Ana Sayfa » Maaşları » Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı 2024 – Nasıl Olunur?

Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı 2024 – Nasıl Olunur?

Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı 2024 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen yazı işleri müdürü nasıl olunur, maaşları ne kadardır gibi konulara değineceğiz. Birçok kişi müdür kadrolarında çalışmak istemektedir. Bu nedenle en çok merak edilenler kısmında müdür maaşları bulunmaktadır. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden incelememize başlayalım. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Nasıl Olunur? 🧑‍💼

Adliye'de Yazı İşleri Müdürü Nasıl Olunur
Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Nasıl Olunur

Öncelikle Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Nasıl Olunur? ile başlayalım. Atama kadrolarında böyle bir pozisyon bulunmamaktadır. Başlangıçta zabıt katibi olarak atanan memurlar, yükselme sınavları ile yazı işleri müdürü olabilmektedir. Adalet Bakanlığı tarafından belirtilen şartlar şu şekildedir:

  • En az dört yıllık yüksekokul, fakülte veya adalet yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü ya da adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak
  • Atamaları doğrudan Bakanlıkça yapılanlar hariç en az dört yılı zabıt katibi kadrosunda olmak üzere toplamda en az altı yıl hizmeti bulunmak

Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı 💸

Şimdi ise en çok merak edilen Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı kısmına geldik. Kamu kurumlarında maaşlar birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Bunlardan bazıları çalışılan toplam yıl, medeni durum, çocuk sayısı olarak sıralanabilir. Bunların haricinde genellikle hangi kurumda olursanız olun, pozisyona bağlı maaş alınmaktadır. Yani Adliye’de Yazı İşleri Müdürü maaşı, genel olarak müdür kadrosuna göre belirlenmektedir ve şu şekildedir:

DereceMaaş
4/1 🟡32.000 TL
2/1 🟣36.500 TL
1/1 🔵82.800 TL
Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı

Ayrıca dilerseniz Nikah Memuru Maaşı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Emekli Maaşı

Emekli maaşları da hem pozisyonlara hem de kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Öncelik olarak derece ve kademeler göz önündedir. Ardından ise kıdem yılı, hizmet yılı gibi farklı hususlar bulunmaktadır. Genel itibariyle Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Emekli Maaşı sizler için kademelere göre şu şekilde listelenmiştir:

  • 4/1 Müdür Emekli Maaşı : 21.000 TL
  • 2/1 Müdür Emekli Maaşı : 32.800 TL
  • 1/1 Müdür Emekli Maaşı : 65.700 TL

Son olarak Adliye’de Yazı İşleri Müdürü Maaşı ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Adliye Yazı İşleri Müdürü Maaşı 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın