Ana Sayfa » Maaşları » Laborant Ve Veteriner Sağlık Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Laborant Ve Veteriner Sağlık Maaşları 2024 – Yeni Zamlı Maaş!

Laborant Ve Veteriner Sağlık Maaşları yazımız ile karşınızdayız. 2 yıllık Laborant ve Veteriner sağlık bölümünü okuyan öğrenciler ve bu bölümü okumak isteyen öğrencilerimizin en çok merak ettiği konu aldıkları maaştır. Çünkü sürekli değişen fiyatlardan dolayı güncel maaş merak edilmektedir. Yazımız içerisinde sizlere laborant ve veteriner maaşlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında diğer mesleklerin maaşları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Laborant ve Veteriner Sağlık Ne iş Yapar?

2 yıllık bir önlisans programıdır. Toplam 4 yarı yılda üniversiteden mezun olunabilmektedir. Tüm dersleri başarıyla geçip mezun olmuş kişiler şu yetkinlikleri kazanır.

Laborant ve Veteriner Sağlık şu işleri yapmaktadır. Özellikle evcil veya çiftlik hayvanlarının korunması, tedavisi ve yetiştirilmesi kapsamında yeterli beceriye sahiptir. Bunun dışında hayvan ıslah çalışmalarında yardım eleman olarak görev alabilecek bilgiye de sahiptir.

Veteriner Teknikeri Maaşları 2024

Veteriner tekniker, veterinerlerin çalışmalarında onlara yardımcı olan kişilerdir. Tabi ki veteriner teknikerlerde gerekli eğitimleri almak zorundadır. Bu eğitimleri almak için üniversitelerin laborant ve veteriner sağlık bölümünü okumaları gerekmektedir. Veteriner teknisyen maaşları ortalama olarak 25525 TL‘dir. Fakat bu maaş çalıştığınız seneye ve niteliğe göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse tecrübeli birinin Veteriner Teknikeri Maaşları 2024 en az 21.300 Türk Lirası’dır.

Laborant ve Veteriner Sağlık Maaşları 2024

Laborant ve veteriner sağlık bölümünden mezun olan biri evcil ve çiftlik hayvanlarının sağlıklarının korunması ve onların tedavisinde veteriner hekime yardımcı olur. Böylece veteriner hekimin uygulayacağı tedavilerde ona yardımcı olarak kendini geliştirebilir. Sık sık sorulan Laborant ve Veteriner Sağlık Maaşları 2024 25000 TL ile 42500 TL arasında değişmektedir.

Laborant ve Veteriner Sağlık Özel Sektör Maaşları

Evcil hayvanlar ile ilgili klinikler gibi birçok çalışma alanı bulunmaktadır. Özel sektörde maaşın değişmesinde kişinin tecrübesi, danışanları gibi birçok etken vardır. Çok değişken olması da spesifik maaş yorumu yapmayı güç kılmaktadır. Laborant ve Veteriner Sağlık Özel Sektör Maaşları şu şekildedir:

  • En düşük maaş genellikle asgari ücret bandında yani 21.300 TL olmaktadır.
  • Ortalama maaş ise paylaşılan maaş bilgilerine göre 25.525 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları

Devlet kurumlarında çalışan personeller genellikle benzer maaşları almaktadır. Maaşların belirlenmesinde hizmet yılı, derece-kademe, medeni durum, çocuk sayısı gibi konular ön plana çıkmaktadır. Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları listesi şu şekildedir:

  • En düşük maaş genellikle asgari ücret bandında yani 17.500 TL olmaktadır.
  • Ortalama maaş ise paylaşılan maaş bilgilerine göre 27.500 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Branşlara Göre Öğretmen Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları

Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları
Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları

Eğitim süresi 2 yıl olan laborant ve veteriner sağlık bölümünden mezun olan kişiler, bölümlerinden mezun olduktan sonra kısa süre içerisinde iş bulabilirler. Bunun için hem özel sektörde hem de devlette birçok iş imkanı mevcuttur. Böylece veteriner hekime yardımcı olan veteriner teknikeri hem kontrolünde koruyucu aşı uygulamasını gerçekleştirebilir. Bu bölümden mezun olan öğrencilerin merak ettiği bir konu olan Laborant ve Veteriner Sağlık Devlet Maaşları ortalama olarak 25525 TL‘dir.

Veteriner Tekniker Maaşları Özel Sektör

Özellikle şuanda laborant ve veteriner sağlık bölümünü okumak isteyip de yazacak olan öğrenciler çalışma koşullarını iyi öğrenmelidir. Çünkü çalışma koşulları herkese uygun olmayabilir. Böylece tercih yapmadan önce öğrenirseniz belki fikrinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

İş başında genellikle ayakta durmak zorundadırlar. Ayrıca çalışma esnasında çok dikkatli olmanız gerekir. Çünkü enfeksiyon kapma ve yaralanma gibi kazalarla karşılaşabilirsiniz. Veteriner Tekniker Maaşları Özel Sektör 30000 TL‘dir.

2 Yıllık Veteriner Maaşları

Laborant ve veteriner sağlık nedir maaşı ne kadardır soruları son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ise genellikle insanların hayvan sevgisinden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu bölümü okuyup mezun olduktan sonra veteriner teknikeri olabilirsiniz. Böylece veteriner hekiminize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca belirtelim ki 2 Yıllık Veteriner Maaşları 21500 TL ile 25000 TL arasında değişmektedir.

Laborant ve Veteriner Sağlık Okuyanların Yorumları

Eğer sizde bölüm tercihi yapmadan önce laborant ve veteriner sağlık bölümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için hazırladığımız Laborant ve Veteriner Sağlık Okuyanların Yorumlarını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

  • Üniversite zamanı biraz zor geçti ama bende çok fazla çalışmamıştım.
  • 2 yıllık basit bir bölüm çalışmadan da mezun olabilirsiniz. Fakat iş bulmak için biraz zorlanabilirsiniz.
  • Geçen yıl mezun oldum bir ay sonra işe girdim. Şuanda 19200 TL maaş alıyorum.

Laborant ve Veteriner Sağlık Nerede Çalışabilir?

Laborant ve Veteriner Sağlık Nerede Çalışabilir? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için laborant ve veteriner sağlık bölümünden mezun olan kişiler devlette ve özel sektörde işe bulabilirler. Maaşları ise ortalama olarak 10000 TL’dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Laborant ve Veteriner Sağlık Önü Açık Mı?

Bölüm tercihi yapacak öğrencilerimiz için laborant ve veteriner sağlık bölümü hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer mezun olduktan sonra kısa sürede işe girmek istiyorsanız bu bölümü okuyabilirsiniz. Özellikle özel sektörde veteriner hekimlere yardımcı olmak için çok fazla iş imkanı vardır. Böylece Laborant ve Veteriner Sağlık Önü Açık Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Maaşları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Laborant Ve Veteriner Sağlık Maaşları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın