Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Maden suyunun cilde faydaları İbrahim Saraçoğlu tarifleri, özellikle kadınlar tarafından merak edilen bir içeriktir. Cilt bakımı konusunda hassas davranan kişilerin pek çok yöntemi denediği ve tercih ettiği görülmektedir. Cilt üzerinde olumlu etkisi olan maden suyu da tercih edilen seçeneklerden biri haline gelmiştir. Peki, maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

 • Cilde saf ve duru bir güzellik kazandırır.
 • Yüzde kullanımı sonrası ferahlık hissi yaşanır.
 • Küçük çizgilerin oluşmasını engeller ve düzenli kullanım sonucunda yaşlanmayı geciktirir.
 • Ciltte oluşan pürüzlerin temizlenmesine yardımcıdır.
 • Genişleyen gözeneklerin sıkılaşmasında etkidir.
 • Cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini oluşturur.
 • Ciltte yer alan ve gözle görülmeyen toz ve kirlerin arınmasına yardımcı olur.

Siz de cildinize maden suyu uygulayarak yukarıda yer alan faydaları kısa sürede görebilirsiniz. Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu hakkında her şey sizlerle. Bu faydaları görebilmek için maden suyu uygulama işlemini düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Gelişi güzel uygulamanız durumunda fayda göremeyebilirsiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Kulak Çınlaması Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Maden Suyunun Ciltte Kullanımı

Maden suyunun cilt bakımı için ne denli önemli olduğu yukarıda açıklanmıştı. Bu faydaları görmek isteyen pek çok kişi cilt üzerindeki kullanımları maden suyunun ciltte kullanımı başlığında araştırmaktadır. Bu noktada tercih edilebilecek pek çok yöntem vardır. Bazı yöntemler, şu şekilde sıralanabilir:

 • Makyaj temizlemede kullanımı
 • Tonik olarak kullanımı
 • Makyaj malzemelerinde kullanımı
 • Cilt temizliğinde kullanımı
 • Ev yapımı maskelerde kullanımı
 • Yüz spreyi olarak kullanımı

Sıralanan bu yöntemler, maden suyu ile yapılabilecek işlemler arasında yer almaktadır. Bu seçeneklerden birini veya birkaçını tercih ederek cildinize her gün iyilik yapabilirsiniz. Aynı zamanda doğal yollarla yaptığınız bu işlem sayesinde cildinizin adeta canlandığını dahi kısa sürede fark edebilirsiniz.

Maden Suyu Maske Tarifi

Maden suyu uygulayarak daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyen kişiler, maden suyu maske tarifi ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Bunun yanında maden suyu maskesi yapmak oldukça basit ve ekonomiktir. Aşağıda bu maske için sahip olmanız gereken malzemeler sıralanmıştır.

 • 2 tatlı kaşığı kadar maden suyu
 • 1 yemek kaşığı kahve
 • ½ tatlı kaşığı ozon yağı
 • 5 damla buğday yağı
 • 6 damla kayısı yağı
 • ½ yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kase içerisinde maden suyunu ve kahveyi karıştırarak lapa haline getirmeniz gerekmektedir. Ardından içerisine buğday, kayısı ve zeytinyağını ekleyerek karıştırabilirsiniz.

Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Öncelikle ülkemizde son derece fazla tüketilen ve birçok şehrimizde doğal kaynakları olan Maden suları diğer ismi ile sodalar birçok fayda içermektedir. Bu faydalar fiziksel ve psikolojik sonuçlar doğurabilmektedir. Bunlardan en önemlileri ve kullananların yorumlarını sizler için derledik.

“Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak tüketiyorum. Günlük olarak yüzüme kür uyguluyorum. Son derece memnunum.”

Kullanıcı Yorumu

“Çok bir etkisi olduğunu düşünmüyorum fazla abartılıyor.”

Kullanıcı Yorumu

Maden Suyunun Cilde Zararı Var Mı?

Maden suyunun cilde zararı var mı sorusu, pek çok yarar sonrası oldukça merak edilmektedir. Her faydalı üründe olduğu gibi maden suyunun da yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek bazı zararları olabilmektedir. Bu zararları görmemek adına doğru adımları uyguladığınızdan emin olmalısınız.

Öncelikle maden suyunun ciltte aşırı kullanımı sonucunda cilt yüzeyinde tahriş görülebilmektedir. Bunun yanı sıra deri dökülmeleri ve kızarıklık da görülebilecek olumsuz etkiler arasındadır. Maden suyunu meyveli değil sade kullanmaya özen gösterin. Özellikle limonlu maden suyunun ciltte kullanımı kesinlikle doğru değildir. Aksi halde kısa sürede tahriş gibi olumsuz etkiler ile karşılaşabilirsiniz.

Maden Suyu Cilde Ne Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Cildine maden suyu uygulamak isteyen kişiler, maden suyu ne sıklıkla kullanılmalıdır sorusunu yöneltmektedirler. Maden suyunu haftada 2 kez temiz cildinize uyguladığınızda olumlu etkiler görmeniz mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu işi düzenli olarak yapmanız gerektiğidir.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız önerilmektedir. Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da defalarca kez açıklanmıştır. Aşırıya kaçtığınız takdirde cildinizde çeşitli sağlık sorunları baş gösterebilmektedir. Bu nedenle hassas bir cilde sahipseniz haftada 1, diğer cilt tiplerine sahipseniz haftada 2 kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Maden Suyunu Ciltte Kullananlar

Özellikle Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu hakkında tüm detayları açıkladık. Maden suyunun ciltte kullanımının oldukça yaygın olduğu bilinmektedir. Ayrıca Maden suyunu ciltte kullananlar ise gördükleri etkileri pek çok sitede ve forum sitelerinde diğer kişiler ile paylaşmaktadır. Yapılan bu işlem sayesinde insanlar fikir sahibi olmakta ve daha bilinçli bir şekilde maden suyunu ciltlerine uygulayabilmektedir.

Çoğu kullanıcının oldukça memnun kaldığı görülen yorumlar arasındadır. İnsanlar, sivilce ve siyah nokta gibi problemlerden maden suyu sayesinde kurtulduklarını belirtmiştir. Yine aynı şekilde gözenek problemleri cildin matlığının giderilmesi gibi pek çok sonuç da düzenli maden suyu kullanımı sayesinde gerçekleşmektedir. Siz de cildinizi yakından tanıyarak maden suyu ile düzenli bir bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Sağlık kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Maden Suyunun Cilde Faydaları İbrahim Saraçoğlu Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu tarz yazılarımız gelmeye devam edecektir. Beklemede kalın. Esen kalın.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın