Ana Sayfa » Fiyatları » Kıbrıs Market Fiyatları 2024 – KKTC Market Fiyatları Güncel

Kıbrıs Market Fiyatları 2024 – KKTC Market Fiyatları Güncel

Kıbrıs Market Fiyatları 2024KKTC Market Fiyatları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Doğu Akdeniz’de yer alan ve bununla birlikte bizim için kıymetli olan yavru vatanımız Kıbrıs’ta Market Fiyatları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Yalnız bununla kalmayıp; su, yemek, alkol fiyatları gibi birçok farklı konuya değineceğiz. Ayrıca farklı market fiyatlarının da bulunduğu fiyatları kategorimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Market Fiyatları 2024 ⭐

Öncelikle bu yazıda Kuzey Kıbrıs Market Fiyatları yer alacağını belirtmek isteriz. Tıpkı bizim gibi Türk Lirası kullanılan Kuzey Kıbrıs’ta, market fiyatları da Türkiye’ye çok ama çok benzerdir. Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan kişilerin aldığı aylık net asgari ücret 29.640 TL’dir. Ülkemizde üretilen tüm markaların satışı aynı zamanda Kıbrıs’ta yapılmaktadır. Bundan dolayı eğer yolunuz düşecek olursa ülkemizin farklı bir şehrine gitmiş gibi hissedeceğinizden eminiz. Sizler için hazırladığımız listeyi özellikle temel gıdalara öncelik vererek düzenledik. Kıbrıs Market Fiyatları listesi aşağıda bulunmaktadır:

ÜrünMarket Fiyatı
Somun Ekmek (1 Adet)7,50 TL
Ayçiçek Yağı (2 Lt)250 TL
Domates (1 Kg)10-15 TL
Makarna (500 gr)5-7 TL
Yumurta (30’lu)112 TL
Patates (1 Kg)19 TL
Soğan (1 Kg)20 TL
Süt (1 Lt)41,50 TL
Tavuk Göğsü Fileto (700-800 gr)86,50 TL
Dana Kıyma (350 gr)112,25 TL
Dana Biftek (500 gr)159 TL
Kıbrıs Market Fiyatları 2024

KKTC Tavuk Fiyatları 2024

Bir ülkeye gitmeden her besinin fiyatını bilmekte fayda vardır. Tavuk da gıda ürünlerinin önemli bir yeri vardır. 2024 yılında KKTC Tavuk fiyatları şu şekildedir:

 • Tavuk Göğsü Fileto (700-800 gr): 86.50 TL

Ayrıca Amerika Market Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Su Fiyatları

Kıbrıs Su Fiyatları
Kıbrıs Su Fiyatları

Su insan yaşamı için vazgeçilmezdir ve bununla birlikte hayati önem taşımaktadır. Temel gıda ürünlerindeki fiyatlardan farklı olarak Kıbrıs Su Fiyatları gelgelelim ülkemize göre daha pahalıdır. Saka, Hayat gibi markalar orada da satılmaktadır fakat çok pahalıdır. Fakat bu markaların dışında kendi ülkelerinin markaları biraz daha uygun fiyatlıdır. Sizler için aynı zamanda bu markaları da dahil ederek hazırladığımız Kıbrıs Su Fiyatları listesi şu şekildedir:

 • Hayat Su 0,5 Lt = 5,75 TL
 • Hayat Su 5 Lt = 39.99 TL
 • Saka Su 0,5 Lt = 6,50 TL
 • Saka Su 1,5 Lt = 17,75 TL
 • Cemer Su 0,5 Lt = 4 TL
 • Cemer Su 5 Lt = 19,90 TL

KKTC Alkol Fiyatları

Kıbrıs’ta alkol fiyatları en merak edilen konulardan biridir. Kıbrıs’ın sayısız güzelliği olması ve hatta yakın olmamız nedeniyle, Türkiye’den KKTC’ye yıl içerisinde vatandaşımız gitmektedir. Hatta “oradan alkol alsam ucuza gelir mi?” diyenler bu başlık altında toplanıyor. Markalara göre fiyatlar çok ama çok değişkenlik göstermektedir. Çoğunlukla Türkiye’de de satılan alkol markaları bulunan KKTC Alkol Fiyatları ise şu şekildedir:

Ayrıca Kıbrıs Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 • Yeni Rakı 70’lik = 160 TL
 • Don Simon Kırmızı Şarap 75’lik = 52.50 TL
 • Absolut Votka = 173.25 TL
 • Kavak Beyaz Şarap 75’lik = 70.50 TL
 • J.W. Red Label Viski 50’lik = 208 TL

Kıbrıs Bira Fiyatları

Kıbrıs Bira Fiyatları tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi tahmin edilebilir durumdadır. Hatta para birimimizin aynı olması kurdan nasıl etkilendiğimizi birebir göstermektedir. Farklı ülkelerde üretilen bira fiyatları için ne yazık ki pahalı demek yersiz olmayacaktır. Yine neredeyse aynı ürünleri görebileceğimiz Kıbrıs Bira Fiyatları listesi şu şekildedir:

 • Carlsberg 50’lik 6’lı Kutu = 125.50 TL
 • Tuborg Gold 50’lik 6’lı Kutu = 119.25 TL
 • Efes 50’lik Şişe = 19.00 TL
 • Recorderling 50’lik Kutu = 33.75 TL
 • Marmara Gold 1 Litre = 33.75 TL

Kıbrıs Yemek Fiyatları

Kıbrıs Yemek Fiyatları
Kıbrıs Yemek Fiyatları

O halde dışarıda yemek yemeyi sevenler için merak konusu olan Kıbrıs Yemek Fiyatları ile yazımıza devam ediyoruz. Meşhur yiyecekleri arasında tarhana çorbası, lokum, Türk mezeleri görülen Kıbrıs’ın aynı zamanda farklı olarak Molehiya yemeği, Piruhi, pilavuna gibi bilmediğimiz birçok meşhur yiyeceği bulunmaktadır. Ev yemekleri dışında restoranlarda yenilecek yemekler için çok değişken olan fiyatlar, genellikle Türkiye’ye göre daha pahalıdır. Restoranlara göre kategorize edilmiş haliyle Kıbrıs Yemek Fiyatları listesi şu şekildedir:

Ucuz Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)253 TL
Orta Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)350 TL
Pahalı Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)650 TL

Kıbrıs’ta Hangi Marketler Var?

Aşağıda özellikle Lefkoşa da sıkça kullanılan market zincirleri listelenmiştir. Özellikle Kıbrıs’a giderseniz bu marketlerden güvenilir bir şekilde alış verişinizi yapabilirisiniz.

 • Erülkü Market
 • Metropol Market
 • Lemar Market
 • Kiler Market
 • Okmar Market
 • Öymar Market

Kıbrıs’ta Yaşam Pahalı Mı?

Kıbrıs’ta Yaşam Pahalı Mı? sorusunu yanıtlayabilmek için çok geniş bir açıdan bakmak gerekmektedir. Buna emlak fiyatları, enerji fiyatları gibi kısacası birçok unsuru dahil etmek daha doğru olacaktır. Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında özellikle emlak fiyatları olmak üzere Kıbrıs’ta yaşam masrafları daha düşüktür diyebiliriz. Bunun yanında vergilerin düşük olması da uygun fiyatlı olmasının bir sebebi olacaktır. Çok fazla turist alması nedeniyle de ekonomisi bu şekilde canlı kalmaktadır. O halde tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Kıbrıs’ta Yaşam Pahalı Mı sorusunun yanıtı hayır olmaktadır.

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Kıbrıs Market Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Kıbrıs Market Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

4.5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın