Ana Sayfa » Maaşları » Cankurtaran Maaşları 2024 – Maaşı Ne Kadar?

Cankurtaran Maaşları 2024 – Maaşı Ne Kadar?

Cankurtaran maaşları 2024 hususunda herkes bir bilgi sahibi olmak isteyecektir. Ayrıca cankurtaranlık mesleğini icra edenlerin çalışma biçimleri ve saatleri noktasında da gerekli detaylara ulaşmak niyetinde olacaklardır. Riskli ve sezonluk bir iş olmasına karşın bu tip mesleği icra edenlerin sayısı da son derecede fazla olacaktır. Ayrıca cankurtaran olarak çalışanların belli başlı kriterlere uygun olmaları da son derecede gereklidir. Yazımızın içerisinde otelde cankurtaran olmak veya altın cankurtaran maaşları gibi soruların cevabını da bulabilirsiniz.

Türkiye’de denizlerde ya da havuzlarda sıklıkla boğulma tehlikesi yaşanmaktadır. Bu tip boğulma durumlarını ölümle sonuçlandırmamak adına cankurtaranlar devreye girecektir. Ayrıca sahillerde, otellerde ve kalabalık noktalarda cankurtaranlara büyük bir görev düşecektir. Cankurtaranların temel görevi su durumunu kontrol etmek ve tehlikeli bir halde olan insanları kurtarmak olacaktır. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cankurtaran Nedir?

Cankurtaranlar, önemli bir mesleği icra etmektedir. Ayrıca cankurtaran nedir türünde bir soru da her zaman gündeme gelecek olan konular arasındadır. Cankurtaranlar, plaj, otel ya da deniz bölgelerinde çalışmaktadır. Ayrıca boğulma tehlikesi yaşayan insanları kurtarmak kadar tehlikeli durumlara karşı tedbir alma gereği içerisinde de yer alacaklardır. Cankurtaranlar; belediyeler, oteller ve firmalar tarafından işe alınacaktır.

Cankurtaran Maaşları Ne Kadar?

Cankurtaran Maaşları Ne Kadar
Cankurtaran Maaşları Ne Kadar?

İyi derecede yüzme bilen ve iş arayan herkesin cankurtaranlığa sıcak bakması söz konusudur. Ayrıca cankurtaran maaşları ne kadar konusu üzerinde de fazlasıyla duracaklardır. Ancak tamamen özel sektöre dayalı bir iş olmasından dolayı net bir rakam gündeme gelmemektedir. Pek çok kritere ya da çalışılan firmaya bağlı olarak da cankurtaran maaşları değişkenlik göstermektedir.

Cankurtaran maaşları ortalama olarak 12.320 TL olarak belirtilmektedir. Ancak yoğunluğun az olduğu noktalarda asgari ücretle cankurtaran olarak çalışma durumu söz konusudur. Ayrıca günlük ya da haftalık olarak çalışma hali de mümkün olacaktır. Cankurtaran personellerine 150-200 TL gibi bir ödemenin yapılması durumu da mümkün olacaktır. Kısa süreli çalışma olanağı genel olarak yaz sezonlarında geçerlidir. Ayrıca yüzme konusunda gerçekten yeterli olan kişilerin bu mesleği seçmeleri söz konusu olacaktır.

MeslekEn Düşük MaaşOrtalama Maaş
Cankurtaran 🟢23.800 TL26.167 TL
Cankurtaran Maaşları 2024

Yukarıdaki tabloda görüş olduğunuz gibi Altın cankurtaran maaşları da ortalama bu maaş aralığındadır.

Cankurtaran Ne İş Yapar?

Cankurtaranların nasıl çalıştığı ve ne gibi şartlara sahip oldukları her zaman önemli bir konudur. Ayrıca cankurtaran ne iş yapar konusunda da herkes bilgi sahibi olmak isteyecektir. Plajlarda, deniz kenarlarında, havuzlarda ve su kıyılarında güvenliği sağlamaktan sorumlu olacaklardır. Ayrıca bu şekilde görev yapmak için zorlu bir eğitim süreci içerisinde de olacaklardır. Özellikle en iyi şekilde yüzme bilmeleri de son derecede önemlidir.

 • Su kaynakları civarında güvenliği sağlayacaklardır.
 • Arama kurtarma çalışmalarında yer alacaklardır.
 • İyi seviyede yüzme bilmektedirler.
 • Formlarına dikkat edeceklerdir.
 • İlk müdahale konusunda bilgi sahibidirler.
 • Deniz, havuz ya da plajları kontrol edeceklerdir.
 • Kalp masajı ve suni teneffüs yapacaklardır.
 • Sağlık personelleriyle beraber hareket edeceklerdir.
 • Federasyonlarla birlikte spor karşılaşmalarında görev alacaklardır.
 • Açık deniz, göl ve havuzlarda görev yapacaklardır.
 • Amirlerin iş talimatlarına aynı şekilde uyacaklardır.

Ayrıca dilerseniz Tıbbi Devlet Demiryolları Memur Maaşı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Cankurtaran Nasıl Olunur?

Yaz sezonunda ek iş yapmak ya da tamamen bu işe yönelmek isteyenler için cankurtaran seçeneği her zaman öne çıkacaktır. Ayrıca cankurtaran nasıl olunur konusunda da ne şekilde hareket edeceklerini bilmeleri de son derecede önemlidir. Cankurtaran olmak adına ilk olarak tüm eğitimleri almakta fayda vardır. Belge ve sertifikaların alınmasıyla birlikte unvanlara bağlı olarak açık sularda, havuzlarda ve göllerde çalışma durumu söz konusu olacaktır.

Cankurtaran belge ve sertifikalarını edinmek yaklaşık olarak 1 hafta sürecektir. Ayrıca cankurtaran adaylarının iyi derecede yüzme bilmeleri de gerekecektir. Bu noktada temel bir eğitim olmasa da tüm adaylardan beklenen bir durum olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Hollanda Doktor Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Cankurtaran Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Cankurtaran olmak isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan birisi de Cankurtaran Olmak İçin Ne Yapmalıyım? sorusu olmaktadır. Öncelikle yapılması gereken adımlara aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

 • Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun belgesi olan bir yerden kurs eğitimi almalısınız.
 • Üniversitenizi cankurtaran bölümünden mezun olmak.
 • Spor kulüplerindeki kurslara katılmanız yeterlidir.

Ayrıca Cankurtaran Maaşları Ne Kadar? çokça sorulan soru ve cevapları aşağıdaki gibidir:

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Cankurtaran Maaşları 2024 adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın