kullanılan sigara markalarını ayrı bir başlık üzerinde değinmek istedik. Özellikle son dönemde sıkça kullanımını gördüğümüz Marlboro markasının Touch Blue olanının nikotin değeri 0.6 mg olarak satıştadır. Aynı zamanda bu oran ortalama bir nikotin oranıdır. Bu yüzden kullanıcılar arasında çokça tercih edilebiliyor.

Kent Slim Black Değerleri

Kent marka sigara Türkiye’de satılan en sert içimi olan sigara markalarından bir tanesidir. Aynı zamanda sigara markaları da kendi aralarında çeşitlenmektedir. Bu yüzden Kent Slim Black nikotin değeri 0.7 mg olarak satıştadır. Bu da ortalamanın biraz üstünde nikotin değerine sahip anlamına gelmektedir.

Marlboro Edge Nikotin Değeri

Özellikle marlboro serisine 2019 yılı ile beraber katılmıştır. Bu yüzden birçok kullanıcı marlboro kullanımı yapmaktadır. Nikotin değeri ise 0.7 mg olarak satılmaktadır. Eski tip marlboro ‘lardan farklı olduğu için diğer sigaralara göre daha çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Kent White Super Light

Özellikle sigara içmeye yeni başlayacak ve başlayanlar için çokça tercih edilen bir sigaradır. Ayrıca ülkemizde kullanımı olduğunda kent marka mentollü sigaralar çok fazla tercih edilmekteydi. Fakat bir süre sonra ülkemizde mentollü sigara satışı kaldırıldı. Bu yüzden Kent White Super Light sigara tercih edildi. O halde bu sigaranın nikotin değeri ise 0.1 mg olarak satılmaktadır. Çünkü içimi oldukça hafiftir bu yüzden fazla tercih ediliyor.

Ayrıca bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden de takip edebilirsiniz.

Diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sigara Nikotin Oranları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

4.5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın