Ana Sayfa » Genel Kültür » Dizi ve Film Önerileri » İmdbsi Yüksek Korku Filmleri 2023 – En Yeni Korku Filmleri Güncel

İmdbsi Yüksek Korku Filmleri 2023 – En Yeni Korku Filmleri Güncel

İmdbsi Yüksek Korku Filmleri, Son yıllarda çıkmış İmdb Yüksek Korku Filmleri 2023 yazımızla sizinle birlikteyiz. Gerilim, Korku filmlerini seven ancak ne izleyeceğine karar veremeyenler için bu yazımız tam size göre İzlerken gerilmekten yerinde duramayacağınız ve gecenize korku katmak, arkadaşlarınızla boş zamanlarınızı güzelce değerlendirmek için bu tavsiyelerimizi izleyebilirsiniz. Korku filmleri imdb yüksek korku filmlerini merak ediyorsanız bu filmleri izleyebilirsiniz. Ayrıca IMDb puanlarına göre yüksek puan alan ve yeni çıkmış korku filmlerini derledik. Bizde kalmasın dedik.

İmdb si Yüksek Korku Filmleri 2023

Korku filmleri her zaman popülerliğini korumuş ve korumaya da devam etmektedir. Burada sizlere 2023 korku filmleri imdb sıralaması yüksel olan filmleri bir araya getirdik. İşte İmdb si Yüksek Korku Filmleri 2023 sizlerle!

1. Sessiz Bir Yer (2020) – 7,3 ⭐

En İyi Korku Filmleri (İmdb Sırasına Göre) 2022


Sessiz Bir Yer 2, 2020 yapımı bir Amerikan korku filmidir. Ayrıca Sessiz Bir Yer filminin devamı niteliğindedir. Evdeki olayların ardından Abbott ailesi artık dış dünyanın dehşetiyle karşı karşıyadır. Böylece bilinmeyene doğru maceraya atılmak zorunda kaldıklarında, kum yolunun ötesinde gizlenen tek tehdidin sesle avlanan yaratıklar olmadığını fark ederler. İmdb yüksek korku filmlerinden birincisi Sessiz bir yer filmidir.

  • Dram – Korku – Bilimkurgu

2. Doktor Uyku (2019) – 7,3 ⭐

Doktor Uyku, Mike Flanagan tarafından yazılan ve yönetilen 2019 Amerikan doğaüstü korku filmidir. The Shining (1980) olaylarından yıllar sonra, artık yetişkin bir Dan Torrance, benzer güçlere sahip genç bir kızı, ölümsüz kalma güçleri olan çocukları avlayan Gerçek Düğüm olarak bilinen bir tarikattan korumak zorundadır. 2023 en iyi korku filmlerinden biridir.

  • Dram – Fantezi – Korku
  • The Shining adlı romanının devamı niteliğindeki aynı adlı 2013 romanına dayanmaktadır.

Bu içeriğimize benzer olan Dünyanın en pahalı filmi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

3. Görünmez Adam (2020) – 7,1 ⭐

The Invisible Man Leigh Whannell tarafından senaryosu yazılmış ve yönetilmiş bir 2020 bilim kurgu-korku filmidir. Cecilia’nın tacizci eski sevgilisi kendi canına kıyıp servetini ona bırakmıştır. Cecilia onun ölümünün bir aldatmaca olduğundan şüphelenir. Böylece bir dizi tesadüf ölümcül bir hal alırken, Cecilia kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışır. En yüksek puanlı korku filmlerinden biri de Görünmez Adam’dır.

  • Dram – Korku – Gizem

4. Ritüel (2019) – 7,1 ⭐

Ritüel, Ari Aster tarafından yazılıp yönetilen ve Florence Pugh, Jack Reynor, William Jackson Harper, Vilhelm Blomgren, Ellora Torchia, Archie Madekwe ve Will Poulter’ın oynadığı 2019 halk korku filmi. Bir çift, kırsal bir memleketin efsanevi İsveç yaz ortası festivalini ziyaret etmek için İskandinavya’ya gider. Pastoral bir geri çekilme olarak başlayan şey, hızla bir pagan kültünün elinde giderek daha şiddetli ve tuhaf bir rekabete dönüşüyor.

  • Dram – Korku – Gizem

5. Platform (2019) – 7,1 ⭐

Platform, dağıtımcılığını Netflix’in üstlendiği korku, gerilim ve bilimkurgu temalı film. Seviye başına bir hücreli dikey bir hapishane. Hücre başına iki kişi. Günde sadece bir yem platformu ve yemek yemek için yalnızca iki dakikanız var. Delik’te kapana kısılmış sonsuz bir kabus yaşıyorsunuz.

  • Korku – Bilim kurgu – Gerilim

6. Korku Sokağı Serisi (2021)

Korku Sokağı Birinci Kısım: 1994, Kyle Killen, Graziadei ve Janiak’ın orijinal hikayesinden Phil Graziadei ve Janiak tarafından ortaklaşa yazılmıştır. Bununla birlikte Leigh Janiak tarafından yönetilen 2021 Amerikan genç slasher filmidir. 3 kısımdan oluşan bu film serisinin konusu bir grup genç arkadaş, kasabalarını 300 yılı aşkın süredir rahatsız eden bir dizi vahşi cinayetten sorumlu olan antik kötülükle kazara karşılaşır. Shadyside’a hoş geldiniz.

Korku Sokağı 1. Kısım: 1994 (2021) – 6,2 ⭐

Korku Sokağı 2. Kısım: 1978 (2021) – 6,7 ⭐

Korku Sokağı 3. Kısım: 1666 (2021) – 6,6 ⭐

  • Dram – Korku – Gerilim

Bu içeriğimize benzer olan Son Yılların En İyi Filmleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

7. Korku Seansı 3: Katil Şeytan (2021) – 6,3 ⭐

Son olarak Korku Seansı 3: Katil Şeytan filminin yönetmenliğini Chaves üstlenmiştir. David Leslie Johnson-McGoldrick ve James Wan’ın hikayesini Johnson-Mcgoldrick’in senaryosunu yazdığı 2021 Amerikan doğaüstü korku filmidir. Bununla birlikte Korku Seansı 3’ün konusu ise Warren’lar, şeytani bir mülkle bağlantılı olabilecek bir cinayeti araştırmaktadır.

  • Dram – Korku – Gizem

2023 En İyi Korku Filmleri

Film severler son zamanlarda yeni çıkan korku filmlerini oldukça merak etmektedir. Bazı insanların izlemekten oldukça zevk aldığı korku filmlerini sizin için hazırladık. Buna bağlı olarak imdb puanı yüksek korku filmleri de yazımız içerisinde mevcuttur. Bu yıl çıkan yeni korku filmleri 2023 şunlardır;

  1. Yaşamak İçin Oyna (Choose Or Die)

İki arkadaş sahipsiz bir para ödülünü kazanmanın peşine düşmüşlerdir. Eski yıllardan kalma gizemli bir video oyununu yeniden başlatıp dehşet dolu ve korkunç bir dünyaya adım atarlar. Filmin içerisinde yer alan oyuncu kadrosu şöyledir; Asa Butterfield, Iona Evans, Eddie Marsan ve Robert Englund’dur.

2. Teksas Katliamı (Texas Chainsaw Massacre)

1974 tarihinde çıkan Teksas Katliamı’nın devamı niteliğinde bir filmdir. Yaklaşık olarak 50 yıl boyunca saklandıktan sonra ortaya çıkan Deri Surat’ın Teksas’ın sakin bir köşesinde özenle yarattığı korunaklı dünyasını yanlışlıkla bozan bir grup gencin peşine düşmesini konu almaktadır. En iyi korku filmleri 2023‘den biridir.

3. Ayrıcalık (The Privilege)

Bu film önemli bir özel okula giden zengin bir genç ve arkadaşlarının bir dizi tuhaf doğaüstü olayı araştırdıkları sırada karanlık bir komployu ortaya çıkarmasını konu almaktadır. Fakat sonu oldukça merak edilen bu film hiç de tahmin edildiği gibi bitmemektedir. Filmin oyuncuları Max Schimmelpfennig, Lise Risom Olsen ve Caroline Hartig’dir. İmdb yüksek korku filmlerinden biri bu filmdir.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dizi ve Film Önerisi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak İmdbsi Yüksek Korku Filmleri yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (21 Oy)
Yorum yapın