Ana Sayfa » Maaşları » Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2024 – GSB, KYK, Bakanlıklar

Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2024 – GSB, KYK, Bakanlıklar

Hastane temizlik personeli maaşları 2024 ve GSB Temizlik Görevlisi Maaşları yazımız ile karşınızdayız. Bu meslek bu yıl içerisinde bazı oranlarda zam ile karşı karşıyadır. Asgari ücrete yapılan zammın ardından temizlik personelleri de çeşitli internet aramalarıyla güncel maaş bilgilerine ulaşmaya çalışıyor. Ayrıca yazımıza geçmeden önce diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2024 ?

İlk olarak binlerce insan hastanelerde temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Bu minvalde en sık aratılan konulardan biri olan hastane temizlik personeli maaşları yapılan ek zamlarla birlikte Hastane Temizlik Personeli Maaşları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • En düşük hastane temizlik personeli maaşı: 17.400 TL
 • Ortalama hastane temizlik personeli maaşı: 30.000 TL
 • En yüksek hastane temizlik personeli maaşı: 49.100 TL

Bu fiyatlar çeşitli kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu kriterler ise genellikle kişinin yaşı, çalıştığı pozisyon ve deneyimiyle doğrudan ilişkilidir. Maaşın belirlenmesinde etkin rol oynayan faktörlerden en önemlisi kişinin kaç yıldır faal hizmet verdiğiyle ilgilidir.

Kadrolu Temizlik Personeli Maaşı ?

Temizlik personelleri de tıpkı diğer pozisyonlarda olduğu gibi kadrolu ya da sözleşmeli olarak hizmet verebilmektedir. Kadrolu temizlik personeli maaşı ise en sık merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Devlet hastanelerinde kadrolu olarak hizmet veren temizlik personellerinin aldığı güncel maaşlar aşağıdaki gibidir:

 • Devlet hastanesinde kadrolu temizlik personeli en yüksek maaşı: 49.100 TL
 • Devlet hastanesinde kadrolu temizlik personeli ortalama maaşı: 30.000 TL
 • Devlet hastanesinde kadrolu temizlik personeli en düşük maaşı: 17.400 TL

Bu fiyatlarla birlikte devlet hastanelerinde sürekli olarak çalışabilmek mümkündür. Kadroya girmek ise çeşitli aşamaların ardından mümkün hale gelmektedir. Fakat kadrolu temizlik personellerinin asgari ücretin üzerinde kazandığı verilerle sabittir. Bu nedenle de oldukça sık tercih edilen departmanlar arasında yer almaktadır. Fazla rağbet görmesi sebebiyle alımlar da belirli aralıklarla ve yalnızca belirli kontenjanlarla yapılmaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İç Mekan Tasarımı Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hastanede Temizlik Personeli Olmak Zor mu?

Temizlik personeli olmak kazanç olarak her ne kadar iyi olsa da birçok kişi için zorlayıcı bir meslek olabilir. Tamamıyla beden çalışmasına yönelik olduğu için çeşitli zorlukları ve sorunları olan bir meslektir. Bu minvalde hastanede temizlik personeli olmak zor mu sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Hastanelerde sürekli olarak çalışan temizlik personelleri kazanç olarak oldukça üst sıralarda yer almaktadır.

Bu nedenle birçok kişi tarafından da en sık tercih edilen pozisyonlardan biridir. Zorluğu ise kişiden kişiye değişmektedir. Gün içerisinde yaklaşık olarak 8 ile 10 saat boyunca sürekli olarak ayakta kalınan ve aktif olunan bir meslektir. Vücut tipi ve alışkanlıkları bu duruma uymayan kişilerin tercih etmemesi tavsiye edilmektedir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Çıraklık Okulu Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

GSB Temizlik Görevlisi Maaşları 2024

GSB Temizlik Görevlisi Maaşları
GSB Temizlik Görevlisi Maaşları

Gençlik ve Spor Bakanlığı yani kısaltması ile GSB, birçok personel alımı yapmaktadır. Bunun başlıca sebebi hem ana binası hem de ek hizmet binalarında çalışacak birçok personel arayışındalardır. GSB Temizlik Görevlisi Maaşları da aşağıdaki gibidir:

 • GSB Temizlik Görevlisi Maaşları: 17.400 TL – 49.100 TL

Kyk Temizlik Personeli Maaşları

Ülkemizde birçok KYK yurdu bulunmaktadır. Kredili Yurtlar Kurumu yani KYK, birçok personele ihtiyaç duymaktadır. Özellikle de her şehirde birden fazla bulunması da çok personel ihtiyacı olduğunun bir göstergesidir. Kyk Temizlik Personeli Maaşları 2024 yılında güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Yeni başlayan temizlik personeli: 19.000 TL
 • Düşük kıdemli temizlik personeli: 24.000 TL
 • Kıdemli temizlik personeli: 30.000 TL

Okulda Temizlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Temizlik görevlileri hayatın her alanında çalışma imkânına sahiptir. Bu nedenle okulda temizlik görevlisi ne kadar maaş alır sorusu da oldukça sık sorulmaktadır. Okullar her ne kadar zorlayıcı görünse de temizlik personellerinin en sık tercih ettiği çalışma alanlarından biridir. Temizlik personellerinin aldığı maaş ise hizmet sektörü ortalamalarında yer almaktadır. 2024 yılı itibarıyla yapılan zamlarla birlikte okulda temizlik görevlisi maaşları aşağıdaki gibidir:

 • Okulda temizlik görevlisi en düşük maaş: 17.400 TL
 • Okulda temizlik görevlisi ortalama maaş: 30.000 TL
 • Okulda temizlik görevlisi en yüksek maaş: 49.100 TL

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kalp Damar Cerrahisi Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kamuda Temizlik Görevlisi Maaşları

Kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik hizmeti veren kişiler standartların üzerinde maaşlar alabilmektedir. Bu nedenle temizlik personelleri tarafından sık tercih edilen çalışma ortamlarından biri de kamu kurum ve kuruluşlarıdır. Kamuda temizlik görevlisi maaşları ise son dönemin en popüler konularından birini oluşturmaktadır. Kamuda çalışan temizlik görevlilerinin en düşük maaşı 17.030,94 TL, ortalama maaşı 24.500 TL ve en yüksek maaşı ise 32.450 TL olarak bilinir.

Sağlık Bakanlığı Temizlikçi Maaşları

Çok büyük bir yerleşkesi olan ve ek binaları ile çok ciddi alımlar yapan bir kurumdur. Bununla beraber orada çalışan kişilerin de imkanları oldukça iyidir. İşte şimdi Sağlık Bakanlığı Temizlikçi Maaşları ne kadar ve detaylar sizlerle:

 • Sağlık Bakanlığı Temizlikçi Maaşları: 17000 TL – 43000 TL

Bunun yanında Kyk Temizlik Personeli Maaşları 2024 ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Bununla beraber GSB Temizlik Görevlisi Maaşları 2024 ile alakalı bilgilendirici video aşağıdaki gibidir:

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak Hastane temizlik personeli maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir.

2.7/5 - (4 Oy)
Yorum yapın