Ana Sayfa » Maaşları » 1. Kademe Antrenör Maaşları 2024 Antrenör Nasıl Olunur?

1. Kademe Antrenör Maaşları 2024 Antrenör Nasıl Olunur?

1.Kademe Antrenör Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Spor dünyasında sadece görünen yani sahaya çıkan sporcular yer almamaktadır. Özellikle oyuncuları eğiten, antrenman yapmalarını sağlayan, onları sert ve zorlu sürece hazırlayan antrenörlerin önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle antrenör maaşı merak edilmektedir. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Antrenör Nasıl Olunur?

Çalıştıkları koşullar dolayısıyla spor uzmanı maaşı oldukça yüksektir. Ancak aldıkları maaşa bakmadan önce nasıl spor antrenörü olunur onu öğrenelim. Spor antrenörü olmak için Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği antrenör eğitim programına katılmak gerekmektedir. Bu sınava katılabilmek için ilgili kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterler aşağıda belirtilmektedir:

 1. En az lise mezunu olmanız gerekmektedir
 2. Zihinsel veya fiziksel bir engelinizin olmaması gerekmektedir
 3. Cezai hükmünüzün olmaması gerekmektedir
 4. Antrenörlük için başvuracağınız spor dalının belirlediği yaş sınırında olmanız gerekmektedir

1. Kademe Antrenör Ne Yapar?

1. Kademe Antrenör Ne Yapar?
1. Kademe Antrenör Ne Yapar?

1. kademe antrenör yardımcı antrenör olarak sınıflandırılır. Bu nedenle 1. kademe antrenör yani yardımcı antrenör, üst düzey antrenörün yanında ve spora yeni başlayanların yanında görevlendirilirler. Eğitim almış oldukları spor dalı ile ilgili bölümlerde görev almaktadırlar.

GSB Antrenör Maaşları

Kısaltması GSB olan Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan antrenörlerin kademe derecelerine göre maaşları değişmektedir. Aynı zamanda antrenörlerin maaşlarını aile durumu, çocuk durumu, sigorta ve BES kesintisi, eğitim durumu, ek tazminat, prim ve döner sermaye gibi ek ücretler de etkileyebilmektedir.

 • 2024 yılı itibari ile 9/1 derecesinde mesleğe yeni başlamış olan antrenörlerin maaşı 24.100 TL civarındadır. Aynı zamanda Kıdem derecesi arttıkça maaşları da yükselmektedir.

Bir diğer yazımız olan Spor Uzmanı Maaşı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3. Kademe Antrenör Maaşları

3. kademe antrenörler, küçük, yıldık, genç ve büyükler kategorisinde, bayanlar 2. liginde ve bölgesel ligde antrenörlük yapabilirler. Aynı zamanda milli takımda yardımcı antrenör olarak görev alabilirler.

 • Kademenin artması ile birlikte 3. kademe antrenör maaşları 30.000 TL ile 35.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2. Kademe Antrenör Maaşları

2. kademe antrenörler küçükler, yıldızlar ve genç kategorisinde bulunan takımları çalıştırabilirler. Ek prim veya ödemelerle birlikte artış gösterebilmektedir.

 • Antrenörlerin maaşları kademe derecesine göre değiştiği için 2. kademe bir antrenör ortalama olarak 24.000 TL maaş almaktadır.

Kadrolu Antrenör Maaşları

Kadroya mensup olan antrenörlerin maaşı, kademe ve derece kategorisine göre farklılık göstermektedir. Kadrolu antrenör maaşları şu şekildedir:

 1. En Düşük Aylık Maaş: 24.100 TL
 2. Ortalama Aylık Maaş: 30.074 TL
 3. En Yüksek Aylık Maaş: 55.000 TL

Futbol Antrenörü Maaşı

Futbol antrenörü, takımına müsabakaları başarılı bir şekilde tamamlaması adına gerekli teknik desteği veren ve stratejik çalışma programlarının geliştirilmesinden sorumlu bir meslek dalıdır. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu eğitimlerinden başarıyla mezun olarak görev almaya hak kazanan futbol antrenörlerinin maaşları şu şekildedir:

MESLEKEN DÜŞÜKORTALAMAEN YÜKSEK
Futbol Antrenörü Maaşı24.100 TL30.074 TL55.000 TL

Yardımcı Antrenör Maaşları

Bir futbol takımında teknik direktörün yardımcılığını yapan, idmanlarda teknik direktörün talimatları doğrultusunda takımı çalıştıran kişidir. Yardımcı antrenör maaşları şu şekildedir:

 1. En Düşük Aylık Maaş: 23.600 TL
 2. Ortalama Aylık Maaş: 29.500 TL
 3. En Yüksek Aylık Maaş: 36.500 TL

Besyo Antrenörlük Maaşları

Besyo antrenörlük maaşları, bir antrenörün sektör, işletme tipi, lokasyonu, deneyimi ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle birçok insanın gözdesi konumundaki bu meslek grubunun içinde barındırdığı farklı branşlar mevcuttur.

 • Genel olarak bakacak olursak 28.500 TL ile 125.000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Yüzme Antrenörü Maaşı

Herhangi bir spor kulübünde yer alan bir yüzme takımını çalıştıran, bireysel olarak yüzme ile ilgilenen kişileri eğiten ve teknik destek sağlayan kişilere yüzme antrenörü denir. Yüzme antrenörleri maaşları şu şekildedir:

 1. En Düşük Aylık Maaş: 21.500 TL
 2. Ortama Aylık Maaş: 34.800 TL
 3. En Yüksek Aylık Maaş: 57.000 TL

Fitness Antrenörü Maaşları

Özel ya da devlete ait spor salonlarında kişilerin fiziksel yapılarına uygun olarak program hazırlayan ve bu programlar eşliğinde onlara eşlik ederek vücutlarını verimli hale getirmesine yardımcı olan kişiler fitness antrenörleridir. Fitness antrenörleri ortalama olarak aşağıdaki maaşları almaktadırlar:

 • En Düşük Aylık Maaş: 20.700 TL
 • Ortalama Aylık Maaş: 33.370 TL
 • En Yüksek Aylık Maaş: 42.600 TL

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

1. Kademe Antrenör Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın