Bourbon Viski Fiyatları 2022 – Bourbon Whisky Fiyatları

Bourbon Viski Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Bu viski mısırdan yapılan fıçıda eskitilmiş ve damıtılmış bir Amerikan likörüdür. Amerika’da birçok insan bu viskiyi severek tüketmektedir. Bu yüzden orada çok fazla satılmaktadır. Fakat ülkemizde çok fazla sevilmemiştir.

Amerika’da özellikle Kentucky eyaletinde üretildiği bilinmektedir. İçerisinde %51 oranında mısır vardır. Yazımız içerisinde sizlere Bourbon viski fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca bunun gibi çeşitli alkol fiyatları için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bourbon Viski Fiyatları 2022 Güncel

Bourbon Viski Fiyatları GüncelPin
Bourbon Viski Fiyatları Güncel

Öncelikle belirtelim ki Bourbon bir Amerikan viskisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı bir ürünü olarak (ABD Kongresi tarafından kabul edildiği gibi), damıtıcılar yalnızca püre faturası (veya tahıl karışımı) en az yüzde 51 mısırla yapıldığında ve yeni, kömürleşmiş meşe fıçılarda yaşlandırıldığında bir alkollü bourbonu etiketleyebilir.

  • 70’lik Bourbon Viski = 600 TL
  • 70’lik Bulleit Bourbon = 950 TL

Oradan, ek kurallar alkol geçirmezliği (veya ABV, hacimce alkol), fıçıda yaşlanma, şişeleme, etiketleme, karıştırma ve daha fazlasını düzenler. Bourbon, ABD’nin herhangi bir yerinde yapılabilir, ancak Kentucky, bourbonu ve Kentucky Derby ile eşanlamlı klasik bir bourbon kokteyli olan Mint Juleps ile ünlüdür. İşte Bourbon Viski Fiyatları 2022 Güncel liste şu şekildedir:

Western Gold Bourbon Viski Fiyatları

Bir viskinin kendisini bourbon olarak adlandırması için, püresinin (ürünün damıtıldığı tahıl karışımı) en az yüzde 51 mısır içermesi gerekir. Püre 160 derece veya daha düşük sıcaklıkta damıtılmalı, damıtık 125 derece veya daha düşük sıcaklıkta kömürleşmiş yeni meşe fıçılarda saklanmalı ve hiçbir katkı maddesi içermemelidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kıbrıs Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Western Gold Bourbon Viski Fiyatları şu şekildedir:

  • Wester Gold Bourbon Whisky = 320 TL

Bourbon Whisky Fiyatları

Çok fazla kahverengi likör içen biri değilseniz, bourbon ve viski arasındaki fark o kadar belirgin görünmemektedir. Sonuçta, hem bourbon hem de viski kahverengi sıvılardır – hemen hemen aynı görünürler. Ve olası karışıklığa ek olarak, burbondan sadece viski olarak bahsederseniz, yanılmış olmazsınız. Özellikle Bourbon bir viski türüdür, şampanyanın bir şarap türü olması gibi. Yani her bourbon viskidir.

Fakat her viski burbon değildir. Burbonu diğer viskilerden ayıran en büyük özelliği, üretilme ve eskitme şeklidir. Tüm viskiler, fermente edilmiş tahıldan yapılan ve daha sonra fıçılarda yıllandırılan ruhtur. Fakat tahıl türü ve fıçı türü viski çeşitliliğini belirlemektedir. İşte Bourbon Whisky Fiyatları listesi şu şekildedir:

  • Evan Williams Bourbon Whisky = 300 TL
  • Buffalo Trace Bourbon Whisky = 400 TL
  • Maker’s Mark Bourbon Whisky = 580 TL

Bourbon Jim Beam Fiyatları

Jim Beam Original, kategoriyi tanımlamaya yardımcı olan klasik bir Kentucky burbonudur. Hiçbir katkı maddesi veya renklendirici içermez ve kendi başına yudumlamak, kokteyllere karıştırmak kadar harikadır. Jim Beam ve Jack Daniel’s , Amerikan viskisinin en yaygın markalarından ikisidir. Jack Daniel’in şık amiral gemisi Old No. 7’yi veya rafta bir şişe Jim Beam Original’ı görmeden bir içki dükkanına girmek neredeyse imkansız.

Beam Suntory’nin sahibi olduğu ve Clermont, Ky.’da üretilen Jim Beam, bir bourbon viskidir. Ve bourbon Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir yerinde üretilebilirken, böyle adlandırılabilmesi için en az yüzde 51 mısırdan (diğer gereklilikler arasında) yapılmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hıbıkı Viski Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz. İşte Bourbon Jim Beam Fiyatları şu şekildedir:

  • Jim Beam Bourbon Whisky = 450 TL

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bourbon Viski Fiyatları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın