Ana Sayfa » Fiyatları » Bourbon Viski Fiyatları 2024 – Evan Williams Viski Fiyatı – Ucuz!

Bourbon Viski Fiyatları 2024 – Evan Williams Viski Fiyatı – Ucuz!

Bourbon Viski Fiyatları 2024 ve Evan Williams Viski Fiyatı yazımız ile karşınızdayız. Bu viski mısırdan yapılan fıçıda eskitilmiş ve damıtılmış bir Amerikan likörüdür. Amerika’da birçok insan bu viskiyi severek tüketmektedir. Bu yüzden orada çok fazla satılmaktadır. Fakat ülkemizde çok fazla sevilmemiştir.

Amerika’da özellikle Kentucky eyaletinde üretildiği bilinmektedir. İçerisinde %51 oranında mısır vardır. Yazımız içerisinde sizlere Bourbon viski fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca bunun gibi çeşitli alkol fiyatları için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bourbon Viski Fiyatları 2024 Güncel 🥃

Bourbon Viski Fiyatları Güncel
Bourbon Viski Fiyatları Güncel

Öncelikle belirtelim ki Bourbon bir Amerikan viskisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı bir ürünü olarak (ABD Kongresi tarafından kabul edildiği gibi), damıtıcılar yalnızca püre faturası (veya tahıl karışımı) en az yüzde 51 mısırla yapıldığında ve yeni, kömürleşmiş meşe fıçılarda yaşlandırıldığında bir alkollü bourbonu etiketleyebilir.

  • 70’lik Bourbon Viski = 2500 TL
  • 70’lik Bulleit Bourbon = 3000 TL

Oradan, ek kurallar alkol geçirmezliği (veya ABV, hacimce alkol), fıçıda yaşlanma, şişeleme, etiketleme, karıştırma ve daha fazlasını düzenler. Bourbon, ABD’nin herhangi bir yerinde yapılabilir, ancak Kentucky, bourbonu ve Kentucky Derby ile eşanlamlı klasik bir bourbon kokteyli olan Mint Juleps ile ünlüdür. İşte Bourbon Viski Fiyatları 2024 Güncel liste sürekli yenilenmektedir.

Evan Williams Viski Fiyat 2024

Tadı ve dokusu sayesinde diğer viskilerden rahatlıkla farkını ortaya koyan bir viskidir. Bunun yanında Evan Williams Viski Fiyat 2024 yılında ortalama 500-600 TL bandındadır. Özellikle dokusu ve eski, güzel tadı ile çeşitli meyveler, çikolatalar ve çerezlerle tüketilmektedir.

Bourbon Viski FiyatFiyat (₺)
Maker’s Mark Bourbon7000 TL
Evan Williams Viski Fiyat3000 TL
Kentucky Straight Bourbon Whiskey2500 TL

Maker’s Mark Viski Fiyat 2024

Birçok kişinin favorisi olan ve klasik viskilerden farkı ile tanınan Maker’s Mark Viski Fiyat 2024 yılı içerisinde 7000 TL civarında satılmaktadır. Tarzının farklı olması size ve ortama değişik bir hava katacaktır. Özellikle de Amerika ve çevresinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde de son zamanlarda gündemdedir.

Western Gold Bourbon Viski Fiyatları

Bir viskinin kendisini bourbon olarak adlandırması için, püresinin (ürünün damıtıldığı tahıl karışımı) en az yüzde 51 mısır içermesi gerekir. Püre 160 derece veya daha düşük sıcaklıkta damıtılmalı, damıtık 125 derece veya daha düşük sıcaklıkta kömürleşmiş yeni meşe fıçılarda saklanmalı ve hiçbir katkı maddesi içermemelidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kıbrıs Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Western Gold Bourbon Viski Fiyatları şu şekildedir:

  • Wester Gold Bourbon Whisky = 3020 TL
  • Western Gold Viski 70’lik Fiyat: 3500TL

Bourbon Whisky Fiyatları

Çok fazla kahverengi likör içen biri değilseniz, bourbon ve viski arasındaki fark o kadar belirgin görünmemektedir. Sonuçta, hem bourbon hem de viski kahverengi sıvılardır – hemen hemen aynı görünürler. Ve olası karışıklığa ek olarak, burbondan sadece viski olarak bahsederseniz, yanılmış olmazsınız. Özellikle Bourbon bir viski türüdür, şampanyanın bir şarap türü olması gibi. Yani her bourbon viskidir.

Fakat her viski burbon değildir. Burbonu diğer viskilerden ayıran en büyük özelliği, üretilme ve eskitme şeklidir. Tüm viskiler, fermente edilmiş tahıldan yapılan ve daha sonra fıçılarda yıllandırılan ruhtur. Fakat tahıl türü ve fıçı türü viski çeşitliliğini belirlemektedir. İşte Bourbon Whisky Fiyatları listesi şu şekildedir:

  • Evan Williams Bourbon Whisky = 1500 TL
  • Buffalo Trace Bourbon Whisky = 6000 TL
  • Maker’s Mark Bourbon Whisky = 7000 TL

Jim Beam Bourbon Fiyat

Jim Beam Original, kategoriyi tanımlamaya yardımcı olan klasik bir Kentucky burbonudur. Hiçbir katkı maddesi veya renklendirici içermez ve kendi başına yudumlamak, kokteyllere karıştırmak kadar harikadır. Jim Beam ve Jack Daniel’s , Amerikan viskisinin en yaygın markalarından ikisidir. Ayrıca Jim Beam Bourbon Fiyat ise 4000-5000 TL bandındadır. Jack Daniel’in şık amiral gemisi Old No. 7’yi veya rafta bir şişe Jim Beam Original’ı görmeden bir içki dükkanına girmek neredeyse imkansız.

Beam Suntory’nin sahibi olduğu ve Clermont, Ky.’da üretilen Jim Beam, bir bourbon viskidir. Ve bourbon Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir yerinde üretilebilirken, böyle adlandırılabilmesi için en az yüzde 51 mısırdan (diğer gereklilikler arasında) yapılmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hıbıkı Viski Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz. İşte Bourbon Jim Beam Fiyatları şu şekildedir:

  • Jim Beam Bourbon Whisky = 2500 TL

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bourbon Viski Fiyatları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın