Ana Sayfa » Fiyatları » Rose Şarap Fiyat 2023 – Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı

Rose Şarap Fiyat 2023 – Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı

Rose Şarap Fiyat 2023 – Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda hafif içimli olması nedeniyle çok sevilen Rose şaraplar hakkında markaları, fiyatları gibi bazı incelemeler yapacağız. Kişiler tarafından daha çok tercih edilen şarapları listeye aldık ve fiyat sıralaması yaptık. Fiyatlar her gelen zamla birlikte değişmektedir fakat yazımızda yer alan içerikler sürekli güncellenmektedir. Dilerseniz sizi hiç bekletmeden en güncel roze şarap fiyatlarını görüntüleyebileceğiniz yazımıza geçelim. Ayrıca diğer ürünlerin fiyatları hakkındaki bilgiye bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı 🍷

Hem tadı hem de rengi ile ülkemizde sıklıkla konuşulan bir şaraptır. Özel günlerde ve romantik akşam yemeklerinde tercih edilen bir türdür. Bununla birlikte de Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı 240 TL bandındadır. Diğer ülkelere nazaran birim bazında pahalı olsa da diğer markalara nazaran uygundur.

En İyi Rose Şarap Markaları

Rose Şarap Markaları
En İyi Rose Şarap Markaları

Öncelikle Rose şaraplar, yapım şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle %13 civarında alkol oranına sahiptir. Hafif olması nedeniyle yemeklerin yanında daha çok tercih edilmektedir ve hatta Rose şarap sevenler tarafından rengi nedeniyle dinginlik verdiği belirtilmiştir. Markalar birden fazla çeşitte şarap üretimi yapmaktadır. En çok üretilen ve tüketilen şarap türü ise kırmızı olandır. Daha çok kutlama eşlikçisi olarak beyaz şarap ve hafif içimli olması nedeniyle de rose şarap tüketilmektedir. Çok sevilen En İyi Rose Şarap Markaları için liste oldukça uzundur. İşte sizler için derlediğimiz en çok sevilen markalar:

  • Kavaklıdere
  • Doluca
  • Kayra
  • Mateus
  • Pamukkale

Ayrıca dilerseniz Şampanya Fiyatları Migros isimli yazımızı bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Rose Şarap Fiyat 💸

Rose şaraplar farklı tekniklerle yapılmaktadır ve bununla birlikte yapımında genellikle öküzgözü veya kalecik karası üzüm kullanılmaktadır. Yapım tekniğinden kullanılan üzüm türüne göre bile fiyatlar değişkendir. Bu tekniklerden en çok tercih edilenler; maserasyon tekniği ve saignée tekniğidir. Çok fazla kullanılmayan bir teknik ise kırmızı şarap ile beyaz şarap karışımıyla üretilen Rose şarap tekniğidir ve çeşitli ülkelerde yasaklanmıştır. Tüketime göre bir liste yapacak olursak sevilen rose şarap fiyat listesi şu şekildedir:

  • Kavaklıdere Rose Şarap Fiyat : 142 TL (75’lik)
  • Mateus Rose Şarap Fiyat : 240 TL (75’lik)
  • Sava Rose Şarap Fiyat : 90 TL (75’lik)
  • Turasan Rose Fiyat : 189 TL (75’lik)

Leyla Rose Şarap Fiyat

Leyla Rose Şarap Fiyat
Leyla Rose Şarap Fiyat

Türkiye’nin en eski şarap üreticisi olan Kavaklıdere Şarapları, 1930’lu yıllarda kurulmuştur. Ankara, Kapadokya, ve Ege’de olmak üzere 3 ayrı şarap tesisinde üretim gerçekleştirilmektedir. 7 farklı üzüm bağı bulunmaktadır ve şaraplarını büyük bir titizlik ve özenle hazırlamaktadırlar. En iyi rose şarap olarak anılan Leyla, Kavaklıdere tarafından üretilmektedir. Oldukça rahat bir içime sahip olması, yaz aylarına en yakışan şarap olmasıyla anılmaktadır. Diğer şaraplara göre fiyatı daha uygundur hatta çok sevilen Leyla Rose Şarap Fiyat 100 TL civarındadır.

Şarap Fiyatları 2023 🍷Fiyatı (₺)
Leyla Rose Şarap Fiyat 🔴100 ₺
Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyat 🔴240 ₺

Ayrıca dilerseniz Bulgar Viskileri Fiyatları isimli yazımızı bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Pembe Şarap Fiyatları

Alkole yapılan ÖTV zamlarıyla birlikte tüm alkol fiyatlarında yükseliş yaşanmaktadır. Bu nedenle fiyatlar da sürekli değişmektedir. Keyifli yemeklerin eşlikçisi şarap ise bu zamlardan payını almaktadır. Çok fazla tüketilmediği taktirde fiyatı da diğer alkol ürünlerine göre uygun sayılabilmektedir. Pembe Şarap Fiyatları (hatta gül şarabı fiyat olarak da anılmaktadır), tıpkı kırmızı ve beyaz şaraplar gibi artmıştır. Ortalama 100 TL bandında olduğunu söylemek mümkündür. Yurtdışından gelen şaraplarda, yani ithal şaraplarda ise fiyatlar daha pahalıdır.

Leona Blush Fiyat 2023

Çok tercih edilen rose şaraplardan biri de Leona Blush olmaktadır. Kayra markasına ait olarak üretilen Leona; kırmızı, beyaz ve blush çeşitleriyle raflarda yer almaktadır. Leona Blush %12.5 alkol oranına sahiptir. Yapılan yorumlarda şu şekilde bahsedilmiştir: Burunda frenküzümü, dağ çileği, kan portakalı ve gül aromaları; damakta ise taze ve ferahlatıcı bir his vermektedir. Aynı zamanda Leona Blush severler bu şarabı en çok tatlı yanında tüketmekten keyif aldıklarını belirtmişlerdir. Son gelen zamlarla birlikte Leona Blush Fiyat 2023 yılının son aylarında 140 TL olmuştur.

Son olarak Mateus Rose Şarap Türkiye Fiyatı ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Rose Şarap Fiyat 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın